Njihuni me fshatin më të pasur në botë, kush e bëri të tillë dhe...

Është cilësuar si fshati më i pasur në botë. Aty secili prej banorëve ka një pasuri prej të paktën njëqind mijë euro dhe çdo familje jeton në një vilë. Fshati ka...

Çfarë do të ndodhë në vitin 2050, kur popullsia e botës të shkojë 10...

Çdo vit, popullsia e botës po zgjerohet me 83 milionë njerëz. Tani për tani, ka rreth 7.6 miliardë njerëz në botë. Deri në vitin 2050, do të ketë vetëm...

Fshatari shqiptar me një copë bukë të thatë që u bë perandori më i...

Perandoria e Bizantit, njohu një shkëlqim të madh, që ende historia flet për atë.‘Ealo e polis’ ishte thirrja kur perandoria më e fuqishme e botës ra. Kjo perandori ishte në...

Çudia e statujës që qan

ë një provincë të Meksikos kohët e fundit ka ngjarë që një statujë papritmas filloi të derdhte lotë. Bëhet fjalë për statujën e Virgjereshës Mari, pronë e kishës se New...

Si të bësh ‘Group call’ në WhatsApp? Ndiq këto hapa

Është shumë e thjeshtë. Pasi je futur në WhatsApp, mjafton të marrësh një person me video, dhe pastaj automatikisht ju del opsioni në të djathtë sipër, që të shtoni...

Nuk i dini? Ja cilat janë produktet që nuk skadojnë pothuajse kurrë

Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse ruhen në ambiente të përshtatshme si; larg lagështisë apo dritës së diellit. Ne po ju rendisim...

Nuk e kishim ditur që kikirikët mund t’i rrisnim në ballkon

Ndryshe nga se keni besuar deri tani kikirikët nuk janë një frut i thatë, por perime ! I përkasin familjes së bizeleve ! Me origjinë nga Amerika e Jugut,...

Historia e veçantë e familjes shkodrane ku brez pas brezi lindin binjakë

Nga Gentian Minga Ersenilda Elezi është binjake, i përket shenjës së Binjakëve në horoskop dhe është nëna e dy binjakëve, Brianit dhe Edenit. Nuk ndodh rëndom që binjakët të lindin...

Jeni të lodhur nga insektet në shtëpi? Bima ideale për helmimine tyre

Shpëtoni një herë e mirë nga insektet në shtëpinë tuaj duke djegur këtë bimë Gjethet e dafinës janë një ndër më të përdorurar në nevoja tona të përditshme. Ato...

Thyhet rekordi shqiptar në Twitter, kjo foto po emocionon botën

Elda Ajvazi, një përdoruese shqiptare e Twitterit, ka shpërndarë një fotografi të Lyrical Son me beben e tij në shtrat. Në mbishkrimin e fotografisë, Elda ka shkruar: “Open for a...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

“Jam shumë me fat”/ Burrit që mundi dy herë kancerin i bie lotaria e...

Një burrë nga Oregon-i, i cili e ka fituar dy herë luftën kundër kancerit, ka fituar 4.6 milionë dollarë në lotarinë kombëtare. Stu MacDonald blinte...

U ankua gjithë natën se nuk ecte dot me sandalet që kishte veshur, e...

Një vajzë e cila u ankua një natë të tërë për sandalet e dhimbshme që kishte veshur, e kuptoi ditën tjetër si kishte bërë...

I duhen para për vëllain e sëmurë, 11-vjeçari çohet çdo ditë në 5 të...

Një 11-vjeçar nga Kina na ka treguar të gjithëve se çfarë është dashuria pa kushte. Yan Yihang, iu nënshtrua një procedure të dhimbshme vitin e...