51 Arsye përse u largova nga Shqipëria, për në Amerikë: Gazetari i TV Klan...

Nga Flamur Vezaj 1. Ika sepse nuk kisha siguri per vete e familjen! 2. Ika sepse nuk kisha siguri ne pune! 3. Ika sepse nuk paguhesha sa duhet! 4. Ika sepse nuk merrja...

Shofer si e ke emnin?

Nga Nebih Bushaj Po shkosha per Tiranë prej Shkodret, me nji prej atyne 5-6 vendshave që e bajnë rrugen pa liçencë. Edhe pse qeveria i ka luftu bajagi vitet e...

RAMA, ARMIK I PRONËS DHE GJYKATËS SË PAVARUR.

Jorida Tabaku Tentativa e turpshme e qeverisë Shqiptare për të korruptuar një gjyqtar të Gjykatës Europiane të Drejtave të Njeriut dëshmon dy fakte tejet interesante. Së pari, tentativa e qeverisë për...

Askush nuk i do gazetarët!

Nga Mira Kazhani Ky është shkrimi i parë që e nis nga një titull dhe ishte mendimi i parë që më erdh kur pashë titrat për Klodin (Klodiana Lalën), gazetaren...

Njerëzit ikin prej këtu, sepse…

Nga Hasim Memishi Sopi Njerëzit ikin prej këtu, sepse institucionet nuk e kryejnë punën e vet. Njerëzit ikin prej këtu sepse mjekët nuk i shikojnë si pacientë, por si myshteri, Njerëzit ikin...

Emigrantët na ikën, por çfarë morën me vete?

Nga Alma Nikolli Mbesa ime gati 5-vjeçe po ikën shumë e lumtur nga Shqipëria. Jo prej faktit se është fëmijë dhe nuk ka tjetër “detyrë” në jetë veçse të jetë...

Përse na duket kaq «i ëmbël» pushtimi i serialeve turke, shtatë arsyet përse të...

NGA: ELONA JAÇELLARI Mes zhurmës së tharëseve të flokëve, erës së bojërave dhe mërmërimave të një grupi grash në parukeri, dy mesozonja kanë nisur një debat. Grinden për një vjehërr...

Makiato europiane pritet t’ia lerë vendin kafes turke

Nga Edison Ypi Makiato europiane pritet t’ia lerë vendin kafes turke, duke e bërë surratin e shqiptarit t’i ngjajë çdo ditë e më tepër fytyrës së orangutangut. Të kthyerit nga shkuma...

Fjala e fundit e At Zef Pllumit: Do bajnë sikur janë pendue

Në një rrëfim ekskluziv, studiuesja dhe përkthyesja e veprës amanet të At Zef Pllumit “Rrno për me tregue”, Keda Kaceli thotë se përgjigjet kundër medaljeve dhe dekoratave nuk mjaftojnë,...

Rama, kryeministri që plotëson tekat e adoleshencës me lekët tona!!!

Redaksionale/ Kryeministri Edi Rama udhëtoi me avion privat për të qenë në stadiumin e skuadrës italiane Juventus për të takuar idhullin e tij, Cristiano Ronaldon e kampionë të tjerë. Po, kryeministri...

Te fundit

Greqia si fqinji i saj, ja se ç’i pret turistët që infektohen ndërsa kalojnë...

Greqia do të paguajë për akomodimin e çdo turistë që testohet pozitiv me koronavirus gjatë vizitës në vendin helen. Kështu deklaroi zëdhënësi i qeverisë,...

Dielli rikthehet për shumë pak ditë, mësoni si do jetë moti 15 ditët e...

Nga dita e mërkurë kushtet e motit do të përmirësohen, por ato do të zgjasin shumë pak, pasi në fund javë vranësirat dhe reshjet...

I mori 110 milionë euro shtetit shqiptar, Becchetti hap televizion të ri pas ‘Agon...

Janë 110 milionë euro që Shqipëria duhet t’i paguajë biznesmenit Francesco Becchetti pas vendimit të marrë në gjykatën ndërkombëtare në çështjen ‘Beccheti’ kundër Shqipërisë. Ndërkaq,...