Kur injoranca flet, inteligjenca hesht, buzëqesh dhe largohet!

Ndonjëherë, ata që heshtin përballë kritikave, zilisë apo provokimit, nuk e bëjnë për shkak të mungesës së argumenteve dhe guximit: në realitet, kur injoranca flet, inteligjenca hesht, buzëqesh dhe...

Dhurata më e bukur për Shën Valentin

Nëse jeni lodhur nga dhuratat e zakonshme që bëni për Shën Valentin, këtë vit mund të jetë ndryshe. Shtëpia e ankandeve “Christie” do të nxjerrë për shitje një copë meteori...

10 zakone jetese si të dobësoheni pa bërë asgjë

Janë të shumta studimet që tregojnë se në fakt dietat afatshkurtra nuk çojnë në një peshë ideale apo shëndet të mirë. Përgjithësisht e gjithë pesha që humbisni me dieta rifitohet...

Shkurti ,muaji më i mbarë i vitit për këto shenja

Peshorja Të lindurit në shenjën e Peshores gjatë Shkurtit do të kenë një ndjesi të përgjithshme çlirimi. Në këtë rast ata do të ndjejnë sikur kanë hequr nga supet një...

Nëse ndihesh më rehat kur rri vetëm, ti je një person special! (5 arsye...

A keni dëgjuar ndonjëherë për personalitetin intravert. Nëse ti mbushesh me energji duke qenë vetëm, me pak shokë, je i rezervuar, thellohesh dhe përqëndrohesh te vetja jote, ateherë ti...

“Gjyshit tim, dhe gjithë gjyshërve që na mbrojnë, prej atje lart”

Një dedikim për ty, gjyshi im dhe gjithë gjyshërve që tani kanë fluturuar lart në qiell, por megjithatë na ndjekin dhe ndriçojnë hapat tona përditë. Unë jam e sigurt se...

‘Meshkujt vënë gjithmonë mirëqenien e tyre të parën, faji i nënave që i rrisin...

“Meshkujt vënë gjithmonë mirëqenien e tyre të parën”, tha aktorja. “Faji qëndron tek nënat e tyre, të cilat i rrisin si pasha të vegjël dhe kështu kur rriten ata...

PRET TË DASHURËN NË AEROPORT ME PANKARTËN: “E DI QË MË KE TRADHËTUAR”

Aspak një tufë trëndafilash. Në aeroportin e Melbourne në Austral i dashuri e priste me një pankartë ku shkruhej me shkronja shtypi: “E di që më ke tradhëtuar”. Fotoja u...

E humbi kuletën para 14 vitesh, e gjen në mënyrën më të pazakontë

Një gazetar nga Londra, Tim Burrows e kishte humbur kuletën e tij në një festival leximi në vitin 2003, dhe këtë javë ka marrë një mesazh nga njeriu që...

Nëse i dërgon këtë mesazh partnerit ose partneres do ndahesh menjëherë!

Nëse ke siguri në vetvete dhe në partnerin tuaj sentimental, nuk duhet të jeni shumë xheloz dhe shumë të shprehur përmes mesazheve tekstuale. E vërteta është se aplikacionet si WhatsApp...

Te fundit

Adhurues të maceve, largojini ato menjëherë nga krevati/ 4 arsyet pse nuk duhet që...

Të flini krahë kafshëve tuaja të preferuara tashmë është kthyer në diçka normale apo jo?! Ndoshta nuk ju zë as gjumi nqs qentë dhe...

Do të flije në një hotel për një euro nata ? Në këmbim do...

Hotel që kushton një euro ? Nuk është utopi, ekziston me të vërtetë dhe ndodhet në Fukuoka, Japoni. Dhomës nuk I mungon asgjë: është...

Goditja e Fortë në Zemër – Trajtimi Që Duhet Të Bëni Menjëherë

Ataku në zemër është një nga sëmundjet më të përhapura të zemrës në vendin tonë. Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Sëmundjet kardiovaskulare...