Shumë persona e lënë duhanin por a e dini se ai lë këto pasoja...

Duhani konsiderohet si njëra ndër vetitë më dëmshme për shëndetin e njeriut. Shumë njerëz edhe duan ta lënë atë por shumë pak prej tyre i dinë pasojat që mbesin...

Njeriu i verbër e sheh gruan dhe vajzn e tij për herë të parë...

Ky është një nga momentet prekëse që do t’ju bëjnë të qani. Danieli ishte verbuar nga mosha dy vjeçare nga një aksident me makinë që i dha atij dëmtime të...

Foto/ Këto janë mrekullitë që fshehin oqeanet

E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund të jenë fshehur në fundin e oqeaneve. Jo gjithçka...

Shtatë efektet e errëta që pagjumësia i shkakton në trup

Të gjithë njerëzit kanë probleme me gjumë në ndonjë fazë të jetës së tyre dhe ka shumë faktorë të cilët mund ta shkaktojnë këtë fenomen, por për të cilët...

Të sjellësh Indonezinë në shtëpi, një vilë balineze në Shqiperi

Nga Elona Jaçellari / Fotografia Armand Habazaj Bali dhe ishujt e panumërt, natyra dhe bukuria që ofrojnë ato, e bëjnë Indonezinë të duket një vend përrallor. Ndaj dhe është një...

3 triparet që tregojnë se do të bëheni të pasur, zbuloni mos gjeni veten...

Për t’u bërë i pasur, ka disa gjëra që duhet të bëni me paratë tuaja, shkruan “BusinessMag”. Thomas C. Corley studioi dhe intervistoi 233 individë të pasur gjatë katër...

Yjet i fusin të gjitha shenjat në kurth gjatë fundjavës, zbuloni rastin tuaj!

Këto dy dite do zbulojme një kurth që po kurdiset rreth nesh. Qëllimet e atyre që duan të shfrytezojnë dashurinë dhe bujarinë nuk janë të qarta prandaj këtu qendron edhe...

Birra më e vjetër në botë; Zbulohet punishte 13 mijë vjeçare në Izrael

Disa arkeologë njoftojnë se në një shpellë në Izrael gjendet punishtja e birrës më e vjetër në botë. Punishtja sipas kërkuesve është 13.000 vjeçare dhe është gjetur në një...

Shoferë kujdes! Nëse gjeni një shishe plastike në gomën e makinës tuaj, ikni urgjentisht...

A keni dëgjuar ndonjëherë për hilen me shishe plastike? Zakonisht hajdutët e vendosin atë në rrotën e përparme të automjetit dhe identifikimi nuk është i lehtë, pasi nuk është se...

Vendosni një gotë me ujë, kripë dhe uthull në shtëpinë tuaj, do surprizoheni!

Për fat të keq është pranuar se pranë nesh gjenden edhe energji negative, të cilat mund të kenë ndikim tek familja juaj, kafshët shtëpiake, madje edhe në çdo objekt...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ju kujtohet Van Dami? Ja kush eshte shqiptari qe ndeshet me te (Video)

Peter Malota lindi në Malësinë e Madhe më 28 gusht 1958. Ai është më tepër i njohur për publikun amerikan nëpërmjet tre interpretimeve të...

Ja si duhet t’i hash makaronat që të dobësohesh

Makaronat mund të jenë të mira për belin tënd.   Një studim mbi dietën e më shumë se 23,000 njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar...

“Fëmijët janë bekime”/ Elisa Spiropali zbulon gjininë e fëmijës

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin Ftesë në 5, ka zbuluar gjininë e fëmijës së dytë.   Pas vajzës, Nalta, Elisa...