Vëmendje, nëse i keni kapërcyer me sukses këto përvoja, jeni çift perfekt

Një marrëdhënie në çift shpesh përveç bukurisë së të qenit në krahë të njëri tjetrit ka dhe vështirësitë e herëpashershme me të cilën mund të përballet secili nga ju.   Në...

Djali 7-vjeçar pret flokët në mbështetje të shokut të tij me kancer

Një djalë 7-vjeçar ka prerë flokët në mbështetje të shokut të tij që vuan nga kanceri. Tommy-Lee Hetherington nga Anstey, u diagnostikua me leuçemi vitin e kaluar.Pasi ai humbi...

Pse burrat sillen si fëmijë kur janë sëmurë…

Kur jemi të sëmurë, midis simptomave dhe orëve të lodhshme të mbërthyera në shtrat duke marrë ilaçe është e zakonshme të ndjehemi të parehatshëm. Burrat kur janë të sëmurë...

Qytetari zbulon si mashtrojnë dyqanet e njohura për çmimet e rrobave

Jo të rralla janë herët kur dyqane e brende të njohura botërore të rrobave, vendosin produktet në zbritje, madje deri në 70 përqind, sidoqoftë, një qytetar ka zbuluar se...

‘Fitoj 2500 paund brenda natës’, studentja e infermierisë tregon si e zgjodhi rrugën e...

Realiteti në të gjithë botën sot ka ndryshuar shumë nga ai i disa viteve më parë dhe sot njerëzit nuk e kanë problem të mos ndjekin vlerat apo parimet...

5 gjërat që duhet të lani më shpesh dhe më rrallë në shtëpinë tuaj

Shumica e njerëzve përdorin detergjentët në mënyrë joefikase, sepse sipas staistikave 90% e rrobave që ne lajmë nuk janë të pista. Në të njëjtën kohë, teksa i lajmë shpesh...

Voglushja sjell arkën e kursimit në stacionin e policisë. Oficerët mbeten pa fjalë nga...

Fëmijët gjithmonë janë pyetur për ambiciet e tyre. Pyetja tipike do të ishte: “Çfarë dëshiron të bëhesh kur të rritesh?”. Cilado qoftë përgjigjja, qoftë një mësues, një mjek ose...

3 shqiptaret të cilat luajnë në filma me pullë të kuqe dhe fitojnë miliona

Ato janë janë tashmë të njohura dhe tepër të kërkuara në industrinë e filmave për të rritur.   Breanne Benson, Alby Rides dhe Myla Sinanaj mund të mos jenë emra të...
video

Histori e mistershme dhe e ndershmërisë, banorët gjejnë para në rrugë

Paratë në rrugë mund ti keni dëgjuar vetëm në barcaletat për përtacët, por ja që diku gjenden me të vërtetë.   Një histori misteri dhe ndershmërie. E tillë është ajo që...

Qytetin më të bukur të Europës për t’u vizituar në dimër e kemi kaq...

Budapesti po bëhet shpejt një nga destinacionet kryesore të udhëtimit në Europë, veçanërisht në dimër kur kryeqyteti i Hungarisë konsiderohet si një ndër më të bukurit.   Duke ofruar një atmosferë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

“S’iu vumë as hekur, as çimento”, flet specialisti që ndërtoi pallatet në Thumanë: I...

Bisedoi: Dashnor Kaloçi E mbaj mend shumë mirë se u bë zhurmë e madhe që ato dy pallatet e Thumanës të mbaronin në afat dhe...

Horoskopi, ja dy shenjat më me fat për sot

Këto janë dy shenjat më me fat për sot, 7 dhjetor 2019.   Dashi Mund të merrni disa bonuse dhe avantazhe të papritura, të cilat gjithsesi do...

Zgjidh një zemër dhe zbulo surprizat e dashurisë që të presin gjatë dhjetorit

Kur vjen puna tek dashuria të gjithë jemi të interesuar të dimë gjithçka do të na ndodhë, gjatë muajit, por edhe në vijim! E...