E keni pyetur ndonjëherë veten, pse vajzat e bukura shëtisin vetëm?

Në jetë ndodh që ndonjëherë vetmia është zgjidhja më e mirë nëse akoma nuk keni gjetur personin për të cilin të jeni të bindur ose që nuk shfaq emocione. ...

Horoskopi, e enjte 4 Tetor 2018

Dashi Do të jeni shumë të organizuar dhe strategjik dhe kjo gjë do ju lejojë që të zgjidhni brenda një kohe të shkurtër të gjithë ato probleme të cilat nuk...

Ja çfarë shkruhej në letrën e Djallit

Letra e Djallit është një mesazh që u mor nga një murgeshë në konventën e Palma Montechiaros, në Gjashtëqindën. Motër Maria Crocefissa ishte motra e san Giuseppe Tomasit; kjo...

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë...

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin!Fiqtë janë mjaft të dobishëm, si të freskët, poashtu edhe të thatë, kurse konsumimi i...

Ja sekretet e vërteta të një martese të lumtur: flet çifti që festoi 61...

Ja sekretet e vërteta të një martese të lumtur (flet çifti që festoi 61 vjet martesë dhe nuk ishte e lehtë) Për Arlin dhe Marlene Berry, ishte dashuria në shikim...

Alarmi i mjekëve: Ndaloni së përdoruri këtë produkt para se të jetë shumë vonë

Naftalina është një përbërës i rrezikshëm, në formën e një substance të bardhë që ka aromë shumë të fortë. Disa prej nesh e njohin naftalinën që përdoret kundra molave...

S’i të qetësoni bebin tuaj me vetëm 3 lëvizje

E quajnë pëshpëritësi i bebeve ose ylli pediatrik në YouTube. Udhëzimi i thjeshtë i mjekut për qetësimin e një fëmije që qan në sekonda është bërë një video virale...

Njihuni me shefin e ri të Instagram-it

Instragami ka një shef të ri. Adam Mosseri, ish-zëvendës drejtor i produkteve, është bërë drejtori i ri i Instagram-it, aplikacioni i njohur për shpërndarje të fotografive në pronësi të...

Pas këtij lajmi do mendoheni dy herë para se të blini kokoshka

Kokoshkat janë shoqëruesit më të mirë të filmave dhe shfaqjeve, gjithmonë nëse nuk e keni mbaruar të gjithë pakon 10 minuta para se të fillojë filmi. Por a...

Sekretet e nishaneve ne fytyre, domethenia e secilit

Ne po ju sjellim sekretet nga Almanakja kineze Tung Shu, në lidhje me nishanet në fytyrë dhe çfarë nënkuptojnë në varësi të pjesës së fytyrës që shfaqen. Së pari,...

Te fundit

Vogëlushja i shkruan letër për koronavirusin, mjeku Pipero preket dhe jep lajmin e mirë

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka thënë mbrëmjen e sotme se në fund të muajit prill e deri maksimumi në mesin e muajti maji...

E zë kolla mes të emisionit, Sokoll Balla përpiqet ta kalojë me humor: Shpresoj...

Gazetari Sokol Balla teksa moderonte emisionin e tij ‘Real Story’ në ‘News24 është kollitur disa herë, ndërsa vetë e ka kaluar këtë situatë me...

“Rama gënjeu kur deklaroi se Shqipëria mund të kryejë 2 mijë testime në ditë”,...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, nëpërmjet një deklarate për shtyp akuzon qeverinë se ka gënjyer në lidhje me kapacitet e testimeve për virusin. Sipas...