6 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura, nëse i bëni të paktën 3 prej...

Ndarja e një jete së bashku me partnerin tuaj mund të jetë një eksperiencë sfiduese. Shumë çifte të dashuruara kur jetojnë së bashku përfundojnë duke pasur pakënaqësi, gjë që...

Si i thërrasin çiftet njëri-tjetrin me përkëdheli në vende të ndryshme të botës? Do...

Thonë se dashuria nuk ka gjuhë, por mënyrat e çuditshme në të cilat shprehet dashuria në gjuhë të ndryshme, ndonjëherë mund t’i shtojnë pak energji një marrëdhënieje.   Dikush zgjedh ta...

Më thuaj në ç’orë zgjohesh, të të them sa para fiton

Nuk jeni njeri mëngjesi? Kemi disa lajme të këqija për ju. Disa studime të kryera nga Amerisleep zbulojnë se njerëzit që zgjohen në mëngjes kanë nivel produktiviteti, page dhe...

Nëna dhe e bija sfi dojnë njëra tjetrën se kush i ka të pasmet...

Jen Selter është një ndër femrat më të ndjekura në rrjetet sociale për shkak të fizikut të saj të jashtëzakonshëm. Se ksbom ba amerikane regjistron afërsisht 13 milionë ndjekës...

Fjalimi i babait për dhëndrin që përloti gjithë botën: Unë po të jap gjithë...

Mendova se do të filloja fjalimin tim duke tu drejtuar si familja “e re” e vajzës sime, por unë mendoj se do të ishte e papërshtatshme sepse tani që...

8 sinjale se keni takuar partnerin më të mirë ndonjëherë

Megjithatë, nëse ndiheni me të vërtetë të lumtur, duhet ta shijoni historinë tuaj pa pasur mendime të mëtejshme.   Një marrëdhënie duhet të shtojë vlerë në jetën tuaj dhe t’ju lejojë...

Test / Do të jetë dashuri e përjetshme?

Besoni se historia juaj e dashurisë është e destinuar të zgjatë përjetësisht apo preferoni të mos mendoni fare për këtë gjë? E shihni veten me partnerin pas 10 apo...

Mashkulli perfekt ekziston, këto janë 7 karakteristikat e tij

Gjetja e njeriut ideal nuk është e lehtë, por bëni mirë që në kokën tuaj të keni disa ide të qarta rreth mashkullit perfekt me të cilin vendosni të...

Ju e meritoni dikë që ju shkruan “mirëmëngjesi” çdo ditë

E kuptojmë. Jeni lodhur duke u marrë me njerëz që nuk i përmbushin pritshmëritë tuaja, me njerëz që nuk ju respektojnë apo thjesht nuk ua ndien për ndjenjat që...

Kurban Bajrami dhe ushqimet që duhet të keni në tavolinë

Kjo festë është një nga 2 festat më të rëndësishme të besimtarëve muslimanë: Fiter Bajramin dhe Kurban Bajramin. Kjo e fundit, sipas traditës islame, nderon gatishmërinë e Ibrahimit të flijojë...

Te fundit

Mali i Zi hap nesër kufirin me Shqipërinë

Mali i Zi do të hapë nesër kufijtë për vendet e rajonit duke përfshirë Kosovën dhe Shqipërinë. “Për të hyrë në Mal të Zi...

Mjekët shqiptarë pa asnjë ditë pushimi kundër Covid: Jemi të stërlodhur! (Rrëfimet)

Gjashtë muaj prej raportimit të rasteve të para me koronavirus në Kosovë, zyrtarë qeveritarë dhe autoritete tjera shëndetësore kanë shtuar thirrjet për kujdes ndaj...

Iu shërbeu dhjetra pacientëve, humb betejën me Covid infermierja shqiptare, vjehrra e deputetit

Infermierja 63-vjeçare Shkurte Gecaj nga Peja nuk arriti t’i mbijetojë infektimit me koronavirus. Ajo gjatë tërë kohës ishte në detyrë duke ndihmuar qytetarët, por duket...