‘Në studiot e huaja sillet ndryshe’, Muç Nano apel kolegëve: Mos organizoni debate me...

Analisti dhe gazetari Muç Nano i ka bërë apel mbrëmjen e sotme kryeministrit Rama së pari por dhe kolegëve të tij, që të mos organizojnë më debate televizive me...

Alfred Trebicka: Filmat e Ermal Mamaqit e Bes Kallakut, një virus që duhet vaksinuar

Ne “Provokacija” me Mustafa Nanon ishte i ftuar aktori i njohur Alfred Trebicka, ku edhe ka folur për situatën në të cilën është përfshirë kinemaja në Shqipëri. Trebicka u...

E dashur Alketa, deri diku të ndoqa me vëmendje, më erdhi për të vjellë...

Nga Ana Shkreli Lisi : E dashur Alketa! Unë që po të shkruaj jam një 34-vjeçare që jetoj në Tiranë. Kam mbaruar studimet e larta për psikologji dhe ato...

Ditën për diell, përplasje me armë në qendër të Shkodrës

Bandat nuk njohin ligj e as rend! Policia është bërë njësh me to, urdhërohet nga të fortët e qytetit! Sa të mbrojtur janë qytetarët kur policia bën sehir! Po kërcënohet...

U mahnita per thjeshtesin e saj, Frederik Ndoci kujton Bilbilin e Shqiptaris

Ne femijerin e hershme me falet, sepse perpara njoha emrin Nexhmie Pagarusha se Kosoven e Prishtinen, fale kjo e babes tem i cili e adhuronte, dhe pothuajse çdo dit...

Blini, peshku endemik që u zhduk nga Liqeni i Shkodrës

“I kam hypë vaporrit, Tham se mu më mbanë, E kam dal n’liqe, Bli e krap me nxanë!” Këto katër vargje të një kënge shkodrane na tregojnë se në Liqenin e Shkodrës, veç...

“Disa njerëz në jetën tonë vijnë si bekime, disa të tjerë si mësime”

Thënie nga Nënë Tereza. “Paqja fillon me një buzëqeshje.” “Skamja më e tmerrshme është vetmia dhe ndjenja e të qenurit i padashur për të tjerët.” “Uria për dashuri është shumë e vështirë...

Na ishte dikur… Estrada e Shkodrës

Duket sikur “Estrada e Shkodrës” ka marrë jetë nga vitet 1950 dhe sidomos në vitin 1954 me tashmë titullimin e ri “Estrada në Penxhere” që u luajt te ish...

Fake news/ A na duhen gazetarët që e bëjnë qimen tra?

Nga Fjorda Llukmani Sa herë gjendem në grupe shoqërore të reja dhe u them që jam gazetare, dëgjoj disa pasthirrma e komente negative. “Ju na kënaqët me ato që nxirrni,...

Shkodër, mall pata e shpitje kam për kyt zjarm, diellin e dritimit të tan...

PERSIATJE Shkodër, mall pata e shpitje kam për kyt zjarm, diellin e dritimit të tan dëshirave qi m’ndezin Fjalë, n’se shkon me dritën n’vendlindjen teme, ma ndez nji diell atje ku...

Te fundit

Pas Nexhmije Hoxhës, vdes nga “hidhërimi” gjyshja e Andi Bushatit, gruaja e dytë e...

Është ndarë nga jeta në moshën 97-vjeçare edhe numri ish-dy i Partisë Komuniste, Vito Kapo, e veja e Hysni Kapos, një nga figurat më...

“U kthyen sot nga Milano”, Berisha publikon mesazhin: Tre të dyshuar me koronavirus ndodhen...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme një mesazh të mbërritur në adresë të tij nga një qytetar. Denoncuesi pretendon se tre persona...

Si asnjëherë më parë, Edi Rama flet plot dashuri për Lindën

“Bashkëshortja ime është opozita ime më e fortë. Falë saj, nuk kam qenë kurrë vetëm, realisht!”   Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë ditën e sotme...