VIDEO-HISTORI/ Si festonte Shqipëria komuniste 1 Majin

Për ata që janë 30 vjeç apo më pak sot, këto pamje nuk dëshmojnë asgjë. Ndërsa për ata që kanë jetuar kohën e komunizmit “Po”. Është parada që bëhej...

Shkon të presë pemë, gjen vdekjen 50 vjeçari shqiptar në Itali

Një 50 vjeçar humbi jetën aksidentalishtë në Itali. Ai kishte dalë në pyll për të prerë pemë dhe trungu e ka zënë poshtë. Viktima është 50-vjeçari Nikolin Gjeka, ndërsa...

Vllaznia- Laçi, ja kush është “fotoja e ditës”

Ndeshjet e futbollit janë padyshim edhe një arenë përlasjesh, emocionesh por edhe drithërimash. Këto gjëra pasqyrohen shpeshherë kryesisht përmes videove por nga ana tjetër, jo më pas mbesin edhe fotoreporterët. Ata...

Menaxheri i Hysajt: Sfida Inter-Juve “vrau” Napolin, Elseidi në Premier League

Mario Giuffredi, menaxheri i Elseid Hysajt ka folur për mikrofonin e “CN24”. “Si tifoz i Napolit jam i zhgënjyer, sepse po shuhet ëndrra e titullit. Na vjen keq, sepse ishim...

1 Maji, Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve “8 orë punë, 8 orë dëfrim e...

1 Maji, njihet si “Dita e Punëtorëve”, “Dita e Punës” (Day Labour), ose “Festa e Punëtorëve”. Është një festë ndërkombëtare që festohet cdo fillim muaji Maj dhe që synon...

Bllokimi i transportit për Dukagjin, reagon Bashkia Shkodër.

Bashkia e Shkodrës ka reaguar pas protestës së disa shoferëve të linjave në zonën e Dukagjinit. Drejtori i Shërbimeve Publike Alfred Luleta dhe përgjegësi i Transportit Vildan Broja, kanë...

Berisha nuk e do këtë që po ndodh, por ka frikë nga Basha

Një prej kritikëve të Bashës, Astrit Patozi, në intervistën e tij në Real Story në Vizion Plus ka thënë se Basha ka bërë përpjekje për përçarë grupin që ka...

Dokumentet e panjohura për Fishtën/ Protesta e trazirat në Bosnje kur ishte student

Fatmira Nikolli – Vlerësimi jo i shkëlqyer i Fishtës në sjellje është i lidhur me pjesëmarrjen e tij në ‘protestën’ pa shembull, organizuar nga studentët shqiptarë të Fakultetit të...

Zbulohet varri i motres së Gjergj Kastriotit

MARA KASTRIOTI .... Sarkofagu i varrit te motres se Gjergj Kastriotit, ne nje kishez devocionale, fshehur mes gjelberimit dhe rrenojave mesjetare, ne qetesine e ujdhezes Kom te liqenit te Shkodres. (fotot fale...

SWING MARATHON Mbërrin në Shkodër

Ja dhe programi: SWING MARATHON 3RD EDITION Shkodër, Albania 30 Prill 2018 16:30 – 17:00 Stacioni trenit, Shkodër (flash Mob me muzikë nga nxënësit e shkollës "28 Nentori") 17:00 – 17:40 Ecje e lirë e të...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

“Jam shumë me fat”/ Burrit që mundi dy herë kancerin i bie lotaria e...

Një burrë nga Oregon-i, i cili e ka fituar dy herë luftën kundër kancerit, ka fituar 4.6 milionë dollarë në lotarinë kombëtare. Stu MacDonald blinte...

U ankua gjithë natën se nuk ecte dot me sandalet që kishte veshur, e...

Një vajzë e cila u ankua një natë të tërë për sandalet e dhimbshme që kishte veshur, e kuptoi ditën tjetër si kishte bërë...

I duhen para për vëllain e sëmurë, 11-vjeçari çohet çdo ditë në 5 të...

Një 11-vjeçar nga Kina na ka treguar të gjithëve se çfarë është dashuria pa kushte. Yan Yihang, iu nënshtrua një procedure të dhimbshme vitin e...