Pse është nervoz kryeministri? Ka lepur pas ferrës?

Nga Artur ZHEJI Doli përsëri në Tv, kryeministri. Nuk dihet përse duhet të dilte përsëri, sepse me datë 3 Tetor 2019, ai kishte dalë disa herë, duke përsëritur të njëjtën...

Meta: Si më gënjeu Monika për çështjen e djegies së mandateve nga opozita

Ilir Meta nuk e kurseu Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin duke deklaruar se kanë përgjegjësi për krizën politike. “Patjetër! Absolutisht! Sepse ata kanë rënë viktimë e kësaj politike të...

10 të vërtetat përvëluese që fshehin liderët e opozitës!

Nga Alfred Peza/ Ka disa të vërteta të qarta e të thjeshta, të cilat lidershipi i opozitës sonë rrugore, nuk ia thotë dot ende përkrahësve dhe mbështetësve të vet. Madje,...

Ilir bëhu burrë e mbaje fjalën!

Nga Sokol Balla   Ilir Meta është burrë në politikë. Në karrierën e tij spektakolare ka përjetuar gjithçka, për keq e për mirë. Po nuk di nëse është kujdesur që t’I...

DOM GJERGJ META: SHPOPULLIMI EMERGJENCE KOMBËTARE

Dom Gjergj Meta Ipeshkëvi i Dioqezës së Rrëshenit ka reaguar në lidhje me plagën e thellë e cila ka përfshirë vendin sic është ajo e braktisjes së vendit.Përmes një...

Lul, faqja juaj e zezë nuk mund të bëhet e florinjtë me ngjyrën e...

Nga Anri Bala Ta quash fodull Lulziun, i ke thënë pak bojalliut të SHQUP-it, i nxirë e i sterrosur në flokë e shpirt, i cili pa i’u skuqur faqja, del...

Doktor, ishte tërmet, jo Gërdec e 21 janar

Nga Artur Ajazi Lajmi i rremë që Çim Peka përhapi, dhe që fatkeqësisht e besuan edhe shumë banorë të Tiranë, natyrisht përbën një shkelje të etikës qytetare, dhe faj të...

“Ore po budallallëku a parashikohet…?”, ironia e Artan Fugës

Pas deklaratave të ministres së Arsimit, Besa Shanini sipas të cilës nxënësit duhet të kenë jastëk në rast tërmeti, akademiku Artan Fuga shkruan me ironi nëse budallallëku mund të...

“Tërmeti mbërrin në Itali nga Shqipëria”, Ermal Meta reagon kundër medias italiane

Këngëtari me origjinë shqiptare, Ermal Meta ka reaguar pas një publikimi fyes që revista “Rolling Stone Italia” publikoi për tërmetet në Shqipëri. “Tërmeti mbërrin në Itali nga Shqipëria. A është...

Jeta jetohet sot, e nesërmja s’është në dorën tonë

Nga Dom Gjergj Meta Mos ta ngatërrojmë ligjësinë me ligësinë. Të dashur miq, pas kësaj fundjave plot panik, i ligjshëm pjesërisht, por pjesërisht i pajustifikuar, sidomos kur përhapet nga njerëz...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Armina Mevlani: Ndjehem e pasigurtë për jetën

Teksa ka njoftuar se do martohet me Shkëlzen Berishën, Armina Mevlani thotë se ndjehet e pasigurtë për jetën. “Mendoj se në një moment të gjithë...

Konsumoni kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara për të nisur ditën çdo mëngjes. Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e...

Përplaset me shtyllën dhe del nga rruga, drejtuesi i motorit në gjendje të rëndë

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën “Silvio Berluskoni” në qytetin e Kamëz. Mësohet se një person ka mbetur i plagosur, ndërsa...