Bufi i vogël “puth” nënën në faqe

Një buf i vogël është fotografuar duke falenderuar nënën e tij për darkën me një puthje të ëmbël në faqe. Me barkun e mbushur plot, bufi ishte mirënjohës ndaj nënës...

Nëna e 41 “foshnjeve” merr lajmin e mrekullueshëm

Një grua e cila ka shpenzuar 60 mijë paund me kukulla-foshnje që duken si të gjalla, pasi iu tha se nuk do të kishte kurrë fëmijë, është bërë nënë...

Mesoi se do te behet me nip, e reja peson atak

Një vajzë e re pësoi një sulm në zemër, pasi ajo mësoi se do të bëhej tezja e një nipi. Chloe Marriott, 19 vjeçe, ishte mbledhur me njerëzit e...

Sa me të vërtetë Google di gjithçka për ne?!

Një studim i ri nga Universiteti i Vanderbilt jep një vështrim të saktë se sa të dhëna mbledh Google nga përdoruesit e tij. Studiuesit shqyrtuan se si gjiganti i kërkimit...

Fshati që flet gjuhën që askush tjetër nuk e flet

Lugina Parvati e Indisë është e mirënjohur në mesin e udhëtarëve për festat e saj psychedelike dhe hashashin e lirë që rrjedh nga fshati i lashtë i Malana në...

Kjo rutinë e mëngjesit do t’ju bëjë milioner

Jeta në ditët e sotme ka një ritëm shumë të shpejtë. Mund të duket e pamundur të realizoni ëndrrat tuaja. Nëse keni një punë me orar të plotë dhe fëmijë,...

Cigarja elektronike/ Kujdes ja si i shkatërron qelizat e gjakut

Cigaret elektronike duket se kohët e fundit janë kthyer në trend nga të gjithë të rinjtë. Përdorimi i tyre nuk merr parasysh rreziqet që mund tju shfaqen nga ky...

Nusja në anën e majtë të dhëndrit, e dini pse?

Dasmat janë dhe aktivitetet më të shumta që realizohen gjatë stinës së verës. Shpesh lind pyetja se pse dhëndri qëndron në krahun e majtë të gruas. Arsyeja e këtij pozicionimi...

Pse gjaku për analiza merret nga gishti i unazës

A e keni vërejtur që çdo herë që është nevoja që tu merret gjaku për analiza, ai merret nga gishti i unazës? Duket se për këtë ka arsye. Gishti i...

Këto gjëra nuk duhen thënë kurrë një vajze që nuk është…

Nëse akoma nuk e keni shkëmbyer puthjen e parë, ju duket vetja sikur jemi të vetmit në këtë botë që nuk e kemi bërë një veprim të tillë. Po që...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Jeta jetohet sot, e nesërmja s’është në dorën tonë

Nga Dom Gjergj Meta Mos ta ngatërrojmë ligjësinë me ligësinë. Të dashur miq, pas kësaj fundjave plot panik, i ligjshëm pjesërisht, por pjesërisht i pajustifikuar,...

Doli me robdishan në rrugë, kush është personazhi i njohur që e ‘zuri’ tërmeti...

Në momentet kur toka fillon të dridhet papritmas gjëja e parë që të thotë instinkti të bësh është që të dalësh me vrap nga...

EMRAT/ Policia Shoqëron për t’u marrë dëshminë dy reporterë të portaleve online për “hapje...

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat dy reporterë të portaleve online, Aurel Rakipllari i SYRI.net dhe Daniela Grica e gazetës Shekulli pas lajmi...