1990/ “Do hamë bar dhe do derdhim gjak”

Nga Kastriot Dervishi Më 25-26 mars 1990 u zhvilluan demonstrata në Kavajë. Dy ditë më vonë u hodh dinamit mbi shtatoren e Stalinit në Tiranë. Pas këtyre zhvillimeve, në mbledhjen...

Kisha Ortodokse Serbe është ISIS-i i Ballkanit

Nga Mevi Rafuna Rrugët dje ishin bllokuar për të pritur pelegrinazhin serbë në betejën e tyre të humbur. Siguria ishte në maksimum, për t’i dhënë hapsirë popave sllavë të promovojnë manitë...

Sekretet e Julian Dedës, ka qenë futbollist i federuar te skuadra gjermane

Pakush e dinte që aktori i humorit, Julian Deda ka qenë i federuar në një skuadër futbolli në Gjermani. Këtë gjë 37-vjeçari e ka zbuluar në një intervistë për...

Neziri: Lojtarët e Vllaznisë mendjen të merrnin miliona dhe të bënin spiunin sa në...

Vllaznia ka rënë një kategori më poshtë dhe në Shkodër akoma nuk u ka dalë “e keqja”. Në një qytet ku futbollin e kanë fe është një gjë normale...

Doda: Ikën 1 shqiptar, vijnë 2 sirianë, në fund do quhemi shqiptarianë!

ajmi për ardhjen e 600 000 refugjatëve sirianë në Shqipëri ka ngjallur diskutime të shumta. Shqiptarët thonë se vendi ynë, prej të cilit po ikin çdo ditë nuk ka...

Beqiri: Vllaznia emër i madh prandaj e lakmojnë shumë trajnerë

Vllaznia duhet të shpejtojë për nisjen e punës për sezonin e ri dhe natyrisht që nuk duhet mbajtur shumë mendja tek çështja e privatizimit. I këtij mendimi është ish- futbollisti...

Ish-trajneri i Vllaznisë nuk përmbahet: Ram….

Armando Cungu i ftuar “Radio Shkodra” ka komentuar ndeshjen Portugali-Spanjë dhe në të njëjtën kohë ka folur për mbrojtësin Sergio Ramos, duke thënë se mbrojtësi është një lojtar shumë i...

Braçe: Botërorin e fiton Partizani me arbitër Armand Dukën

Deputeti socialist Erion Braçe, ka ironizuar sërish drejtuesin e FSHF-së, Armand Duka. I ftuar në emisionin sportiv ‘Magjia 21’ në RTSH, Braçe ka thënë se çifti finalist në këtë botëror...

Përshum` mot Bajramin

Nga Gjergj Jozef Kola 1 Sapo kisha nisë shkollën fillore kur e mora vesht se Bajram do me thane: Festë. Në vitet 70 familja jone ishte ndër të parat familje katolike shkodrane...

1990/ “Do hamë bar dhe do derdhim gjak”

ga Kastriot Dervishi Më 25-26 mars 1990 u zhvilluan demonstrata në Kavajë. Dy ditë më vonë u hodh dinamit mbi shtatoren e Stalinit në Tiranë. Pas këtyre zhvillimeve, në mbledhjen...

Te fundit

Aurela Hoxha flet për incidentin që i mdodhi në mes të Milanos? Modelja: Duken...

Modelja shqiptare, Aurela Hoxha, ka qenë e pranishme në një event në javën e modës në Milano. Ajo ka postuar disa foto nga eventi, ku...

Njihuni me 3 femrat më xheloze sipas shenjës së horoskopit

Ekspertët që merren me këtë fushë kanë veçuar disa nga shenjat e horoskopit të cilat janë më shumë xheloze se të tjerat. 1. Dashi Femrat e...

Matni Inteligjencën dhe gjeni sa kuaj ka në këtë pikturë

Një artist me emrin Bev Doolittle donte të bënte një picture, duke mos përdorur mjete të kompjuterizuara, vetëm pëlhurën e tij dhe një kanavacën. Rezultati...