Kur nuk meriton të quhesh nënë

5.5 vite burg kërkon prokuroria turke për nënën 27-vjeçare që u filmua duke dhunuar brutalisht të bijën e saj 2-vjeçare. Erdem Tulubas nga Provinca turke e Zonguldakut, në brigjet e...

Video e rrallë! Shijoni golat e shënuesit më të mirë të futbollit shqiptar

Sot kampionati shqiptar i futbollit po vuan për një sulmues tipik. Dhe kjo padyshim që ndikon në cilësinë e ndeshjeve sepse kur nuk ka gol, nuk ka as bukuri. Vetëm...

“Drejtor i ri, urdhera te reja” policia “zbarkon” ne rruge ne Shkoder

Vetem pak jave, pas emerimit si Drejtor i Policise se Shkodres, Vehbi Bushati ka vene ne rresht efektivet e policise se Shkodres. Me nje vendim te formes se prere, Bushati ka...

“Gone in 60 seconds”, aventura e një “krimi” kibernetik, që përfundon në komedi

ga IVA TIÇO / Paska një moment kur të rrëzohet dhe shkërmoqet menjëherë e gjithë siguria dhe kontrolli i emocioneve, që me shumë mundim mendon se i ke ndërtuar...

U plagos me plumb në kokë gjatë grabitjes në Fier, vdes 53-vjeçari

Ndërron jetë 53-vjeçari që u plagos dje gjatë grabitjes së pikës së këmbimit valutor në Fier. Agur Vrenozi ka ndërhyrë në momentin kur tre personat e armatosur grabitën biznesin që...

1991/“Shënomëni dhe mua në armën e heronjve të heshtur”

Nga Kastriot Dervishi Marrëzitë e regjimit komunist dhe të njeriut të ri që prodhoi ky regjim janë të shumta. Sjell sot për shembull një njeri të indoktrinuar në masë të...

Bllokime nga bora dhe permbytje ne Shkoder

Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës paraqitet si me poshtë : Gjendja në territorin e Bashkisë Shkodër paraqitet në përgjithësi normale përvec situatës në njësitë administrative malore ku prezenca...

Vetëvrasjet në Shqipëri, katër herë më të larta se vrasjet në 2017-n

Në Shqipëri nuk janë të tjerët që ta heqin jetën, por mbizotërojnë ata që tentojnë të largohen vetë nga kjo botë. Burime nga Policia e Shtetit konfirmuan për revistën...

Fjalët e fundit të tre klerikëve para pushkatimit (video)

Si u ekzekutuan klerikët e njohur Monsinjor Frano Pjetër Gjini, Pader Mati Kol Prendushi dhe Dom Nikoll Zef Deda më 11 mars 1948, pas një gjyqi të shpejtë dhe...

U vra me levë kokës pak para se të bëhej baba, familja e shqiptarit...

Jozef Boci ishte i riu shqiptar i cili humbi jetën pasi u godit me armë të ftohta nga një bandë djemsh, teksa ishte duke ecur rrugëve të Londrës. 30-vjeçari gjeti...

LIDHU ME NE

83,580FansaPëlqeje

Te fundit

Sende të shpërndara, makina të shkatërruara dhe fëmijë të friksuar, FOTO nga aksidenti i...

Një aksi dent masiv ku u përfshinë 3 automjete ndodhi mëngjesin e sotëm në Gjadër të Lezhës ku si pasojë mbetën të plagosur rëndë...

Kush vendos për Shkodrën, Voltana Ademi tregon gjithçka

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, në një lidhje direkte me studion e “Ditari” në A2, foli mbi deklaratën e kreut të PD-së, Lulzim Basha,...

RAMA PËR THETHIN: ZONË E MAGJISHME, JAVËN TJETËR NIS NDËRTIMI I RRUGËS SË THETHIT

Kushdo që ka shkuar ka vizituar Thethin, një nga zonat më fantastike të veriut, është shqetësuar për rrugën e keqe por duket se makthi...