Gjyshet tona kane qene dhe jane fantastike, per cdo pro/blem ato kane pasur 1...

Barnishte, çajra, bimë të ndryshme dhe receta jo të përditshme janë pasuri e barnatores popullore që na ndihmon tek shumë sëm.un.dje, kurse aftësia shëruese e tyre shpesh këndshëm na...

Çudia/ Shkon për të blerë ilaçet, gruaja zbulon se kishte ndërruar jetë

Sherry Ellis zbuloi se kishte vdekur një ditë pas Halloween. 73-vjeçarja nga Magnolia, Teksas, shkoi të merrte ilaçet kur karta e saj e bankës u refuzua. Ellis tha se...

Me fytyrë ëngjëllore, por nuk do e besoni dot se për çfarë janë të...

Ato njihen si “sicarias”, ose vr asëse me pagesë.   Në jetën e përditëshme të gjithë e dinë që janë shtëpiake të zakonshme, por në të vërtetë ato paguhen për të...

Spektakolare/ Si i mashtroi biznesmenët dhe u zhduk me 3.5 miliardë dollarë ekonomistja bukuroshe?

Me zjarrin që dilte nga skena, muzikën e lartë dhe turmën që ulërinte, sallat e mbushura plot të jepnin idenë e një koncerti rroku më tepër se sa të...

Mamaja 39 vjet pas lindjes së vajzës zbulon të vërtetën e trishtë! Ja çfarë...

A mund ta imagjinoni sikur të nderroheshit aksi. dentalisht pas lindjes? Gabimet ndodhin, shumë fëmijë i dorëzohen prindërve të gabuar,me shume nga cmund te mendoni. Prej 4 milion lindjeve,...

129 vjeçe/ Gruaja më e moshuar në botë: S’kam parë një ditë të bardhë...

Qeveria ruse ka deklaruar se ka gjetur gruan më të vjetër në rruzullin tokësor. Sipas tyre, ajo është 128 vjeçe dhe thotë se nuk ka parë asnjë ditë të...

Fiton 1 milion dollar në lotari, nuk shkon të marrë çmimin, kompania thotë se...

Mund të duket e çuditshme, por një burrë i cili ka fituar lotarinë, plot 1 milion dollarë, nuk ka shkuar të marrë paratë e tij. Burri fatlum, identiteti i të...

11 fakte jo të zakonshme për trupin e grave që as vetë ato nuk...

Gratë kanë qenë, janë, dhe do gjithmonë do të mbeten mister. Sido që të jetë, kërkimet shkencore na lejojnë të zbulojmë shumë cilësi unike të tyre. Për të gjithë ata...

Ndodhet shumë pranë Shqipërisë, ja kush është populli që tradhton më shumë në botë

Italianët, një popull i shenjtë, turistësh dhe… tradhtarësh.   Të paktën sipas sondazhit të fundit të kryer nga një portal i takimeve jashtëmartesore, që konfirmon vendin e parë të vitit të...

Këto trinjake refuzojnë të flasin me të tjerët në shkollë. Pastaj mësuesi arrin të...

Kur Haley, Kassidy dhe Sierra shkuan për herë të parë në një shkollë në Las Vegas, dukeshin krejtësisht të pakënaqura me atë që mësuesit thonin. Ata qëndronin si në...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Diktatori 65 vjeçar i fundit në Evropë bëri të dashurën e tij 22...

Ajo është vetëm 22 vjeçe, e lidhur me udhëheqësin 65-vjeçar të vendit, dhe tashmë i ka hyrë politikës. Maria Vasileviç është parë disa herë...

Çfarë ndodhi? Presidenti Ilir Meta bën shqiponjën dhe ikën me vrap nga konferenca e...

Presidenti Ilir Meta ashtu siç kishte paralajmëruar, doli pak minuta më parë në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Meta deklaroi se do të...

Shqiptarët do të ngrihen në këmbë, do ti presin agresorët me pushkë. Fjalimi i...

Një video e vjetër është shfaqur në rrjetet sociale, ku në një fjalim të gjatë ish udhëheqësi komunist, Enver Hoxha dënon ashpër sulmet e...