‘Jam shqiptar’, vogëlushi i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran

Po qarkullon në rrjet së fundmi një video shumë interesante sesi një vogëlush i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran dhe këmbëngul se është shqiptar. “Unë jam shqiptar,...

Shkëmbi adhurohet prej 10 mijë vitesh, vërshojnë turistët para se të mbyllet përgjithmonë

Uluru, e njohur edhe si Ayers Rock, është një nga atraksionet më të mëdha të Australisë. Por kompleksi shkëmbor me ngjyrën e tij karakteristike të kuqërremtë, që ndryshon sipas...

U bë papritur memece për 12 vite, gruaja tmerrohet kur mëson atë që kishte...

Shkrimtarja Marie McCreadie ka kaluar një jetë të jashtëzakonshme, teksa papritur në moshën 13 vjeçare u bë memece. Mjekët nuk kishin shpjegim për gjendjen e saj, teksa australiania nga Wollongong,...

Arsyeja përse bebet në jetimore nuk qajnë

Pak kohë më parë një nënë nga Uganda zbuloi në rrjetin social Facebook arsyen e trishtë përse bebet në jetimore nuk qajnë. Dayna Magwr postoi një foto të saj dhe...

Mjekët e deklaruan të vdekur pasi familja ishte e varfër, 25-vjeçari lëviz gjatë funeralit

Një ngjarje e pabesueshme raportohet që të ketë ndodhur në Indi, ku një 25-vjeçar, të cilit po i kryhej funerali, ka dhënë shenja jete në minutat e fundit.   Mohammed Furqan,...

E kishin braktisur si leckë mes shkurresh, qeni HERO i shpëton jetën vajzës së...

Shprehja e njohur e Mark Twain ‘’Sa më shumë i njoh njerëzit, aq më shumë i dua kafshët’’ mund të mos ju pëlqejë të gjithëve, mirëpo pasi të lexoni...

Limonada me livandë, zbulimi i ri për dhimbjen e kokës; Ja si ta përgatisni

Është pothuajse e pamundur të shmangësh stresin. Është kudo - në zyrë, në shtëpi, dhe çdo herë që dalim jashtë. Ankthi është një sëmundje e zakonshme këto ditë dhe...

Flet heroi i cili shpëtoi 2-vjeçaren që ra nga ballkoni, ja dhurata që mori...

Një adoleshent është quajtur hero pasi i ka shpëtuar jetën një fëmijë dy vjeç në Turqi. Algjeriani Feuzi Zabaat arriti të kapë në ajër fëmijën që ra nga kati...

Keni nishane në një nga këto 7 pjesë të trupit? Lexoni fatin tuaj!

Çdo njeri ka nishane në pjesë të ndryshme të trupit. Disa janë të vogla, disa të mëdha, megjithatë pozicioni i tyre në trup ka një kuptim të veçantë. Ka...

Përdori rrjetet sociale për të kërkuar vëllanë që kurrë nuk e kishte takuar, e...

Kur Sanelisiwe Sani Xaba vuri në një kërkesë për të gjetur vëllanë me të cilin kurrë nuk u takua, Twitter bëri gjënë e vet. Dhe sipas mediave të huaja, përcjell...

LIDHU ME NE

81,357FansaPëlqeje

Te fundit

U premtoi plotësimin e të gjitha kërkesave, si i mashtroi Rama studentët

Disa muaj më parë Shqipëria u përfshi nga protesta të fuqishme studentore. Kryeministri Edi Rama, i vënë në vështirësi nga studentët, u tha atyre se...

Makina perplas motorin dhe bicikleten, dy te plagosur ne Shkoder

Dy persona jane plagosur mesditen e kesaj te hene si pasoje e nje aksidenti te ndodhur ne Shkoder.   Sipas policise ngjarja ka ndodhur ne aksin...

SHKODËR, QEVERIA ZERO INVESTIME NË KULTURË

Monumente të kulturës prej vitesh të lëna pa ndërhyrje po shkojnë drejt rrënimit total. Jo pak herë specialistë të trashëgimisë kanë bërë me dije...