Dhjetë lulet toksike që nuk duhet t’i keni në shtëpi/ Ja rreziku që vjen...

Nëse disa lule janë “bombula oksigjeni” dhe kanë aftësinë të purifikojë ajrin, disa lule të tjera janë toksike për ne ! Kontakti me gjethet e luleve që do të...

Sa Herë Duhen Rimbushur Shishet Plastike Të Ujit ?

Shishet plastike kanë një përdorim të gjerë në vendin tonë. Nga një vëzhgim i lirë, kuptohet qartë se çdo amvisë shqiptare mund ta përdorë një shishe plastike për javë të...

Plas keq në Kuvend, deputeti lëshon p*rdhën në mes të senancës Parlamentare

Një politikan në Kenia ka lëshuar gazra gjatë mbylljes së seancës parlamentare, ndërkohë pjesëtartë e tjerë kanë fajësuar njëri-tjetrin për erën e rëndë. Përleshja shpërtheu në asamblenë e qarkut “Homa...

Mbi 50% e njerëzve nuk i ndërrojnë mbathjet përditë

Një studim i ri tronditës ka zbuluar se më shumë se gjysma e njerëzve nuk i ndërrojnë të brendshmet e tyre çdo ditë.   Sipas hulumtimit të prodhuesit të rrobave Tommy...

Viti më i lumtur dhe ai më i vështiri i martesës

Jo të gjithë çiftet e kuptojnë se përpjekja nga të dy partnerët është e nevojshme për vazhdimin e një marrëdhënieje. Një studim nga Slater dhe Gordon Lawyers tregoi se...

7 truket e zgjuara që cdo nënë duhet t’i dijë e t’i flasë në...

A e keni të vështirë të bisedoni me fëmijën tuaj? Fëmijët mund të jenë me të vërtetë të ndërlikuar dhe shumë kokëfortë. Është e rëndësishme të mbeteni të duruar...

5 simbolet e dashurisë dhe kuptimet e vërteta që fshihen pas tyre

Dashuria ndër shekuj është shprehur përmes fjalëve, gjesteve të ndryshme. Shumë simbole janë përdorur nga njerëzit për ta përfaqësuar atë. Ka disa prej tyre që sado vite të kalojnë,...

Personat që harrojnë janë më inteligjentë

A jeni në mesin e personave që harrojnë shumë? Nëse po, atëherë me siguri se ndiheni paksa keq dhe e vlerësoni si trajtë të keqe.   Një studim i publikuar nga...

Nëntë shenjat që ai do të martohet me ty brenda një viti

Nëse je në një marrëdhënie të gjatë dhe po pyet veten nëse partneri do të të propozojë këtë vit, është koha ta mësosh nëpërmjet disa shenjave Martesa është një hap...

Beqarët janë më të shëndetshëm sesa ata në lidhje

Mendimet se beqarët janë të mjerë, të vetmuar, pa dashuri dhe nuk duan asgjë më shumë sesa ta kenë një partner/e janë mendime të gabuara.   Qindra hulumtime e kanë dëshmuar...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

EMRAT/ Policia Shoqëron për t’u marrë dëshminë dy reporterë të portaleve online për “hapje...

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat dy reporterë të portaleve online, Aurel Rakipllari i SYRI.net dhe Daniela Grica e gazetës Shekulli pas lajmi...

Kosovari ofron shtëpinë e tij për banim, për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Shqipëria ditën e djeshme dhe sot në mëngjes është tronditur nga disa tërmete të shpeshta. Këto tërmete kanë krijuar panik rrugëve të Durrësit dhe...

O idiotër, nuk ishte lajmi fake, por gadishmëria e qeverisë! Rob të trashë…

Nga Keti Bashhysa   Sa idiotër ka ky vend , nuk ma do mendja të ketë askund! Boll shenja po ju jep Zoti pra , që...