Para 10 vitesh u bë e njohur për tetënjakët që lindi, ja si duken...

Nadia Suleiman ishte në faqet e të gjitha mediave në vitin 2009, kur ishte shtatzënë me tetë bebe. Ajo mbeti shtatzënë nëpërmjet metodave artificiale, dhe u akuzua se e bëri...

Çifti më i veçantë në botë/ Burri shtatzënë mbart foshnjen 8 muajshe në bark!

Një modele trans ka ndarë fotot e çuditshme teksa puth foshnjën 8 muajshe në barkun e burrit të saj. Danna Sultana, e cila ka lindur mashkull dhe identifikohet si femër,...

Në Fier ndodh çudia, cjapi bën qumësht (VIDEO)

Një dukuri e rrallë është konstatuar në Fier, ku është zbuluar një cjap që bën qumësht. Prej vitesh siguron të ardhura nga qumështi i dhive, por nuk e kishte menduar...

Detajet e fundit: Në qershor do të ndodhë fenomeni i rrallë në qiell

Në muajin qershor do të ndodhë një fenomen i rrallë në qiell! Duke filluar nga 5 qershori, do të kemi 3 eklipse në një muaj. Herën tjetër kjo do të...

Asnjë mjek nuk mund t’ia gjejë dot hallin kësaj gruaje, derisa dy burra i...

Për 10 vjet, mjekët nuk kanë arritur të diagnostikojnë sëm undjen e saj, por dy punëtorë zbulojnë misterin. Tregime si ky që do t’ju tregojmë janë shumë më të zakonshme...

‘Ishte shumë vapë’, infermierja zhvishet para të sëmurëve me koronavirus

"Ishte shumë vapë", kështu është shprehur një infermiere në Rusi, foto e të cilës është duke bërë xhiron e rrjetit. Infermierja, në të njëzetat, shkoi të vizitonte pacientët me...

FOTO/ Nëna e re: ‘Nuk i bind dot njerëzit që janë binjakë’

Një nënë e dy binjakëve krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri thotë se njerëzit nuk e besojnë se ata janë motër e vëlla pasi janë shumë të ndryshëm madje edhe...

Si në urban, pasagjerët e avionit ngjeshen si “sardele” pa respektuar distancimin social

Riatdhesimi i qytetarëve në shtetet e tyre duket të jetë një sfidë më vete. Sipas udhëzimeve të dhëna nga qeveritë e ndryshme si edhe nga OBSH, në avionë duhet...

E keni vënë re këtë detaj te celulari i partnerit? Mund të jetë shenjë...

Nëse jeni të shqetësuar se partneri apo partnerja ju tradhton, ka disa shenja të cilat ja vlen të merren në konsideratë. Terapistja e çifteve, Melissa Ferrari, thotë se ndryshimi i...

Prodhohet dysheku që tregon për tradhtinë e partnerit. Ja si funksionon (Video)

Deknologjia do ti vijë në ndihmë dhe partnerëve dyshues si dhe do të nxjerrë zbuluar partnerët tradhtarë. Një kompani spanjolle ka prodhuar një dyshek kundër tradhtisë.   Ky lloj i dyshekut...

Te fundit

Pse kolliteshin malësorët, kur këmbeheshin natën me të tjerë dhe në vende ku kishte...

Studiuesit Zyhdi Dervishi, përmes “Lente të ndërveprimit simbolik” zbardh sjelljen e malësorëve dhe kodet e tyre të komunikimit në kushte dhe rrethana të ndryshme. Umberto...

Aksident me pasojë vdekje në Shkodër, mjeti përp las dy këmbësorë në trotuar

Një aksi dent i rëndë rrugor ka ndodhur në Shkodër. Mësohet se rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, saktësisht në vendin e quajtur Ura e...

Horoskopi ditor, e martë 7 korrik 2020

Dashi Kjo e martë do të reflektojë ndonjë problem të vogël në dashuri, ku do të reflektoni lidhur me raportin tuaj. Kjo gjë vlen sidomos...