“Më bëri dasmën e ëndrrave, pastaj bëri fëmijë me burrin tim”, vajza denoncon nënën...

Një vajzë e re ka denoncuar nënën e saj se pasi i bëri dasmën e ëndrrave, pak muaj më vonë ia mori burrin dhe madje bëri edhe një fëmijë...

Me te vertete do te harxhoni 1 minute nga jeta juaj per ta lexuar,...

Një burrë e çoi babanë e tij në një restorant për të shijuar një darkë të shijshme. Babai i tij ishte mjaft i vjetër, dhe për këtë arsye, edhe...

Mënyra se si mbani telefonin tregon shumë për personalitetindhe inteligjencën tuaj

Statistikat parashikojnë që do të ketë pothuajse 3 miliardë përdorues të smartphone brenda viti 2020. Jo vetëm që është ky fakt interesant nga pikëpamja tekno-përparimit, por edhe nga ana...

“Çupëlinkat e ‘Bllokut’, po ndajnë burrat nga gratë”, gazetarja e njohur e thotë troç:...

Silva Baltadori, Jerina Lalaj, Zhaklin Lekatari dhe Klod Shala ishin pjesë e diskutimit të djehsëm në emisionin “Ftesë në 5”, ku u fol për martesat dhe divorcet nëpër lagjet...

Jetojnë më mirë ata që janë të martuar apo beqarët? Shkenca jep përgjigjen që...

Të qenët single ka avantazhet e veta. Nuk është vetëm një mendim, por një pohim shkencor. Në fakt, kërkime të ndryshme kanë treguar se jeta pa një të dashur mund...

Modelet e xhinseve që nuk duhet të mungojnë në dollapin e çdo vajze; kurseni...

Një palë xhinse të rehatshme janë të domosdoshme në veshjet e çdo gruaje, por jo të gjitha xhinsat janë krijuar të barabarta, dhe ndonjëherë duke u përpjekur për të...

E çuditëshme por e vërtetë, edhe gratë heqin qimet e fytyrës; Ja cfarë duhet...

Sado e pazakontë sa mund të tingëllojë, pushi ose qimet e fytyrës tek gratë janë çuditërisht të zakonshme. A duhet që gratë të rruajnë fytyrën? Duhet, nëse duan! Prandaj, ne...

Ja si të humbasim peshë vetëm në 3 ditë me vezë të ziera

Ne besoni! Vezët do zvogëlojnë yndyrën e barkut vetëm në 3 ditë. Dita e parë: -Mëngjes: një filxhan çaj jeshil pa sheqer, 2 domate dhe 2 vezë të ziera -Drekë: Kosumoni 2...

Pse është më mirë të dëgjoni mamin kur ajo nuk e pëlqen të dashurin...

Kur bini në dashuri, mund të merrni edhe vendime të këqija. Është zbuluar se kur një person është i dashuruar, gjykimi i tyre mjegullohet dhe ata nuk janë në gjendje...

Nuset me taka të larta, jashtë mode! Converse ka gati koleksionin për nuset e...

Dita e dasmës është e gjatë dhe kjo nuk ka asnjë pikë dyshimi. Orë të tëra për t’u bërë gati, ceremonia, njerëzit, kërcimi në pistë, festa deri në orët...

Te fundit

Udhëtoi për në Abu Dhabi, Orinda Huta përfundon në polici

Para pak kohësh moderatorja e njohur Orinda Huta, udhëtoi për në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe, së bashku me autoren e programit “Check...

Alketa Vejsiu për prestigjozen italiane: “Jam Ferragni e Tiranës, do t’ju pëlqej”

Alketa Vejsiu është e para moderatore shqiptare e cila do të prezantojë në festivalin e famshëm “Sanremo” në Itali.   Ajo do të jetë në skenë...

“E kapa veten duke ulur kokën…”, Rudina Dembacaj tregon si e bëri publike lidhjen...

Fillimin e vitit 2020, moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj e nisi duke konfirmuar historinë e dashurisë me ish-deputetin Mark Marku. Sot, ajo ka zbuluar...