Arsyeja përse nuk duhet të mbani kurrë breshkë si kafshë shtëpiake, ja rreziku vdekjeprurës...

Macet e qentë janë konsideruar gjithnjë si kafshë shtëpiake, por vitet e fundit njerëzit po e zgjerojnë rrethin e kafshëve të ashtuquajtura shtëpiake. Breshka, kavje, papagaj ekzotike etj Por...

Lokalet me pamjen me te bukur ne bote

Njerëzit ulen në lokale për pak minuta qetësi, për të ngrënë ose për të pirë diçka ndërkohë që çlodhen e shijojnë shoqërinë e miqve. Por disa lokale bëhen tërheqës...

7 profesione që mund t’i bëni lehtësisht nga celulari

Telefonët celularë kanë revulucionarizuar atë që do të thotë të punosh nga shtëpia. Duke qenë se teknologjia po avancon me hapa shumë të shpejtë, ajo po i krijon mundësinë...

Kompekaj, Ëmbëlsira që Bëhet për 10 Minuta dhe Mbarohet për 5!

Një ëmbëlsirë e thjeshtë, por me një shije që mbahet mend gjatë. Ndiqni hapat e recetës për ta patur sa më të lehtë përgatitjen e saj. Shijojeni! Përbërësit: 2 petë sfoljatë...

Dhjetë gënjeshtrat që meshkujt i thonë vazhdimisht

Nëse ata tregojnë gënjeshtra të bardha apo jo, të gjithë e kuptojnë të vërtetën. Ekspertët zbulojnë gjërat që meshkujt kanë më shumë gjasa të gënjejnë dhe pse. Ndjenjat e tyre...

Numri i vijave në kyçin e dorës tregojnë sa gjatë do jetoni

Pjesa më e madhe e vijave në kycin e dorës tregojnë sa jetë të gjatë do keni, ndërsa vijat e ndërprera lidhen me probleme shëndetësore apo vështirësi në jetë. Nëse...

Astrologia Meri paralajmëron: Një takim do t’i ndryshojë jetën kësaj shenje horoskopi

Astrologia e mirënjohur Meri Shehu ka bërë pak më parë parashikimin e yjeve, ku ka lajmëruar se pak para hënës së plotë në shigjetar do të kemi lajme të...

Disa gabime të femrave, meshkujt nuk i falin dot. Ja cilat janë

Ka disa gabime të femrave që meshkujt nuk i falin dot, prandaj duhet të jeni shumë të kujdesshme. Para se ata të vendosin të largohen përfundimisht nga ju duhet...

Epo vjeherr si kjo rralle gjen : Ja se cfare u beri ajo 3...

Një nënë e mençur e cila i kishte tre djem dhe i kishte rritur me mundime të shumta pasi burri i saj kishte ndërruar jetë prej kohësh fillon tregimin...

Këto gjëra nuk duhen thënë kurrë një vajze që nuk është…

Nëse akoma nuk e keni shkëmbyer puthjen e parë, ju duket vetja sikur jemi të vetmit në këtë botë që nuk e kemi bërë një veprim të tillë. Po që...

Te fundit

Jeta në çift dhe beqarët/ Njihuni me horoskopin për ditën e sotme

DASHI- Marrëdhënia juaj ne çift do konsolidohet mjaft gjate kësaj dite dhe ju do ndiheni me te qete se me pare. Partneri do jete...

Kur mashtron Ardit Gjebrea/ Premton shtëpi për të moshuarën, por… (VIDEO)

Ka kaluar pak më tepër se 1 muaj e gjysmë nga tërmeti i 26 nëntorit dhe banorët e Thumanës janë duke pritur zgjidhje për...

Zhdukja e kapitenit turk në brigjet e Shëngjinit, prokuroria i rikthen jahtin pronarit

Prokuroria shqiptare i kthen pronarit jahtin e mbetur në ujërat shqiptare pas zhdukjes së kapiteni turk Sezgin Yavuz në fund të verës në brigjet...