“”Kush pin birrë është kafshë”

""Kush pin birrë është kafshë, bile edhe kafsha ofendohet nëse e krahasojmë me atë. Të gjitha këto termete që po vijne keto ditë janë shkak i pirjes së birres nga...

Ja 7 aventurat qe duhet te beni ne Shqiperi sipas te huajve

Një faqe e dedikuar udhëtimeve dhe eksperiencave aventureske, Heywedidthat.com i ka dedikuar një artikull të shkurtër Shqipërisë. I fokusuar tek ana e virgjër dhe e paeksploruar ende e natyrës...

Në Theth nuk ka një thes…

Nga Ermal Telha E kuptoni që nuk ua ka fajin jugu? As biznesi i ndershëm i këtij vendi që rrezikon shumë për atë aktivitet që bën, por kultura juaj??!! Mirë në...

Histori e vërtetë/ Vajza rrëfen vuajtjet nëpër spitalet shqiptare me babain e sëmurë

Në një shtet ku çdo sistem është përtokë dhe degradon dita-ditës me ritme të shpejta, nuk mund të flitet për sigurinë e jetës së qytetarëve. Një prej këtyre është edhe...

“Kur je Shkodran, Tana i Ban”/ Por ja çfarë duhet të bëni kur të...

Nëse akoma nuk keni qenë në Shkodër (vështirë të ketë shqiptar që nuk ka qenë në Shkodër) apo nëse keni në plan të vini, më lejoni që si një...

E morën si me shaka…por ja që po rrëzohen një e nga një gjyqtarë...

E morën si me shaka…por ja që po rrëzohen një e nga një gjyqtarë dhe prokurorë… Pasuritë e tyre që po tregojnë se “minareja nuk futet në thes”… Me gra që...

Prifti la gojëhapur të gjithë: Ferri nuk ekziston, feja është biznes

Pothuajse të gjitha fetë e botës mbështeten në atë se Zoti ekziston, së bashku me parajsën dhe ferrin. Sipas këtyre feve, jeta pas vdekjes ka të bëjë me ndëshkimin...

Nuk është turp me shku me autobus për Dhërmi

Nga Alma Nikolli Po i shkrepja një fotografi mikes sime dhe për një moment e lashë. “Prit të largohemi pak të mos dalin mbeturinat në sfond”, i them. “Jo, jo,...

Kemi harru’ me qesh

Nga Enkel Demi Ai pinte ndonjë gotë raki dhe tymoste duhan që ia kishin zverdhur mustaqet e trasha. Unë i qëndroja përballë, tek qeshja me të madhe me historitë që...

Tallen me mua, me ty, me ne që e duam Shqipërinë

Nga Marin Mema Shqipëria ka nevojë për frymë, për energji, për pasion, mendësi, për më shumë dashuri, për më pak fjalë e me tepër punë. Për njerëz të vërtetë qe...

Te fundit

KUNATI I SHOKUT XHEMAL – NGA ESTRADA E QYTETIT TE SHKODRES

Loni (Zef Deda), Nuk do qe e motra te martohet me Xhemalin katundarin, por ajo martohet gjithsesi. Kur Xhemal katundari behet pastaj shoku Xhemal,...

Flinim përtokë, si ndryshoi jeta e dy motrave

Rubrika “Ka një mesazh për ty” solli ditën e sotme historinë e një familjeje nga Devolli. Dy motrat Ermela dhe Arlinda kanë treguar në...

Ardhja në jetë e Ajkës, si ka ndryshuar jeta e Bes Kallakut

Dy vite më parë, Besi dhe Xhensila ishin të pranishëm në “Dua të të bëj të lumtur”, ku edhe pse e dinin që Ajka...