Dieta mesdhetare iu rrit jetëgjatësinë

Regjimi ushqimor mesdhetar rrit jetëgjatësinë. Ky rezultat vjen pas studimeve 10-vjeçare të një grupi shkencëtarësh anglezë, i publikuar në revistën mjekësore Neë England. Ata kanë monitoruar me imtësi gjatë...

Zgjedhja e ulëses në autobus zbulon se sa vetjakë jeni

Zgjedhja e vendit kur ulemi në një mjet transporti është një tregues shpesh që lidhet dhe me personalitetin tonë si person. Sipas disa psikologëve, zgjedhja “e dritares ose kalimit”...

Çfarë duhet të kemi parasysh në një marrëdhënie

Shpesh në një marrëdhënie për shkak të ulje ngritjeve që mund të kemi për shkaqe të ndryshme. Na ndodh shpesh të mërzitemi me partnerin, por mendojmë nuk po e shprehim...

Leximi ndihmon për një shëndet më të mirë dhe…

Leximi është një ndër mënyrat për të pasur një jetëgjatësi dhe shumë qetësi në jetën tuaj. Rezulton që leximi i librave është më shumë se argëtim, shijimi i një...

Si të dilni nga heshtja e tmerrshme e takimit të parë!

Takimi i parë në një njohje është shpesh dhe momenti më i vështirë se përveç kontaktit fizik që mund të kesh me një person është dhe fakti se çfarë...

Si ta zbuloni se keni takuar shpirtin binjak

Shpirti binjak është dhe hapi më i vështirë për gjithsecilin në këtë jetë. Gjetja e një partneri për të ndarë jetën është mënyra më e mirë për të pasur...

Mjaft e ndaluat burrin të pijë, ja pse është e rëndësishme në një marrëdhënie

Jeta në çift gjithmonë karakterizohet me ulje ngritje të herë pas hershme për shumë arsye. Konfliktet në çift shpesh lidhen me problemet ekonomike apo për çështje të tjera familjare. Sipas...

Pozitiviteti, çfarë duhet të keni parasysh

Të qenët pozitiv është një objektiv që kërkojnë shumë njerëz në jetë. Nëse ju dëshironi që të arrini diçka në jetë, është e rëndësishme mbajtja e një mendje dhe...

Ndiheni të plakur dhe të lodhur gjithë kohës? Ja kush e ka fajin

Fundjava shpesh për ne është e lodhshme, kjo për shkak të aktiviteteve të ndryshme që ne mund të bëjmë gjatë saj. E keni pyetur ndonjëherë veten pse nuk ndiheni...

Pse është e rëndësishme një gotë uji në mëngjes?!

Uji është një ndër produktet më të përdorshme pasi ka një rol të rëndësishëm në dehidratimin e trupit tonë. Thuhet e besohet se një njeri duhet të pijë 3...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Kardiokirurgu shqiptar në Londër realizon operacionin e rrallë: Më i vështiri i jetës sime

Kardiokirurgu i njohur shqiptar Kristo Papas ka realizuar një oper, acion shumë të vështirë në botë. Ai ka bërë të ditur në një postim...

Sa meshkuj duhet të ketë kaluar një femër që të quhet ku*vë? Ja si...

Sa meshkuj duhet të ketë kaluar një femër për t’u quajtur kurvë? Besojeni apo jo, por kjo pyetje i është bërë vajzave dhe grave të...

Njihuni me qenin që lëvron arat dhe e ndihmon pronarin në punët tjera bujqësore

Ky është momenti i pabesueshëm i një qeni të zgjuar, që tregon aftësitë e tij bujqësore derisa drejton traktorin e pronarit të tij. Qeni Rambo,...