Me këto shenja horoskopi mos debatoni kurrë

Dashi Thjesht mos e bëni. As mos e provoni. Nuk ka rëndësi nëse kanë apo jo të drejtë, ata janë luftëtarë të vërtetë dhe lufta e tyre ushqehet nga agresiviteti...

Befason 70-vjeçarja: Jam 6 muajshe shtatzënë

Një grua 70-vjeçare që pretendon se është gjashtë muaj shtatzënë me fëmijën e saj të tetë do të bëhet gruaja më e vjetër që do të lindë një fëmijë,...

“Zero popullsi në Evropë në 2025-ën”, parashikimet e Baba Vangës për 17 shekujt e...

Baba Vanga parashikoi me sukses zgjedhjen e Presidentit Obama, katastrofën bërthamore të nëndheshme Kursk, sulet e 11 shtatorit , cunamin e 2004-s, Ajo humbi shikimin kur ajo ishte vetëm 12...

Befason shkencëtari: Njerëzit do jetojnë deri në 1000 vite

Avancimi i teknologjisë mund të bëjë që njerëzit të jetojnë deri në 1 mijë vite. Është shkëncetari Aubrey De Grey që thotë se shanset për të jetuar deri në 1,000...

A tregon fytyra sa i pasur je? Një studim thotë po

Një studim i ri i publikuar në Journal of Personality and Social Psychology të tregon se mund të dallosh një person nëse është i pasur apo i varfër thjesht...

Ja në cilat bestytni besojnë shqiptarët

Si çdo popull tjetër edhe në shqipëtarët kemi bestytnitë tonë në të cilat bësojmë. Ja disa nga bestytnitë në të cilat ne besojmë verbnërisht. Kur macja e zezë “të pret” rrugën Nëse...

Parashikimi i frikshëm, po vjen stuhia diellore që mund të rikthejë botën 2 shekuj...

Një ngjarje jo e rrallë, por vetëm një herë në 20 “top plazma” e krijuar nga shpërthimet në Diell merr drejtimin e Tokës. Nëse do të kishte fuqinë e...

Njihuni me 5 miliarderët më të rinj në botë

Forbes ka publikuar renditjen e miliarderëve më të rinj në moshë për vitin 2018-të. Mosha e tyre varion nga 21 deri në 27 vjeç, teksa pasuria e tyre arrin...

Bëhet nënë në moshën 62 vjeçare, realizon ëndrrën e saj në Shqipëri

E mbetur shtatzanë falë fekondimit 'in vitro', ka lindur të mërkurën në spitalin "San Giovanni" në Romë një vajzë 3 kile 200 gramë, me shëndet të plotë. Asgjë e çuditshme,...

Shenjat e horoskopit në renditje nga më të mirët, tek më djallëzorët

Shenjat zodiakale zbulojnë shpesh personalitetin e brendshëm të personit. Zbulojnë karakterin, por edhe cilat janë përiudhat e mira dhe ato jo oportune. Por për sa i përket ligësisë? Duket se...

Te fundit

Aktorja shkodrane Shpresa Garuci

Shpresa Garuci (1952). Aktore. Lindi në 8 dhjetor. Në klasën e 8-të është kthyer në Shkodër ku dhe filloj shkollën pedagogjike. Ka marrë pjesë...

Bilbili i kenges qytetare shkodrane Bik Ndoja

Ludovik Ndoj Gjergji, i njohur nga publiku si Bik Ndoja lindi në Shkodër me 13 gusht 1925. Profesioni i tij ishte rrobaqepës i talentuem,...

Kengetarja shkodrane Mukades Çanga

Mukades Çanga ka lindur në qytetin e Shkodrës me 30 gusht 1959. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, kur një vajzë e vogël çapkëne,...