Historia e dy ujqërve brenda secilit prej nesh, do e mbani mend përjetë

Disa histori mbesin gjatë në kujtesën tonë dhe si mësime të vlefshme na shërbejnë për të bërë zgjedhje të mençura në jetë. Gjithmonë të moshuarit kanë histori të pabesueshme për...

Qyteti përrallor në Evropë: Qiraja 15 euro, rroga 1200 euro, s’ka papunësi, as krim...

Vendi i ëndrrave ekziston! Quhet Marinaleda dhe gjithçka është në perfeksion, nisur nga rrogat, interneti pa pagesë dhe shumë gjëra të tjera. Qyteti i vogël në Andaluzi ka një...

Njihuni me shqiptaren e parë që punon për Facebook, Tina Ferati

Jo të paktë janë numri i shqiptarëve që kanë korrur sukses jashtë vendit me punën dhe talentin e tyre. E tillë është Florentina Ferati nga Ferizaji, e cila ka arritur...

Historia e jashtëzakonshme e 30-vjeçares që adoptoi dy fëmijë në kohë të ndryshme e...

Historia e një nëne të re është bërë virale në rrjet, vetëm se mundësitë që një ngjarje e tillë të ndodhte ishin thuajse 0 deri në momentin kur Katie...

Nuk zgjoheni dot në mëngjes? “Fajin” e ka koeficineti i inteligjencës tuaj

Zgjimi në orët e para të mëngjesit për shumë nga ne është një problem më vete, ndërsa për shumë të tjerë është diçka lehtësisht e përballueshme. Nëse bëni pjesë tek...

Vërtetohet shkencërisht, duhanpirësit nuk janë aspak joshës!

Është vërtetuar shkencërisht se duhanpirësit janë më pak tërheqës sesa ata që nuk pinë duhan. Studimi është kryer nga hulumtues të Universitetit të Bristolit, me rreth 500 të anketuar. Dy...

Letër gruas dhe fëmijëve të mi dembelë: ‘Së shpejti, unë s’do të kem më...

42 vite më parë, isha vetëm një adoleshent kur fillova të punoja. Kam kaluar shumë periudha të vështira. Tani që fëmijët mbaruan shkollën, supozohej që jeta të ishte më...

Dieta 5-ditore nga kardiologu: Do të humbisni 6 kg brenda javës, ia vlen!

Ajo që hamë është pjesa më e rëndësishme mënyrës sonë të jetesës. Shumë njerëz e luftojnë obezitetin këto ditë Shtesa e kilogramëve është bërë një nga problemet më të mëdha,...

Horoskopi 10 Shkurt 2019

Dashi – Sot do të përjetoni situata të pakëndshme. Ju mund të bëni sjellje të pazakonta për t’i rënë në sy një personi që ju pëlqen. Gjysma e dytë...

Ana e Errët për të Gjitha Shenjat e Horoskopit: Bëhuni gati për më të...

Që Luani është krenar, Gaforrja e ndjeshme dhe Demi posesiv është e shkruar në yje. Ndërsa këtu është shkruar ana e errët e çdo shenje horoskopi nga astrologia britanike...

Te fundit

Të gjithë për një foto për Instagram, fusha piktoreske në Shqipëri që po “çm...

Më shumë se pesë milionë njerëz janë fiksuar me vendin më piktorest të momentit në Instagram. Fushat me livando janë kthyer në një atraksion...

Me rrobabanje dhe flokët pa rregulluar, kështu se keni parë kurrë Rudina Magjistarin

Me mbarimin e emisionit “Rudina” i cili u transmetua edhe gjatë korrikut, moderatorja shumë e dashur për publikun, Rudina Magjistari ka nisur pushimet. Rudina i...

Gjeti të gjitha përgjigjet e lojës, i riu shqiptar fiton 30 mijë euro në...

Një shqiptar ka fituar 30 mijë euro në një emision të njohur televiziv në Itali. Bëhet fjalë për një të ri, i cili quhet Xhino,...