“Të hollat, le t’i marrin ata që iu duhen edhe pak për të bërë...

Nga Fitim Uka Dromca realiteti kosovar (pak më gjatë për t’u mbajtur në mend) 1. Tre prezantime kërkojnë autorin Tre prezantime (si autor dhe bashkautor) më ishin pranuar në konferencën më të...

Skënder Drini: Shkodra, ky qytet të fut ne mendime të thella dhe të trishton,...

Refleksione mbi Shkodrën Ky qytet të fut ne mendime të thella dhe të trishton. Të trishton sepse nuk jeton si nje qënie e gjallë, por si një arkiv që ngërthen...

Kastro Zizo: Jam kërcënuar nga LGBT për të dalë hapur si gay

Këngëtari, tashmë edhe moderator, Kastro Zizo ka deklaruar se është kërcënuar nga komuniteti LGBT, për të dalë hapur që është gay. Në emisionin e tij “Late Night Show”, Zizo ndërsa...

Ju lutem, hiqeni nga ekrani këtë klloun!

Nga Ermal Mulosmani. U bë ca kohë që zv/Kryeministër i Shqipërisë është emëruar Erion Braçe, një emër i spikatur i Partisë Socialiste në vite, i papërfolur për afera korruptive apo...

‘Më vjen keq për të gjitha nënat që kam trajtuar keq para se të...

Disa javë më parë, mora për herë të parë vajzën time 3-muajshe në një dyqan ushqimor. Ndërsa qëndroja aty midis avokadove dhe bananeve, duke u dëshiruar të kisha një...

Fjala e fundit e At Zef Pllumit: Do bajnë sikur janë pendue

Në një rrëfim ekskluziv, studiuesja dhe përkthyesja e veprës amanet të At Zef Pllumit “Rrno për me tregue”, Keda Kaceli thotë se përgjigjet kundër medaljeve dhe dekoratave nuk mjaftojnë,...

Është detyrë e çdo patrioti të mbrojë vendin nga qeveria e vet

Nga Dritan Shano Taksimi i shfrenuar fillimisht merr lirinë e çdonjërit prej nesh, pastaj shkatërron pasurinë dhe fuqinë e kombit. Ky veprim i qeverisë prodhon pashmangshmërisht një produkt që karakterizohet me kufizim...

Me sy të skuqur nga gazi lotsjellës, gazetari mallkon Ramën: Këtë helm që thitha...

Gazetari Elio Laze ka publikuar një foto, ku tregon gjendjen e tij pas raportimit të protestës së djeshme e cila zgjati tre orë para parlamentit. Mes tensionit dhe përplasjeve ndaj...

“Porosia” e Sander Ruçit: Shkodra, kalanë, artin e Vllazninë ka. Janë simboli jonë, duhet...

Për dy netë me rradhë, në teatrin “Migjeni” është shfaqur spektakti “Turbo shoë” i humoristit të mirënjohur Sander Ruçi. Por ajo që ka bërë përshtypje në interpretimet e tij ka...

Shofer si e ke emnin?

Nga Nebih Bushaj Po shkosha per Tiranë prej Shkodret, me nji prej atyne 5-6 vendshave që e bajnë rrugen pa liçencë. Edhe pse qeveria i ka luftu bajagi vitet e...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

“Të ra telebingo mor qen”, vjen reagimi i parë pas emërimit të Arben Ahmetaj

Arben Ahemtaj është emëruar sërish nga Edi Rama në një post ministrortë, këtë radhë në Ministrinë e Shtetit për rindërtimin, hapur enkas pas tragjedisë...

Vazhdojne bemat e shqiptareve neper Europe/I hapet valixhja dhe fluturojne ne ajer mijera euro...

Nje prej aeroporteve me te medha ne Europe eshte ai i Hollande, Schiphol, ku nuk ka si te mos mungojne shqiptaret dhe ndodhite e...

Jozefina Topalli siç nuk e keni parë kurrë, ajo ka sot një mesazh të...

Jozefina Topalli eshte bere gjyshe dhe ajo eshte shume e lumtur. Vajza e saj Megi eshte bere me djale dhe ajo quhet Nikola. Por Jozefina po...