Mposhti leuçeminë, francezët bëjnë gjestin e madh në mes të Parisit për shqiptaren

Në Paris është vendosur fotografia e Arlindës, shqiptarja nga Kosova që mposhti leuçeminë. Vitin e kaluar, Arlinda Morina u përball me një sëmundje mjaftë të vështirë, por regjisorja e filmit,...

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të ardhurat i ndanë...

“Nëse fitoj unë, fitojnë edhe punonjësit e mi. Fitimi im është edhe i tyre, kurse fati i tyre është edhe i imi”, thotë Hamdi Ulukaya , një bari i varfër...

‘Dua të vdes, nuk mundem dot më’ thirrja dëshpëruese e 9 vjeçarit që po...

’Dua të vdes, nuk mundem më kështu. Jeta ime është kthyer në një ferr të vërtetë, askush nuk më do pranë”.   Kush nuk do të ndihej keq pasi të lexonte...

Pse burrat jetojnë më pak se gratë?

Sot provohet biologjikisht se gratë jetojnë 6-7 vite më tepër se burrat; burrat 78 vjeç dhe gratë 85 vjeç; kanë madje cilësi shëndeti më të mirë se burrat si...

Për të mos u humbur gafa e rradhës e Rudina Hajdarit, një perlë e...

Rudina Hajdari,deputete e PD, relativisht ka një karrierë të paktë në politikë.   Por falë angazhimit të saj dhe mbiemrit të madh që mban,ajo tashmë është një ndër figurat më të...

Gruaja “rreh” keq burrin në mes të parkut, arsyeja do iu lërë pa fjalë...

Teksa ishin duke ndenjur në një stol, papritur gruaja bëhet agr-esive ndaj burrit të saj.   E gjitha ndodhi për shkak të veprimit të gruas kundrejtë burrit të saj. Në video...

Lajmi fundit : Kontrolloni 10 mije lekshat sepse mund te beheni milionera

Nje njoftim eshte bere sot diten e diele ne emisionin e diell ne top chanel. Lajmi ka bere buje te madhe pasi emisioni “E diell” në Top Channel i...

Te gjithe kemi tenxhere me presion ne shtepi, por kete sekret per te nuk...

Prej vitesh, tenxherja me presion ka qenë mjet shpëtimi për amvisat të cilat jo vetëm që duhet të bëjnë gjellën gati por edhe të pastrojnë shtëpinë.   Ajo përdoret për gatimin...

Mendoi se po flinin, nëna nuk u beson syve kur sheh se ç’kishin kurdisur...

Një grua nuk u ka besuar syve kur ka parë se trinjaket e saj kishin vendosur që ta ‘dekoronin’ dhomën dhe veten me një krem për fëmijë.   Lyndsey Birrell Palmer,...

Më thuaj gjënë e parë që sheh, të të tregoj çfarë nuk di për...

Kohët e fundit, testet vizuale janë kthyer në trend. Këtë herë, mjafton të thoni se cila ishte gjëja e parë që patë në fotografi dhe mësoni dicka interesante për...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Dasmë luksoze: Sportisti i njohur martohet me partneren pas 14 vitesh bashkë

Lojtari i tenisit, Rafael Nadal ka kurorëzuar në martesë dashurinë me partneren e tij, Maria Francisca Perrello. Dasma u mbajt gjatë fundjavës në Mallorca.   Ceremonia...

U shua pas lindjes, burri i Rexhinës ‘shpërthen’ ndaj mjekëve të Elbasanit: Gjilpëra do...

Një ngjarje e rëndë ndodhi 6 muaj më parë në qytetin e Elbasanit, ku një 25-vjeçare hu.mbi je.tën tra.gjikisht gjatë lindjes. Rexhina Debrova pësoi...

Adoleshenti i sjell “nusen”! Mamaja- mësuese emocionohet kur zbulon se kush është

Këtë të diel në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela Shqiptare” ishte i ftuar një djalë i ri, që quhet Rei...