Facebook zbulon 6 gjëra që do ju fshijnë profilin

Edhe pse vijon të flitet për skandalin e Facebook, platforma sociale ka zbuluar standardet, të cilat nëse shkelen do ju bllokojnë profilin. Në listën e gjërave përfshihet: 1. Postimi i cdo...

“Çfarë fati”, porositi shampo, posta i sjell pasaporta amerikane

Një grua e cila kishte porositur një shampo nëpërmjet internetit, është shtangur kur ka hapur pakon, pasi në të kishte 20 pasaporta të reja amerikane. Nicole Mitchell, 46-vjeçare, nuk mund...

Njihuni me 3 të rinjtë shqiptarë që kanë patur ide ‘gjeniale’ për të hapur...

Ardenisa Hila është një nga dhjetra të rinj që kanë përfituar nga projekti i PNUD për vetëpunësimin. Ideja e saj për të kultivuar kunguj dekorativë ishte një ndër më...

E dini pse në Shqipëri përdoret “lek i ri dhe lek i vjetër”? Ja...

Seria e kartëmonedhave të emetuara në vitin 1964, i ashtuquajturi “Leku i ri” Më 16 gusht 1965, në bazë të dekretit nr. 4028, datë 14.07.1965, filloi këmbimi i monedhës së...

Fotolajm/ Ndodh në kampionatin shqiptar, vijat e bardha janë vijëzuar me tallash

Ditën e djeshme u luajt në Burrel sfida e kategorisë së Parë, në grupin A, mes Burrelit dhe Tërbunit. Takimi ishte pa shumë raste dhe përfundoi me rrjeta të paprekura,...

“Plakat” trazojnë motin, miti që shpjegon përse ndodh

Sipas rrëfimeve nga brezi në brez, ndryshimet e motit në fillim apo në fund të muajit mars lidhen me “mitin e plakave”. Në disa krahina të vendit ky mit kujtohet...

NJIHUNI ME FSHATIN SHQIPTAR QË KA VETËM NJË BANOR

Dy dekadat e fundit kanë sjellë ndryshime drastike në jetën në fsaht falë emigracionit e zhvillimit të shpejtë të qyteteve të mëdha. Në përpjekje për të siguruar një jetesë më...

Shumë është folur. Po a i dini arritjet më të mëdha të Stephen Hawking?

Fizikanti teorik, Stephen William Hawking që vdiq në moshën 76 vjeçare në shtëpinë e tij në Kembrixh është autor i një pjese të konsiderueshme të astrofizikës moderne, si teoria...

Restoranti ku mund të paguash me…larje enësh

Një restorant në Japoni lejon të gjithë ata që janë paksa ngushtë nga gjendja ekonomike që të paguajnë ushqimin duke larë enët. Mirai Shokudo, restorant në Tokio, ka “punësuar” rreth...

Artisti qëllimisht bëri një gabim logjik gjatë punës në këtë pikturë. Cili është gabimi?

Ne jetojmë në një botë që ndryshon me shpejtësi dhe çdo ditë absorbojmë, përpunojmë dhe analizojmë tonelata me informacione të ndryshme. Kjo është arsyeja pse, është shumë e rëndësishme që te qëndrojmë...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Kush është studentja ekselente nga Shkodra që arriti rezultatin më të lartë në Universitetin...

Pasi përfundoi gjimnazin si nxënëse ekselente në Shkodër dhe ndër tre më të mirat në rang Republike, i vjen një telefonatë. “Më merr në telefon...

A janë ndarë apo jo? Moderatorja Eva Murati flet për lidhjen me djalin e...

Moderatorja e njohur sportive, Eva Murati, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të folur rreth të rejave...

Sokol Balla i zuri vendin, reagon Rudina Xhunga dhe flet për lëvizjen e saj

Pas një viti e gjysmë në ‘Vizion Plus’ pak ditë më parë Sokol Balla lëvizi sërish në një televizion tjetër dhe tani është bërë...