Studiuesit ngrenë alarmin. Mjaft me telenovela, po ju dëmtojnë

Të shikuarit vazhdimisht telenovela, dëmton gjumin, e bën më pak cilësor, rrit ndjesinë e lodhjes dhe pagjumësinë. Arsyeja është ndjesia e vigjilencës konjitive të shkaktuara nga maratonat televizive. Kjo sepse...

A e dini pse ngjyra e gjelbër përdoret nëpër spitale?

Ngjyra e gjelbër është një ngjyre e afert me ngjyren e kuqe. Ajo pershtatet me elementet mjekesore dhe nuk ka nevoje të bertasë për të terhequr vemendjen. Ngjyra e...

Rrezikoni fëmijën, ky është gabimi më i madh që bëjnë nënat shtatzënë

Shpesh dëgjojmë se një nënë shtatzane duhet që të ushqehet për dy, persona, një veprim që nuk është aspak i këshillueshëm dhe i shëndetshëm. Një regjim i tillë ushqimor...

Kantoni i dytë zviceran voton për ndalimin e burkës

Votuesit në St. Gallen miratuan sot ndalimin e mbajtjes së burkës me dy të tretat e votave, duke u bërë kantoni i dytë zviceran që merr këtë vendim. Burkat ose...

Këshilla e sotme për çdo shenjë horoskopi

Fusni në jetën tuaj këto përfitime dhe shijoni një ambjent me harmoni dhe me fat të buzëqeshur. Hidhi një sy këshillave të sotme për shenjën tënde. DASHI Dash, mos prit një...

Një letër burrit tim narcist, që më fajësoi mua për 20 vite

Kam qenë martuar me ty për 20 vite. Ti vjen nga një familje e pasur, ndërsa unë krenarisht nga një klasë e mesme punëtorësh. Isha e vendosur të isha një...

Njihuni me taktikat manipuluese që përdorin njerëzit për t’ju mbyllur gojën

Jo gjithmonë kemi fatin që në jetën tonë të takojmë njerëz që na falin gëzim dhe hare, pasi ndodh që disa na afrohen me qëllim tjetër. Ata nuk do...

Zbuloni kë dobson më shumë dashuria?!

Femrat shtojnë peshë kur dashurohen, meshkujt dobësohen Krijimi i një lidhje duket se te femrat ka shumë ndikim pozitiv. Në vitin e parë të lidhjes me partnerin ato...

Veshjet e dimrit 2019, ja ngjyrat që do të ndezin pamjen (Foto)

Dimri është shumë afër ndaj për këtë duhet të marrim masat e duhura dhe të bëjmë gati garderobën e duhur. Në këto përgatitje një vend të rëndësishme zënë ngjyrat...

Arsyet pse një mashkull duhet t’i bëjë masazh partneres

Masazhi është një mënyrë e mirë për të pasur një marrëdhënie sa më të qetë për një çift. Partneri është ai që duhet të kujdeset për këtë pjesë pasi...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Dasmë luksoze: Sportisti i njohur martohet me partneren pas 14 vitesh bashkë

Lojtari i tenisit, Rafael Nadal ka kurorëzuar në martesë dashurinë me partneren e tij, Maria Francisca Perrello. Dasma u mbajt gjatë fundjavës në Mallorca.   Ceremonia...

U shua pas lindjes, burri i Rexhinës ‘shpërthen’ ndaj mjekëve të Elbasanit: Gjilpëra do...

Një ngjarje e rëndë ndodhi 6 muaj më parë në qytetin e Elbasanit, ku një 25-vjeçare hu.mbi je.tën tra.gjikisht gjatë lindjes. Rexhina Debrova pësoi...

Adoleshenti i sjell “nusen”! Mamaja- mësuese emocionohet kur zbulon se kush është

Këtë të diel në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela Shqiptare” ishte i ftuar një djalë i ri, që quhet Rei...