Test / Do të jetë dashuri e përjetshme?

Besoni se historia juaj e dashurisë është e destinuar të zgjatë përjetësisht apo preferoni të mos mendoni fare për këtë gjë? E shihni veten me partnerin pas 10 apo...

Mashkulli perfekt ekziston, këto janë 7 karakteristikat e tij

Gjetja e njeriut ideal nuk është e lehtë, por bëni mirë që në kokën tuaj të keni disa ide të qarta rreth mashkullit perfekt me të cilin vendosni të...

Ju e meritoni dikë që ju shkruan “mirëmëngjesi” çdo ditë

E kuptojmë. Jeni lodhur duke u marrë me njerëz që nuk i përmbushin pritshmëritë tuaja, me njerëz që nuk ju respektojnë apo thjesht nuk ua ndien për ndjenjat që...

Kurban Bajrami dhe ushqimet që duhet të keni në tavolinë

Kjo festë është një nga 2 festat më të rëndësishme të besimtarëve muslimanë: Fiter Bajramin dhe Kurban Bajramin. Kjo e fundit, sipas traditës islame, nderon gatishmërinë e Ibrahimit të flijojë...

Plas keq në Kuvend, deputeti lëshon p*rdhën në mes të senancës Parlamentare

Një politikan në Kenia ka lëshuar gazra gjatë mbylljes së seancës parlamentare, ndërkohë pjesëtartë e tjerë kanë fajësuar njëri-tjetrin për erën e rëndë. Përleshja shpërtheu në asamblenë e qarkut “Homa...

Të darkosh në Parajsë (foto)

Të shtrirë ne ujërat blu të Oqeanit Indian, Ishujt e Maldive janë bërë një destinacion luksoz pushimesh të pëlqyera padyshim nga të gjithë. Si në çdo destianacion tjetër pushimesh, një...

“Nëse hap sytë, do ta marr në shtëpi”, historia pr ekëse e infermierit që...

Matías Devincenzi, një infermier 31-vjeçar nga San Miguel de Tucumán, Argjentinë, emocionoi gjithë botën pas shp ëtimit të Santino-s, një nga pacientët e tij të vegjël. Gjithçka ndodhi në vitin...

Shqiptari gjen portofolin plot me para në rrugë e më pas…

Një shqiptar nga qyteti i Prizrenit ka bërë një gjest që e ka lënë pa fjalë policinë e këtij qyteti. Kjo gjë është bërë e ditur nga zyra për...

Dëshironi të lindni djalë? Duhet të konsumoni me patjetër këtë frut sipas studimit

Që nga kohët më të lashta gratë janë përpjekur të ndikojnë në seksin e fëmijës së tyre.   Nuk është diçka e re nëse doni të bëni djalë dhe të mundoheni...

Gjërat që meshkujt i duan te femrat – por asnjëherë nuk i thonë

Meshkujt dhe femrat janë si dy drejtime të kundërta. Dikush në Jug e tjetri në Veri. Gjithmonë do ta gjeni veten në debate se kush është më i mirë –...

LIDHU ME NE

83,292FansaPëlqeje

Te fundit

Edi Rama kujtohet per Shiroken, ja cfare do te beje me te…

Punimet për transformimin e Shirokës po vijojnë me intesitet, pas shumë dekadash mungesë investimesh.   Kryeministri i vendit, Edi Rama ka thënë se projekti transformues i...

BRISELDA KADIA KRYETARE E KESHILLIT BASHKIAK TE SHKODRES

Konstituohet Keshilli Bashkiak i Shkodres, Briselda Kadia eshte zgjedhur kryetare e Keshillit Bashkiak te Shkodres. Briselda Kadia ne fjalen e saj tha se do te...

Me thuaj oren ne te cilen ke lindur, te te tregoj nje pjese tende...

Në astrologji ora e lindjes është përcaktues për karakterin tonë dhe si rrjedhojë, ndikon në fatin e njeriut. Astrologjia e ndan ditën në 12...