BARCELONA EKSPORTON “VERËN BLU”

Pesë vite më parë, një grup studentësh të Universitetit të Barcelonës vendosën të bënin diçka për të shkundur një sektor, çdo sektor, por me preferenca për ushqimin apo pijet....

“Më rreh gruaja”/ Si i mashtrojnë emigrantët zyrtarët anglezë për të marrë letrat

Mashtruesit e huaj janë duke u maskuar si viktima të dhunës në familje për t’i mashtruar zyrtarët që ti lënë ata të qëndrojnë në Britani. Reklamuesit thonë se qindra britanikë,...

Tipari juaj i shenjës horoskopit, që i çmend të tjerët!

E keni kuptuar ndonjëherë që mund të ketë diçka tek ju që i irriton të tjerët? Kjo lidhet shumë edhe me shenjën tuaj të horoskopit. Dashi – impulsiv Dashi është shenjë që...

“Derisa borxhi të na ndajë”

Gjithnjë e më tepër vihet re një tendencë e çifteve për të shpenzuar shumë më shumë se çfarë i përmban buxheti vetëm për ditën e dasmës. Një studim i kryer...

Mos bëni gafë të shkoni në fallxhore, ja ç’ju bëjnë!

Mendja e njeriut është shumë e fuqishme. Nëse ju e programoni mendjen tuaj në drejtimin e duhur ju do të jeni në gjendje për të arritur çdo gjë që...

Birra më efektive se paracetomoli për dhimbjen e kokës

Kur ke dhimbje koke, e vetmja zgjidhje duket se janë barnat farmaceutike. Megjithatë, një revolucion mund të vijë. Sipas një studimi të botuar në "The Journal of Pain", dy gota...

“Telefonoji nënës. Tregoji se sa e do. Kujtoja se i je mirënjohës/e për çdo...

Më poshtë do të mund të lexoni disa thënie të veçanta për nënat, personat më të veçantë në jetët tona. “Nëna është personi që na qëndron pranë, edhe kur gjithkush...

Martesë në Fshatin SOS, historia e ndjerë që do ju bëjë të harroni dasmat...

Fillimi i muajit shtator është karakterizuar nga dasma të shumta mes personazhëve të njohur të televizionit dhe artit shqiptar. Pothuaj e gjithë vëmendja mediatike është përqendruar tek ceremonitë pompoze, të...

Horoskopi premton surpriza të bukura për të gjithë sot

Dashi 21 Mars - 19 Prill Dashuria: Sot, lidhjet e rëndësishme janë në fokus të tensioneve. Venusi është neutral dhe prandaj nuk ka dashuri të re, por yjet janë në favor...

Lajm i keq për gjumashët!

Procesi i gjumit është shumë i rëndësishëm pasi e ndihmon trupin të rifurnizohet me energji. Por, ashtu si çdo gjë tjetër, bën dëm kur është me tepri. Personat që flenë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Manastirliu vizitë në Shkodër: Ulen rradhët e pritjes për koronarografitë

Shërbimi i hemodinamikës në spitalin rajonal të Shkodrës ofrohet brenda 24 orëve, duke zeruar rradhët e pritjes për këtë shërbim jetik për qytetarët, që sot...

Zbulohet plani, do të dërgojnë Ronaldon në PSG, për ta marrë Mbappen…

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të shkuar në Juventus vitin e kaluar, por presidenti i madrilenëve, Florentino Perez, është duke planifikuar...

Sali Berishës i del nga shpirti: Një nga anëtarët e Kushtetueses i takonte sesbën...

Sali Berisha pas takimit me Presidentin Ilir Meta deklaroi se Edi Rama po tenton që të kapë Gjykatën Kushtetuese, ndërsa vlerësoi kreun e shtetit për...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR