Me thuaj muajin qe ke lindur, te te them cfare femre je

Në bazë të muajit kur keni lindur ju mund të mësoni disa tipare për karakterin tuaj femëror. Janar Femrat e lindura në muajin janar janë shumë ambicioze, por më tepër serioze...

Sa herë të Kesh Nevojë për Ngushëllim, Lexo këtë Histori dhe Gjithçka do të...

Historia që ne ju ofrojmë sot na mëson me idenë se gjithçka është e nevojshme dhe se një jetë vetëm me elementë pozitivë nuk do të kishte kuptim. Lexojeni dhe...

Humb 5 kg, në 3 ditë: Dieta e rreptë me patate dhe kos, por…...

Zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë. Duke provuar këtë dietë me patate ju do të ndiheni më pak të uritur. Dieta zgjat 3 ditë dhe...

Të Qëndrosh në Shtëpi me Fëmijët Është Më e Vështirë se të Shkosh në...

Kur një mama e re shfaqet para një tavoline miqsh dhe tregon se është një shtëpiake, ka shumë të ngjarë që ajo të marrë përgjigje të tilla si “sa...

I pastrehu bën gjestin e rrallë. Gjen portofol, njofton të zotin pedagog artesh

Marini është pedagog pianoje në Universitetin e Arteve në Tiranë, ndërsa Ismeti mbledh shishe dhe kanaçe mes mbeturinave. Të dy burrat i lidhi bashkë së fundmi, një portofol. “Po mblidhja...

Mjaft më krahasove!

Shpeshherë na ka ndodhur që prindërit tanë, familja, apo edhe mjedisi social të na përfshijë në krahasime të vazhdueshme me persona të tjerë. Që foshnje, prindërit përdorin krahasimin e fëmijës...

Mos gjyko, çdo njeri është duke luftuar betejën e vet në jetë

Nuk duhet të gjykojmë dhe kurrë nuk duhet të jemi sipërfaqësorë. Çdo person që takojmë është duke luftuar një betejë që nuk kemi dijeni. Le të marrim kohë për të...

Përse nuk e bëjnë femrat hapin e parë?

Femrat: Më shkroi, më propozoi… Meshkujt: Më ktheu, më pranoi… Mënyra sesi komunikojmë mund të ketë ndryshuar për shkak të teknologjisë, por rregullat e flirtit duket se kanë mbetur...

Infermierja që ka prekur miliona njerëz me gjestin e saj

Infermierja kineze Ma Tongyan ka prekur të gjithë me gjestin e saj human, ku shihet duke ngushëlluar një vogëlush që para se të futej në operacion, trasnmeton Gazeta Metro. Një...

Njihuni me “Taramelja”, vogëlushi shqiptar që po thyen rrjetin (Video që nuk duhen humbur)

Të gjithë e kemi parë emisionin e fëmijëve, “Në kurthin e Piter Pan” i cili drejtohet nga Alketa Vejsiu. Në këtë emision janë shumë fëmijë të cilën përgatiten për...

Te fundit

Me këtë foto të 10 viteve më parë krah Gent Zenelaj dhe Jul Dedës,...

Aktori i njohur i humorit, Ermal Mamaqi është kthyer pas në kohë duke publikuar një foto krah kolegëve dhe miqve të tij, Julian Deda...

Nga deputet në milioner! Pas Lori Kafe, zbulohet biznesi i dytë i Ben Blushit...

Kush mendoi se Ben Blushi me largimin e tij nga politika, pas dështimit me LIBRA-n, do të dështonte edhe në biznes, ka menduar gabim....

“Nuk i shtoj dot asnjë fjalë, nuk i heq dot asnjë presje”, Artan Hoxha...

Gazetari investigativ Artan Hoxha tregohet gjithmonë i kujdesshëm ndaj detajeve dhe nuk mund të anashkalonte sot pa uruar Kosovën në ditën e saj të...