Ju njohim me dasmën e vitit 2018 në Prizren, ja të veçantat e çiftit…...

Në stinën e verës më së shumti të rinjtë kurorëzojnë dashuritë e tyre me martesë. Secili në mënyrën e vet, duke tentuar që të lëjnë vepra të cilat me...

Vajza 4 vjeçare i hedh celularin në det babait: Më mërzite! Shikoni reagimin e...

Të tërheqësh vëmendjen e njerëzve, po bëhet gjithmonë e më vështirë! Kjo sepse të gjithë janë shumë të zënë duke kontrolluar celularin e tyre mbi 30 herë në orë....

Data 14 shkurt, pikërisht dita e të dashuruarve është një ditë krejtësisht ters për t’u martuar. Kështu që mos e zgjidhni. Sipas BelfastLove tregojnë nga viti 1995 deri në vitin...

Dëshironi dhëmbë të bardhë?!

Bardhësia e dhëmbëve ka një rëndësi të veçantë në buzëqeshjen e gjithsecilit. Është një mënyrë e sigurt e për t’u ndier më joshës është një buzëqeshje e bardhë e ndritshme,...

Kush janë më të lumtur çiftet që janë aktivë në rrjete sociale apo…

Lumturia e çifteve vitet e fundit duket se është e lidhur ngudhtë dhe me faktin se sa aktivë janë ato në rrjetet sociale. Besojeni apo jo, çiftet të cilat...

Takimi i parë/ Ja çfarë mendon partneri para takimit…

Momenti kur takoni një person të ri në jetën tuaj gjithmonë para takimit, ju përcaktoni shumë lloj gjëra për ta, nga statusi te inteligjenca, e madje edhe deri te...

Hudhra në mëngjes, sekreti që duhet të dini

Hudhra është një nga perimet që njihet për vlerat e saj antibiotike për shëndetin. Ajo është luftuesja më e madhe e sëmundjeve të ndryshme, dhe ngrënia e saj në një...

Cigaret elektronike jane shume te demshme per shendetin, ja pse…

Një studim i fundit tregon se avulli i cigareve elektronike mund të dëmtojë qeliza jetike të sistemit imunitar, e për këtë arsye mund të jenë më të dëmshme nga...

Si të drejtosh flokët me produkte natyrale…

Drejtimi i flokëve jo vetëm që është një ndër armiqtë kryesore të shëndetit të tyre por është dhe një torturë sidomos në këto ditë të nxehta vere është torturë...

Çifti që nuk pranon se janë të lidhur, ama i tradhëtojnë detajet!

Prej disa kohësh në media qarkullojnë fjalë për një lidhje të mundshme midis këngëtarit Butrint Imeri dhe prezantueses Kiara Tito. Këto aludime nuk janë pranuar asnjëherë publikisht nga dyshja...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Edi Rama sqaron në mënyrë të detajuar ‘Shengenin Ballkanik’ dhe këshillon Kurtin: Albini të...

Kryeministri Edi Rama në një intervistë me gazetarin e Top Channel-it, Muhamed Veliu, i bën një bilanc asaj çfarë u arrit në takimin e...

Vajzës i humb portofoli, pasagjerët rrahin keq shoferin e autobusit pse mbylli dyert

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në autobusin Kombinat-Kinostudio, ku është dhunuar rëndë shoferi i mjetit.   Shkak është bërë vjedhja e portofolit të një prej...

“Provë 10 ditë… 2 mijë euro “, vajzat shqiptare martohen me maqedonasit kundrejt pagesës…

Beqarët e vjetër maqedonas dhe serbët vazhdojnë të martohen me femra shqiptare duke paguar shuma të majme parash. Për këtë qëllim egziston edhe një...