Teoritë idiote që qarkullojnë për koronavirusin, sipas Mustafa Nanos

Gazetari Mustafa Nano është ndalur tek teoritë konspirative të dala nga njerëzit në rrjetet sociale, ndërsa ka sjellë shembull 2 personazhe të cilët shprehen se bërja e vaksinës për...

Gazetari publikon fotot dhe ngre alarmin: Godina e bashkisë Shkodër po degradon! E pafalshme

Gazetari Bepin Kolvata ngre alarmin lidhur me godinën e Bashkisë Shkodër, për të cilën shkruan se po degradon ditë pas dite.   Përmes një postimi në “facebook” ai shkruan se është...

“Dëshmitarët e Jehovait janë njerëz të mirë”, Keti Bazhdari: Do më paragjykoni, por e...

Marr shkas nga tragjedia e fundit e ndodhur, si dhe për borxh moral ndaj disa personave me vlerë që unë kam njohur në jetën time, të cilët kanë zgjedhur...

‘Edi Rama, njeriu që këmbëngul në “gjunjëzimin” e Shkodrës!’

Nje tjetër drejtori, do të kthehet rajonale dhe do të vendoset në Lezhë Bëhet fjalë për Drejtorinë e SHISH- (Sherbimit Informativ i Shtetit) Ish Kryetaria e Qarkut Shkoder, Greta Bardeli, përmes...

Mjeku tregon pajisjen që shpëton pacientët e intubuar, Shqipëria nuk e ka

Pacientët në gjendje të rëndë nga Covid-19 në Shqipëri mund të kishin më shumë mundësi të kalonin atë nëse spitali ynë do të dispononte një pajisje të quajtur “Ecmo”. Shefi...

SHËNIM: Fajin e ka Jozefina!

Ka gati një javë që Lulzim Basha shpalli se do të hapte partinë e tij, pra Republikën e Re e cila ka uzurpuar Partinë Demokratike dhe këtë do ta...

Elton mos u shqetëso, ka edhe me keq se ai Mozziku që të ka...

Nga Mentor Kikia E dëgjova shqetësimin e Elton Dedës lidhur me degjenerimin e muzikës, ose më saktë të ca llojeve të saj. Kam lexuar edhe shumë komente(punë e vështirë kjo, por...

Sharlatanë e delirantë që thoni se ky virus është thjeshtë një iluzion: Nesër mund...

Pas ndarjes nga jeta të hematologut Arian Pushi për shkak të koronavirusit , mjeku Edvin Prifti ka sjellë në kujtesë takimin e para tre javëve me doktorin dhe bisedën...

BE nuk hap kufijtë më 1 korrik/ Enkel Demi: Cakaj duhet të çojë ‘by***n’...

Lidhur me vendimin zyrtar të Këshillit të BE-së, ku Shqipëria nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufijtë e jashtëm të Bashkimit Europian prej 1...

Frederik Ndoci “lëshon pëllumbat”: Pse fshihen videot… kur do marrë fund ky mashtrim?

Këngëtari i mirënjohur, Frederik Ndoci, shprehet se pas koronavirusit po fshihen shumë gjëra. Ai ka ngritur disa pikëpyetje të shumta lidhur me të dhënat e Covid-19, kudo në botë, duke...

Te fundit

Sot këta dy vëllezër bëjnë namin në muzikën shqiptare/ E gjeni dot kush janë

Getinjo me sa duket mbrëmë u bë nostalgjik. Në llogarinë e tij në Instagram, reperi ka ndarë një foto nga fëmijëria me ndjekësit. Në foto...

Ja gjërat që bën një burrë kur ju do çmendurisht

Sipas psikologëve dhe terapistëve të marrëdhënies në çift, ekzistojnë disa sjellje të caktuara të cilat tregojnë ndjenjat e forta që dikush ka për ju. Do...

Gjeni përgjigjen e saktë. Nuk është aq e thjeshtë sa duket

Nëse nuk arritët ta zgjidhnit këtë ekuacion matematike, lexoni më poshtë: Përgjigja e saktë është 11. Ja si duhet llogaritur. Zbatoni rendin e veprimeve: (kllapa, eksponentë, shumëzim,...