Pas skandalit për punësimin e gazetareve ne UKT, Olti Curri nxjerr mesazhet me Mira...

Rrjeti vlon prej ditësh për punësimin e Bieta Sulos dhe Mira Kazhanit në UKT. Kazhani madje dha edhe dorëheqjen pas komenteve të shumta ndërsa sot blogeri i njohur Olti Curri...

”Nuk kërkova të isha mamaja e një fëmije autik, por falë tij njoha të...

Nuk kam kërkuar asnjëherë të jem nëna e një djali me probleme ndjeshmërie dhe me autizëm. Besoj se asnjë nënë nuk do e donte diçka të tillë, por për...

Ja rregullat e reja për të shkuar në parukeri.Duhet te beni kujdes se perndryshe...

Tashme eshte njoftuar se prej dates 11 Maj do te hapen te gjitha parukerite duke qene se kane qene konsideruar si biznes me rrezik te mesem.   Mirepo duke filluar nga...

Një person fiton 45 milionë franga në lotarinë zvicerane

Një person në Zvicër pati shumë fat të shtunën. Ai/ajo u bë milioner/e. Siç njoftoi Swisslos dhe e transmeton Blick, personi në fjalë fitoi shifrën prej 45 milionë frangave. Personi të...

Futbollisti Jahmir Hyka tallet me Kryeministrin: Bëje si burrat, mbylle edhe “Tik-Tokun”

Shqipëria vazhdon të jetë e izo.luar nga koronavirusi, ndërsa të gjitha rregullat për qytetarët apo bizneset komunikohen live nga ERTV thuajse çdo mbrëmje. Është bërë tashmë e zakonshme që kryeministri...

Prekëse/ Përloten mjekët e Infektivit: Kemi 2 muaj që nuk takojmë familjarët

Pas një dite të gjatë pune në spitalin Infektiv, mjekët e infermierët u duhet të përballen me familjet e tyre. Nga frika se mund t’i infektojnë, ata janë të...

4 ushqimet që vijnë nga Kina qe duhet ti largoni nga shtëpia juaj dhe...

Ushqimet kineze kane qene dhe jane problem ne te gjithe bote.Te gjithe duhet te behen te pasur ne menyre te shpejte dhe nuk zbatojne asnje rregull. SHBA kanë bërë...

Emocionuese, mamaja ritakohet me djalin e ndërruar gabimisht në maternitet pas 28 vitesh

Ky është momenti emocional kur një mama nuk mban dot lotët kur takon djalin e saj biologjik për herë të parë në pothuajse 3 dekada, pasi ai u ndërrua...

Ky është fisi “qefli” afrikan ku janë meshkujt ata që lyhen dhe zbukurohen për...

Veshjet shumëngjyrëshe, flokët e rregulluara dhe një make-up perfekt, shpesh janë ‘rituale’ që kryhen nga femrat… Por në fisin afrikan Wodaabe, burrat ndjekin këtë stil për të tërhequr vëmendjen e...

Jozefina Topalli nxjerr momentin më të bukur të ditës nga karantina

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli nga karantina ku ndodhet për shkak të COVID-it ka publikuar foton e nipit, ndërsa shkruan se buzëqeshja e tij është momenti më i bukur...

Te fundit

RAMA: NGA 1 QERSHORI RIHAPET QARKULLIMI NË TË GJITHË VENDIN, S’KA MË ZONA TË...

Nga 1 qershori nuk do të ketë zona të kuqe dhe të gjelbra, pasi qarkullimi do të rihapet në të gjithë vendin! Lajmin e...

Nënë Xhemilja 103 vjeçare ‘lutet’ për Edi Ramën: Ishalla këput mish, të vish të...

Një gjyshe 103-vjeçare, e quajtur Xhemile është ‘lutur’ live që kryeministri Edi Rama të këpusë mish. Në një lidhje me Skype në emisionin “Ftesë në...

Ka ardhur momenti të lumturoheni, cilat janë shenjat që presin lajme të bukura

Kuptueshmeria e pervojave do të çojë drejt largimit nga Utopia dhe adhurimi i njerëzve dhe situatave të paqarta. Ndjenjat lëkunden në nje vij të holle...