“Prenotova një prostitutë për bashkëshortin tim”

Unë dhe burri im kemi 6 vjet të martuar. Unë isha 24 vjeç dhe ai vetëm 18 kur unë u martova me atë. Më vonë, pasi u martuam, mësova...

Studimi/ Ngjyra e syve përcakton se cili do të jetë partneri juaj i ardhshëm

Shkenca tashmë mund të parashikojë se kush do të jetë bashkëshorti/bashkëshortja juaj i ardhshëm, bazuar në ngjyrën e syve tuaj. Ngjyra e syve tuaj mund të diktojë më shumë se...

As gjoksi, as të pasmet, njihuni me 14 gjërat që meshkujt pëlqejnë te femrat,...

Paraqitja e jashtme është një plus i madh për vajzat për të tërhequr vëmendjen e djemëve. Por nuk është mjaftueshëm, për t’i bërë ata të bien në dashuri me...

Ja pse duhet t’i lini fëmijët të ecin zbathur

Këpucët bllokojnë receptorët në këmbë përgjegjës për zhvillimin e rrugëve dhe lidhjeve të fuqishme neurologjike. Prindërit shpesh vënë këpucët e tyre në këpucë sapo të mësojnë të ecin, madje...

“Mbretëresha e Anglisë i ha bananet me thikë dhe pirun që të mos duket...

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II i konsumon bananet duke përdorur një thikë dhe pirun për të mos u dukur si një majmun. Të paktën kështu pretendon ish-kuzhinieri i...

Asnjëherë mos e vendosni portofolin në xhepin e pasem. Ja arsyeja

Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre por mjekët japin edhe arsye të tjera përse nuk duhet të mbahet kuleta në xhepin mbrapa. Sipas mjekëve...

Kujdes! Deri më sot e kemi përdorur gabim furçën e dhëmbëve

Larja e rregullt e dhëmbëve është një nga gjërat më të mira që ne bëjmë për shëndetin tonë dentar, por shesh gabojmë me mënyrën se si e përdorim furçën...

Krijesa të çuditshme filmohen duke bërë ritual në ujë, askush nuk e shpjegon dot...

Një grup turistësh në Tajlandë janë përballur me një situatë aspak të zakonshme. Ata kanë filmuar disa krijesa të çuditshme, teksa shihen duke bërë disa rituale mjaft të habitshme. Videoja është...

Gjimnazi në Liverpool ndalon nxënësit të vishen me xhupa nga markat e shtrenjta

Një shkollë e mesme në qytetin e Liverpool të Anglisë ka ndaluar nxënësit që të vishen me rroba të shtrenjta në mënyrë që fëmijët e tjerë që nuk kanë...

Babai zemërthyer tregon historinë, si e humbi vogëlushen 4-muajshe sepse e vuri të flinte...

Një baba zemërthyer ka treguar se si u zgjua për ta gjetur “princeshën tij të bukur” pa shenja jete. Ai ishte shtrirë bashkë me vajzën e tij 4-muajshe për të...

Te fundit

Me këtë foto të 10 viteve më parë krah Gent Zenelaj dhe Jul Dedës,...

Aktori i njohur i humorit, Ermal Mamaqi është kthyer pas në kohë duke publikuar një foto krah kolegëve dhe miqve të tij, Julian Deda...

Nga deputet në milioner! Pas Lori Kafe, zbulohet biznesi i dytë i Ben Blushit...

Kush mendoi se Ben Blushi me largimin e tij nga politika, pas dështimit me LIBRA-n, do të dështonte edhe në biznes, ka menduar gabim....

“Nuk i shtoj dot asnjë fjalë, nuk i heq dot asnjë presje”, Artan Hoxha...

Gazetari investigativ Artan Hoxha tregohet gjithmonë i kujdesshëm ndaj detajeve dhe nuk mund të anashkalonte sot pa uruar Kosovën në ditën e saj të...