Sekreti i lënies së duhanit

Lënia e duhanit është një fenomen që për sahumë persona mund të jetë e pamundur ta mendojnë, pasi duhanin nuk e cilësojnë vetëm ves por domosdoshmëri. Personat që marrin...

4 shenjat e horoskopit që nuk e vlerësojnë shoqërinë, e vendosin gjithmonë në vend...

Sa rëndësi ka familja për ju? A jeni personi që do zgjidhnit çdo herë ata dhe jo shoqërinë? Disa shenja të horoskopit bëjnë pikërisht këtë. Ata e dinë se...

5 vjeçarja me sindromën “Einstein” që prek vetëm 100 njerëz në botë, por...

Kur Taylor McGowan ishte pesë muajshe, asaj filluan t’i dilnin flokë të verdhë, por aspak të butë si të bebeve. Me kalimin e kohës, flokët e saj të ndritshëm...

Anoreksia e ktheu në zombie, pamja e 26 – vjeçares është e frikshme

Christina Kariagkina është 26 vjeçe, dhe peshon vetëm 17 kilogramë. Ajo ndaloi konsumimin e ushqimit normalisht që në shkollën e mesme dhe që nga ai moment mbijeton duke ngrënë një...

Shëroni reumatizmin me këto përbërës që i keni të gjithë në shtëpi, ja receta

Mjekësia popullore po na magjeps gjithnjë e më shumë çdo ditë. Shumë njerëz në pamundësi për t’u mjekuar me medikamente farmaceutike të kushtueshme, zgjedhin t’i drejtohen mjekësisë popullore. Reumatizma është...

Cuna ja pse s’duhet të shqetësoni më për thinjat?!

Thinjat duket se janë një detaj shumë i pëlqyer nga femrat te mashkulli që duan të kenë në krah. Të gjithë cunat që tashmë thinjat i shikojnë si problem,...

Nuk është puthja, ky veprim i 10-vjeçarit në dasmë po bën xhiron e internetit...

Asnjë nuseje nuk i pëlqen që vëmendja të largohet nga ajo në ditën e dasmës, por ky rast bën përjashtim.Video tregon momentin kur një djalë i vogël “i shkathët”...

Ky Plak i Mençur të Mëson Sekretin e Lumturisë, Por në Fillim të Bën...

Një tregtar dërgoi të birin për të mësuar sekretin e lumturisë nga burri më i mençur që njihej. I riu kaloi nëpër shkretëtirë për dyzet ditë derisa arriti një kështjellë...

Jeni kuriozë ta dini? / Ja çfarë mendojnë meshkujt në fund të takimit të...

Takimet e para ndonjëherë janë shumë të vështira. Kjo është një nga ato pak të vërtetat universale që njerëzit mund të bien dakord. Ndërkohë që për shumë prej nesh ideja...

Ja çfarë urren më shumë secila shenjë e horoskopit

Astrologjia po përpiqet të krijojë një pamje të saktë dhe të plotë të secilës shenjë duke nxjerrë në pah karakteristikat e tyre pozitive dhe negative. Ajo që ata duan...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ju kujtohet Van Dami? Ja kush eshte shqiptari qe ndeshet me te (Video)

Peter Malota lindi në Malësinë e Madhe më 28 gusht 1958. Ai është më tepër i njohur për publikun amerikan nëpërmjet tre interpretimeve të...

Ja si duhet t’i hash makaronat që të dobësohesh

Makaronat mund të jenë të mira për belin tënd.   Një studim mbi dietën e më shumë se 23,000 njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar...

“Fëmijët janë bekime”/ Elisa Spiropali zbulon gjininë e fëmijës

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin Ftesë në 5, ka zbuluar gjininë e fëmijës së dytë.   Pas vajzës, Nalta, Elisa...