E thotë edhe shkenca Çiftet që zihen shpesh duhen më shumë

Sipas studimeve të fundit, 44% e çifteve të martuara besojnë se zënkat më shumë se një herë në javë i ndihmojnë që të mbajnë një marrëdhënie të shëndetshme mes...

Për të gjithë ata që rregullojnë krevatin në mëngjes, kemi një lajm të keq

Dita e mirë duket që në mëngjes... të paktën kështu besohet ! Por na është thënë që në moshë të herët që detyra e parë që duhet të bëjmë...

Dhjetë lulet toksike që nuk duhet t’i keni në shtëpi/ Ja rreziku që vjen...

Nëse disa lule janë “bombula oksigjeni” dhe kanë aftësinë të purifikojë ajrin, disa lule të tjera janë toksike për ne ! Kontakti me gjethet e luleve që do të...

“Dhe sot je ylli më i shndërritshëm në qiellin tim”

Ndodh që secili prej nesh të humbasë një njeri të dashur herët a vonë. Ndodh të ndjeni atë dhimbje të shurdhër dhe të heshtur që shkakton mungesa. Ndodh që...

Kur martohesh me personin e gabuar…

Një shkrim i Alain de Botton, që nuk ka rëndësi nëse jeni beqar apo i martuar, por jua sugjerojmë që ta lexoni patjetër. Është një terapi e vërtetë martese… Një...

A ju a ka thënë ndonjëherë nëna juaj një nga këto shprehje tipike të...

Të gjitha nënat në botë janë të veçanta, dhe të rëndësishme për fëmijët sa vetë jeta. Të gjithë biem dakord në një pikë, që raportet në familjet tona janë...

7 profesione që mund t’i bëni lehtësisht nga celulari

Telefonët celularë kanë revulucionarizuar atë që do të thotë të punosh nga shtëpia. Duke qenë se teknologjia po avancon me hapa shumë të shpejtë, ajo po i krijon mundësinë...

Si Të Pastroni Enët e Gjakut Me Një Trajtim Të Thjeshtë Natyral

Enët e bllokuara të gjakut janë arsyeja kryesore për shumë probleme të rrezikshme të zemrës. Arterioskleroza cilësohet si sëmundja gjatë të cilës muret e enëve të gjakut, si arteriet,...

Mbi 50% e njerëzve nuk i ndërrojnë mbathjet përditë

Një studim i ri tronditës ka zbuluar se më shumë se gjysma e njerëzve nuk i ndërrojnë të brendshmet e tyre çdo ditë.   Sipas hulumtimit të prodhuesit të rrobave Tommy...

Kërkimi i lumturisë na bën të palumtur

Në përgjithësi njerëzit duan të ndihen të lumtur, por arritja e një gjendje të lumturisë merr kohë dhe përkushtim.   Hulumtuesit tani kanë zbuluar se personat që e ‘ndjekin’ lumturinë shpeshherë...

LIDHU ME NE

83,625FansaPëlqeje

Te fundit

“Dy martesa të dështuara, në varfëri”, Angela Martini rrëfen sekretet e errëta familjare

Angela Martini duket se e ka lënë modelingun menjanë dhe i është fokusuar të shkruarit. Një shkrimtare, modelja me famë ndërkombëtare ka vendosur të...

Ngjarje e rrallë ! Qeni ushqen me gji macen

Disa kafshë, ku përfshihen gjitarët i ushqejnë të vegjlit e tyre me gji. Por, një ngjarje e rrallë është filmuar mes një qeni dhe...

Personat që përdorin më shumë ‘emoji’ bëjnë seks më shpesh

Përderisa gjeneratat e mëhershme e kanë pasur “përfitimin” e të takuarit personin e zemrës personalisht, gjeneratat e sotme i krijojnë dhe ndërtojnë lidhjet me...