Breshka që “refuzon” të largohet nga Shqipëria

Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura deklaron se breshka detare e llojit Kareta Kareta, e gjetur dy javë më parë në Kune Vain, u dërgua në Vlorë për mjekim. Pasi...

Velipoja, plazhi me rërën “mrekullibërëse”

E tillë është cilësuar nga studiuesit e huaj rëra e plazhit të Velipojës. Vendosur në veri të Shqipërisë, bregu i Velipojës laget nga uji që pagëzon pa asnjë dyshim...

Njihuni me gjuhën e katër misterioze në Zvicër

Pavarësisht se Romansh është një prej katër gjuhëve kombëtare të Zvicrës, më pak se 0.5 për qind mund t’i përgjigjen pyetjes – ‘A flet Romansh’- me një “po”. Romansh është...

E keni ditur më parë këtë sekret për kollaren?

Meshkujt që punojnë në zyrë e kanë si etik veshje mbajten e kollares. Sipas një studimi të realizuar së fundmi, mësohet se ky aksesor mund të pengojë performancën tuaj...

Jo shishe uji në makinë gjatë verës, qëndroni larg rrezikut…

Lënia e shishes së ujit në makinë gjatë stinës së nxehtë të verës përbën një rrezik. Ky është një veprim kërcënues për jetën, që mund të shkaktojë zjarr brenda...

Shikoni shpesh të njëjtën ëndërr? Ja misteri që fshihet pas kësaj

Ëndrrat janë shoqëruesi tanë më të mirë gjatë gjumit të natës. Mes shumë imazheve apo ngjarjeve që mund të na shfaqen gjatë natës, ndodh shpesh të shohim në ëndërr...

Studim / Katër kafe në ditë forcojnë zemrën

Hulumtimet e fundit kanë treguar se pirja e kafes forcon zemrën dhe e pengon atë që të shkaktojë dëme në zemër. Shkencëtarët Gjermanë jane duke vazhduar pa ndërprerje kërkimet ne...

A e dini se shkrimi juaj tregon personalitetin?

Mënyra se si ju shkruani në një fletë të bardhë tregon shumë për personalitetin tuaj. Kjo gjë theksohet së fundmi nga psikologë në SHBA, të cilët kanë kryer hulumtimin e...

Njihuni me 5 vjeçarin nga Kosova me fuqi mbinjerëzore! Habiten mediat botërore

“Erman Delic nga Kosova zbuloi vetitë e tij magnetike, teksa po shihte televizor dhe vendosi një lugë në kraharor. Tani Erman mund të fiksojë monedha, pirunj madje dhe telefona në...

12 foto të frikshme të qyteteve kineze ku nuk jeton asnjë njeri – arsyeja...

Në Kinë ekzistojnë qindra qytete që kanë çdo gjë që i nevojitet një jetese moderne dhe urbane: komplekse dhe apartamente shumëkatëshe, rrokaqiej dhe vende publike atraktive. Çdo gjë, përveç...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

“Jam shumë me fat”/ Burrit që mundi dy herë kancerin i bie lotaria e...

Një burrë nga Oregon-i, i cili e ka fituar dy herë luftën kundër kancerit, ka fituar 4.6 milionë dollarë në lotarinë kombëtare. Stu MacDonald blinte...

U ankua gjithë natën se nuk ecte dot me sandalet që kishte veshur, e...

Një vajzë e cila u ankua një natë të tërë për sandalet e dhimbshme që kishte veshur, e kuptoi ditën tjetër si kishte bërë...

I duhen para për vëllain e sëmurë, 11-vjeçari çohet çdo ditë në 5 të...

Një 11-vjeçar nga Kina na ka treguar të gjithëve se çfarë është dashuria pa kushte. Yan Yihang, iu nënshtrua një procedure të dhimbshme vitin e...