Liqeni i mrrekullive që shëron qindra sëmundje – Gjendet në Shqiperi dhe ka veti...

Në dalje të Gramshit, në një lartësi 1700 metra mbi nivelin e detit, ndodhet Liqeni i Zi. Ky liqen, përveç pamjes së bukur, mbart mbi vete legjendën se bën...

6 gënjeshtrat që thonë burrat dhe gratë i besojnë

Nëse nuk doni të jeni pjesë e grupit të grave që insistojnë të besojnë në disa gënjeshtra të thëna nga burrat, këtu janë disa prej tyre! Burrat i thonë...

Rreziku i sëmundjes së zemrës ”shkruhet” në sy

Thuhet se sytë janë dritarja e shpirtit. Por, ata gjithashtu mund të jenë një dritare për zemrën dhe të ndihmojnë në parashikimin e rrezikut të sulmeve në zemër dhe...

“Jam e fejuara e djalit të ish-ministrit”/ Përmetarja 36-vjeçare hiqej si juriste, i zhvati...

Një 36-vjeçare me origjinë nga Përmeti dhe banuese në Tiranë është vënë në pranga nga policia. Ajo akuzohet për veprën penale”Mashtrim me pasoja të rënda”. Amarilda Leka hiqej si juriste...

Largoni thinjat e moshes me kete pije natyrale, e thjeshte dhe pa ndonje kosto...

Flokët e thinjur në një periudhë të caktuar të jetës janë dhe më të dukshmet dhe të pranishme te të gjithë. Shumë nga ne e kanë të pamundur të...

La 50 vjeçarin, “bomba” britanike me të dashur të ri: “Më mirë të vogël...

Chloe Khan ka shokuar të gjithë ndjekësit në Instagram.   Pasi u nda nga i dashuri 50 vjeçar i cili i bërtiti në fytyrë pa asnjë arsye, 27 vjeçarja duket se...

Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë

Dimri po vjen dhe teksa të gjithë një mendje e kemi nga festat, me siguri që jeni duke planifikuar pushimet apo arratistjen e radhës, diku në një destinacion të...

‘Në timon duhet të dëgjoni vetëm këto këngë’, shkencëtarët bëjnë playlist-ën që na shpëton...

Dëgjimi i Adeles në makinë mund të zvogëlojë stresin dhe të ndihmojë për të mbajtur zemrat e njerëzve të shëndetshëm, sipas shkencëtarëve. Studiuesit kryen një studim të vogël për gratë...

Kjo gjyshe e sëmurë bie shpesh nga karroca, thonë infermierët, Por familja mosbesuese zbulon...

Njerëzit e moshuar që jetojnë në shtëpi pleqsh shpesh herë ndodh të abuzohen. Minnie Graham, një gjyshe 98-vjeçare nga Garland, Teksasi, i tha familjes së saj se një punëtor i...

Gjyshet tona kane qene dhe jane fantastike, per cdo pro/blem ato kane pasur 1...

Barnishte, çajra, bimë të ndryshme dhe receta jo të përditshme janë pasuri e barnatores popullore që na ndihmon tek shumë sëm.un.dje, kurse aftësia shëruese e tyre shpesh këndshëm na...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

E kush nuk e mba mend Elsen aktoren e njohur te aso kohe, ajo...

Ajo ka shumë role në kinematografi dhe në tetar, por një nga më të spikaturit është ai i Elsës te Pallati 176. E ftuar mbrëmjen...

Meqe festat po afrojne : Sekreti i bakllavase perfekte qendron pikerisht tek ky proces,...

Bakllavaja është një nga ëmbëlsirat më të njohura dhe më të shijshme në të gjithë botën. Prejardhja e kësaj ëmbëlsire nuk është e konfirmuar,...

Nuk i ka gatuar trahana/ Shefi i kuzhinës tregon për herë të parë se...

Alsi Sinanaj është djaloshi me origjinë shqiptare, të cilit i është dashur të udhëtojë dhe të zhvendoset në shtetin fqinj shumë vite më parë,...