PASI U BË DREJTORE E SOROSIT, ILVA TARE TREGON SE KUSH DO TË JETË...

Përveçse moderatore e emisionit “Tonight”, Ilva Tare është edhe drejtuese e bordit të organizatës SOROS. Prej disa kohësh gazetarja ka qenë anëtare e bordit, por së fundmi mori drejtimin...

Ernest Gjoka: Unë kam fajet e mia, por Vllaznia nuk ra prej meje

Pas dy javësh heshtje, ish- trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka është rikthyer të flasë për periudhën e drejtimit të kësaj skuadre por edhe largimin dy para përfundimit të kampionatit. Në...

Kur ishim të vegjël thurëm ëndrra për makina e telefona, tani duam të jemi...

Nga Ermira Bicaj Fëmijëria ime ruan të freskët aromën e djersës së trupit sa herë bënim lojrat në natyrë, ruan kujtimin e grumbullimit të pasditeve me femijët e lagjes, e...

Aktori i njohur shkodran apel për Bashkinë e Shkodrës: Kam gjetur babain 91 vjeç...

Aktori i njohur shkodran, Besnik Çinari në një prononcim të dhënë për Star Plus, ka folur në lidhje me rënien e Vllaznisë nga Kategoria. Ai ka thënë se Bashkia e...

Trajnerët në Shkodër sillen sikur drejtojnë Tepelenën dhe jo Vllazninë, djepin e futbollit

Drejtori i Akademisë së Vllaznisë, Alban Neziri ka qene i ftuar mbreme në emisionin “Procesi Sportiv” në Top Channel. Gjatë emisionit, Neziri ironizoi duke thënë se në Shkodër, trajnerët janë...

A nuk jemi fqinj të Italisë?

Nga Frrok Çupi I dëgjoj të gjithë që flasin e ‘filozofojnë’ si në furrikun e pularisë së katundit. Përmendin emra, bëjnë akuza, dhe në fund thonë edhe se ‘këta jemi...

MIKU IM, PSE NUK ERDHA ME TY NË PROTESTË?!

Fakti se mbetesh miku im, sinjifikon gjërat që na përbashkojnë, por shterimi i frymës që ushqente me jetë shpresat dhe idilet ardhmëruese e këputi fillin që mbante në ajër...

Fushaj: Keqmenaxhim total, te Vllaznia shkatërruan edhe akademinë

Ish-presidenti i Vllaznisë, Valter Fushaj, “armën” e tij të fortë në tetë vite investim te kuqeblutë ka pasur ringritjen e akademisë, nga ku dolën Sukaj, Lika, Balaj, Vajushi etj., teksa...

Protesta/ Ish dhëndri i Topallit: Na turpëruat! Herën tjetër më thoni, për 20 minuta...

Pas dështimit spektakolar të protestës së sotme të opozitës, ka reaguar edhe këngëtari Luis Ejlli që dikur ka qenë i fejuar me vajzën e Jozefina Topallit. Si një demokrat i...

Protestë e munguar apo protestë e dështuar?!

Skënder Minxhozi/ Opozita i rikthehet provës së vështirë e tinzare të protestave. Që nga vjeshta e vitit 2013, kur Lulzim Basha doli zëngjirur nga mitingu i parë modest kundër qeverisë...

Te fundit

Aktorja shkodrane Shpresa Garuci

Shpresa Garuci (1952). Aktore. Lindi në 8 dhjetor. Në klasën e 8-të është kthyer në Shkodër ku dhe filloj shkollën pedagogjike. Ka marrë pjesë...

Bilbili i kenges qytetare shkodrane Bik Ndoja

Ludovik Ndoj Gjergji, i njohur nga publiku si Bik Ndoja lindi në Shkodër me 13 gusht 1925. Profesioni i tij ishte rrobaqepës i talentuem,...

Kengetarja shkodrane Mukades Çanga

Mukades Çanga ka lindur në qytetin e Shkodrës me 30 gusht 1959. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, kur një vajzë e vogël çapkëne,...