Këtu në Itali, më mungojnë patatet e Kukësit

Nga Lada Banushi Para se të ikja në Itali më thanë: “Ik sa më parë, do e shohësh që s’do të të mungojë asgjë e askush”. E unë si pa...

Nuk mban më ujë pilafi! Gazetari trim i Top Channel “degjeneron” hapur politikanët: Jeni...

Nga Marin Mema Ata mund të kishin zgjedhur pasuritë e ofruara, ofiqet joshëse, pronat e pushtetin e pafundëm, por ndryshe nga të sotmit, zgjodhën një rrugë tjetër, rrugën që i...

Më dhemb në shpirt ky vend! Por atij dashuria ime nuk i hyn në...

Nga Arlinda Guma Një dite do më ndjekë edhe mua, ashtu siç po bën me shumë të tjerë, si ai prindi që të ndalon ta duash…Por lidhja me të është...

“Shën Valentini nuk e ka sakrifikuar jetën për dashuri por për ku**allek”

"Shën Valentini nuk e ka sakrifikuar jetën për dashuri por për kurvallek" Çdo kush qe nuk mburret me islam do të nënçmohet dhe poshtërohet prej Allahut dhe do të shkelet...

Opinion / Edi Rama, fajin nuk ta ka tepsia, por sistemi i korruptuar

Pak ditë më parë Kryeministri Rama ishte në Mirditë. Gjatë vizitës së tij bëri dy akte: Shkarkoi nga puna live drejtorin rajonal të Shëndetësisë, pasi qendra shëndetësore e Domgjonit...

Opinion/ Vllaznia fitoi, tashme ju te tjeret “beni detyren” !

Vllaznia e beri detyren, duke fituar tre pike me shume vlera ne perballen ndaj Lusnjes, por tashme i ngelet te tjereve te bejne detyren e tyre. Eshte fjala per drejtuesit...

Kur flet Robert Ndrenika, e ka një hall të fortë…

Nga Alma Nikolli E pashë dy herë “fjalimin” që Robert Ndrenika mbajti në mbrojtje të artit. E dëgjova, por edhe e pashë me vëmendje çdo mimikë të aktorit të madh...

Rrëfimi i Herbert: Shqiptarët të bukur, inteligjentë, trima, besnikë, por..…

Ky është një përkthim i pjesshëm nga libri ‘A record of eastern travel’ (Një shënim nga udhëtimi në Lindje) i autorit Aubrey Herbert, mikut më të madh të shqiptarëve,...

Vëzhgim/ A është Thethi kaq i magjishëm…?

Nga Riviera Dedaj- Është shkruar kaq shumë për Thethin nga shqiptarë dhe të huaj sa të duket sikur nuk ke më çfarë të thuash. Por në fakt, ndjesitë e mia...

Akademiku serb: Ta pranojmë realitetin, Kosova nuk është pjesë e Serbisë

Eksperti serb i së drejtës ndërkombëtare, Tibor Varadi thotë se e drejta ndërkombëtare që nga krijimi i saj është më shumë një qëllim sesa realitet. Sipas tij, Kosova përveç ligjit...

LIDHU ME NE

83,664FansaPëlqeje

Te fundit

“Dy martesa të dështuara, në varfëri”, Angela Martini rrëfen sekretet e errëta familjare

Angela Martini duket se e ka lënë modelingun menjanë dhe i është fokusuar të shkruarit. Një shkrimtare, modelja me famë ndërkombëtare ka vendosur të...

Ngjarje e rrallë ! Qeni ushqen me gji macen

Disa kafshë, ku përfshihen gjitarët i ushqejnë të vegjlit e tyre me gji. Por, një ngjarje e rrallë është filmuar mes një qeni dhe...

Rikthehet nga Amerika, shikoni se sa shume ka ndryshuar Mira Konçi

Çifti shumë i dashur për publikun shqiptar, kompozitori Shpëtim Saraçi dhe këngëtarja Mira Konçi që prej vitit 2017 jetojnë në Shtetet e Bashkuara të...