Si të bllokoni energjinë negative në shtëpi, me 3 limonë jeshilë

Energjitë negative në shtëpinë tuaj mund të ndikojnë në marrëdhëniet midis anëtarëve të ngushtë në familje ndaj duhen eliminuar. Nuk ka ndonjë “magji” në këtë formulë, por kujtojmë këtu që...

Domethënie e fshehtë: 10 shpjegime kur shihni lekë në ëndërr

Në traditën shqiptare thonë se “çfarë flet ditën, sheh ëndërr natën”! Megjithatë, edhe shkencëtarët pranojnë se në ëndrra mund të fshihen disa sekrete, sidomos të gjendjes emocionale të individit. Dhe...

Burra, a e lexuat këtë? E para nuk është më nëna… është bashkëshortja!

Ke vendosur të martohesh me atë grua, sepse ishte ajo që doje më shumë… Kjo do të thotë që duhet ta trajtosh si të dashurën tënde për të gjithë jetën,...

Historia e Tasit prej Druri: Për Të Gjithë Ata që Harrojnë se Do të...

Një baba i moshuar shkoi të jetonte me djalin e tij, nusen dhe nipin katërvjeçar. Duart e të moshuarit dridheshin, shikimi i tij ishte e paqartë dhe hapat e...

9 muaj si spektator, pastaj duam titull “baba”/ Letra e burrit mirënjohës për gruan...

LETËR E HAPUR PËR GRUAN TIME PASI SOLLI NË JETË FËMIJËN TONË TË PARË! “Je e mrekullueshme”. Këtë frazë e kam përsëritur aq herë gjatë këtyre 72 orëve që kur lindi...

Drejtuar Nënës Time Biologjike: A Mendove Ndonjëherë…

A je ndalur për një sekondë dhe ke menduar për dhim.bjen që mund të jem duke përjetuar? Ishte viti 1966 dhe një grua zbuloi se ishte shtatzënë me fëmijën e...

Gruan e dua si mjalti, nënën si kripën! Djali i jep “mësim” së ëmës,...

Rrëfenja e njëzetepestë ose Më e domosdoshme kripa se mjalti: Ku i biri i jep një mësim të mirë së ëmës se ç’është dashuria për nënën dhe se si...

Letra e një nëne shqiptare: Nuk doja të lindja vajzë, sepse kisha frikë nga…

Të lindësh vajzë në Shqipëri apo Kosovë, përjashtu disi Tiranën e Prishtinën, mbase edhe ndonjë qytet tjetër disi të madh, duket si dhuratë Zoti e refuzuar edhe nga vetë...

Doktori: Çfarë pashë “në atë dynja” kur isha në koma

Neurokirurgu Eben Alexander ishte skeptik për çdo njeri që tregonte se kishte përjetuar jetën pas vde.kjes. Por më vonë ai pati një përvojë të ngjashme, pasi ra në një gjendje...

“Shtëpia ime nuk do jetë kurrë njëlloj, por këtu ka shumë dashuri”, letra e...

Shtëpia ime është një rrëmujë e vërtetë tani dhe të them të drejtën, kjo gjë është bërë normale tek ne kohët e fundit. Ndonjëherë ndihem sikur gjithmonë do të jetë...

Te fundit

Italia drejt “fitores” ndaj COVID-19

Vijon trendi në ulje i numrit të viktimave dhe rasteve të reja në Itali si pasojë e virusit Covid-19. Në 24 orët e fundit autoritetet...

Arbana në pritje të ëmbël tregon hallin që po ”ia merr shpirtin”: Dilema e...

Ndonëse moderatorja e njohur, Arbana Osmani ka qenë mjaft e rezervuar përsa i përket shtatzënisë, duket se hera herës ajo ka ndarë disa detaje...

Mjeku popullor: “Dobësohu 5 kg për kaq ditë…” Dieta dhe kjo gjë që nuk...

Një nga mjekët popullorë më të dashur për publikun, Ylli Merja, këtë herë është ndalur tek një çështje shumë delikate e momentit që lidhet...