Në varreza vetëm varri i djalit të saj ishte i gjelbëruar, nëna shpërthen në...

Humbja e një anëtari të familjes është një nga situatat më të vështira në jetën e çdo personi. Është edhe më e vështirë kur prindërit mbesin pa fëmijën e tyre....

Kur “ëngjëjt e bukës” në Itali janë shqiptarë, vëllezërit nga Shkodra…

Furra e bukës “Bellini” në zonën Monterosso në Bergamo është shenjë e një integrimi të mirë dhe solidariteti të madh. Vëllezërit Skuqej nuk kanë rreshtur asnjëherë të ndihmojnë qytetin...

Lajmi fundit : Kontrolloni 10 mije lekshat sepse mund te beheni milionera

Nje njoftim eshte bere sot diten e diele ne emisionin e diell ne top chanel. Lajmi ka bere buje te madhe pasi emisioni “E diell” në Top Channel i...

Shqiptari nga Nju Jorku tregon si u shërua nga koronavirusi përmes vetizolimit

Shpend Gjocaj, një shqiptar që jeton në Nju Jork, ka treguar përvojën e tij me koronavirus. Ai përmes një postimi në Facebook ka treguar se është vetizoluar për 12...

Djali vendos një kamera të fshehtë në azilin e pleqve ku kishte futur të...

Nuk është kurrë një vendim i lehtë, por ndonjëherë njerëzit i çojnë prindërit në një azil për të moshuar, ku mund të marnni ndihmë 24 orë në 24. Ky...

Para 13 vitesh shkoi ne Amerike, atje hapi nje biznes qe ka habitur te...

Bledar Istrefi ka rreth 13 vite që u largua nga Shqiperia bashkë me familjen e tij me Lotarine Amerikane dhe që prej asaj dite nuk është kthyer në Shqipëri.   Duke...

Epo vjeherr si kjo rralle gjen : Ja se cfare u beri ajo 3...

Një nënë e mençur e cila i kishte tre djem dhe i kishte rritur me mundime të shumta pasi burri i saj kishte ndërruar jetë prej kohësh fillon tregimin...

Mjeku shqiptar në Itali bëhet hero ditën e dasmës, me kostum dhëndërie i shpëton...

Një ngjarje si në filmat me ‘heronjë’ ka ndodhur në Itali, ku një mjek shqiptar sapo kishte dalë nga kisha pas kurorëzimit të martesës me gruan e tij. Bëhet...

Fjalimi i babait për dhëndrin që përloti gjithë botën: Unë po të jap gjithë...

Mendova se do të filloja fjalimin tim duke tu drejtuar si familja “e re” e vajzës sime, por unë mendoj se do të ishte e papërshtatshme sepse tani që...

FOTO/ Me forma perfekte, Xhensila Myrtezaj tregon trupin pas lindjes

Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të pëlqyera dhe më të përfolura përsa i përket jetës personale. Këngëtarja ka qenë gjithmonë aktive në rrjetet sociale, ku na ka mbajtur të...

Te fundit

Fati yt sot/ Horoskopi, e martë 4 Gusht 2020

Dashi Nëse duke kaluar momente stresuese, bëni një pauzë nga punët e përditshme. Me rëndësi është që të kujdeseni për shëndetin tuaj. Shtojini dozës...

Kërcen me rroba në pishinë, Ledri Vula dhuron spektakël me akrobaci në koncertin e...

Reperi i njohur, Ledri Vula duket se di gjithmonë se si të bëjë për vete publikun e tij me situatat e ndryshme në koncerte. Së...

Ndër çiftet më të përfolura në ‘showbizz-in’ shqiptar, zbulohet dita e dasmës kur do...

Këngëtarët Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj kanë hedhur p[oshtë zaërat se sjanë në prag ndarje dhe se do të martohen në vjeshtë. Sipas “Panorama Plus”,...