Latë kokrrën e namit me këto veprime, ja cilat janë 5 gjërat që s’duhet...

Nuk jeni më bashkë dhe normalisht që nuk e keni të lehtë, por duhet të keni në kontroll jetën tuaj. Dhe këto veprime nuk duhet t’i bëni më: 1.Je e...

Një Femër Ringrihet Gjithmonë, Edhe Kur Nuk E Beson, Edhe Kur Nuk E Dëshiron

Fabio Volo Absolutisht, gjëja më e mrekullueshme, më shumë se perëndimet, më shumë së fluturimi i një zogu, është një femër në rilindje. Kur ringrihet në këmbë pas katastrofës, pas...

Nëse Partneri Ju Kontrollon Celularin, Keni Një Problem Të Madh!- E Thonë Ekspertët

Të gjithë ju që jeni në një lidhje, duhet të dini të dalloni se kur diçka po shkon keq, dhe nuk e kemi fjalën për fazën më të fundit...

Dhurata më e madhe që një baba mund t’i bëjë fëmijës është të dojë...

Dashuria është një shembull, por dashuria e vërtetë është ajo që respekton hapësirën e të tjerëve, që kujdeset, që jep fryt. Dashuria që mbetet brenda kujtdo, si një kujtesë...

Kujdes! Këto janë gënjeshtrat që ua thotë i dashuri dhe ja çfarë nënkuptojnë ato

Të gjithë gënjejnë. Femrat gënjejnë për peshën, meshkujt për gjatësinë, të gjithë gënjejmë për diçka. Nëse jeni në një marrëdhënie, ekziston mundësia që disa gjëra që ua thotë i...

8 këshilla për të gjithë ju që jeni beqarë!

Nëse nuk keni qenë në lidhje me dikë për një kohë të gjatë, ka mundësi që keni dalë jashtë tregut sepse gjërat kanë ndryshuar shpejt kohët e fundit. Epoka digjitale...

Bini në dashuri kur të jeni gati, jo kur të keni nevojë për dashuri

Në origjinën e saj semantike, fjala pasion paraqet vuajtje. Pathos, nga greqishtja dhe pasioni, nga latinishtja, do të thotë torturë. Në praktikë, ndjenja arrin të jetë më mizore se...

Letrat e së ardhmes kanë një mesazh për ju!

Letra A: E ardhmja ju pret. Jeta juaj gjithmonë duket shumë e qetë, jo e dëshpëruar. Ndryshoni rrugën, askush nuk mund dhe duhet t’ju detyrojë të qëndroni vazhdimisht në portin...

5 gjërat që duhet të bëni pasi ju kanë braktisur

Kur një marrëdhënie përfundon, gjithçka duket sikur po shembet, veçanërisht nëse vendimi është marrë në mënyrë të njëanshme. Çdo gjë prishet, ngjyrat rreth jush janë më të errëta dhe...

Zgjat gjithë jetën dashuria e vërtetë. Po nuk zgjati, nuk ka qenë e vërtetë

Dashuria i reziston distancave, qetësisë së ndarjeve dhe ndonjëherë, edhe tradhëtisë. Pa falje, nuk ka dashuri. Madje shpesh thuhet “Më thuaj kush të ka falur më shumë, të të...

Te fundit

Muaj fantastik, ja kush është shenja që e ka bekuar ‘Zoti’ për qershorin

12 – Bricjapi: Në pozicionin e fundit është Bricjapi, sepse eklipsi hënor në datën 5 i kap në pozicion pak të rënduar psikologjikisht dhe...

Shqipëria lëkundet nga një tjetër termet, ja ku ishte epiqendra dhe forca e tij…

Një tërmet është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas faqes evropiane, Emsc, lëkundja e tërmeti është regjistruar në zonën e Shijakut, ndërsa...

Ngjarje e rende ne Shkoder, plagoset 27 vjeçari…

Një njgjarje e rnede ka ndodhur ne Shkoder ne oret e para te mengjesit te se enjtes. Mesohet se behet fjale per plágósje me...