Këto gjera nuk duhet t’i merrni kurrë nga toka, ndryshe do e pësoni

Një unazë e bukur, një portofol i mbushur me para, një monedhë e vjetër, ose një palë kufje… Ne shpesh ndihemi të detyruar të marrim këto gjetje nga toka....

Data 14 shkurt, pikërisht dita e të dashuruarve është një ditë krejtësisht ters për t’u martuar. Kështu që mos e zgjidhni. Sipas BelfastLove tregojnë nga viti 1995 deri në vitin...

Njihuni me risinë më të fundit nga Instagram

Përdoruesit e Instagram tashmë kanë mundësi që të bjën anketa dhe të dërgojnë mesazhe direktë në Instagram. E gjitha funksionon njëlloj si me historitë por tani keni opsionin tua...

Transformimi i i jashtëzakonshëm i 17-vjeçarit…

Një adoleshent ka shpenzuar 15 mijë paund për t’u transformuar si ylli amerikan Kim Kardashian. I lindur si mashkull, por i transformuar në një femër, 17-vjeçari Kairah Kelly prej vitit...

Si të drejtosh flokët me produkte natyrale…

Drejtimi i flokëve jo vetëm që është një ndër armiqtë kryesore të shëndetit të tyre por është dhe një torturë sidomos në këto ditë të nxehta vere është torturë...

E RRALLË: GJYSHJA 103 VJEÇE MERR PJESË NË SEMINARIN PËR ZHVILLIMIN RURAL

Ka mbush plot 103 vjeç dhe mbahet me shëndet të plotë, me shtatin si selvi, me teshat bilur të pastra, siç e kan zakon loket mirditore, personi që vjen...

Boronica dhe rëndësia e saj për shëndetin

Boronica është një frut që ka përfitime të shumta shëndetsore për organizmin tonë. Lëngu i saj ka një rol të rëndësishëm në parandalimin e infeksioneve, të vonojë ose të...

Ju ka bezdisur aroma e gatimit? Zgjidhja që ju duhet…

Aroma e gatimit në shumicën e rastëve është dhe pjesa më e bezdisur për çdo amvisë. Gatimi i mishit të pjekur, peshkut të skuqur, brokoli apo shumë gatime të...

A mundet që dy persona të shohin një ëndërr identike në të njëjtën kohë?

Ëndrrat janë mendime dhe imazhe, tinguj, zëra dhe ndjenja subjektive që i përjetoni kur jeni në gjumë. Mund të përfshijnë njerëz që i njihni ose jo, vende të njohura...

Kjo është arsyeja përse hapim gojën sa herë që lyejmë qerpikët me rimel

Edhe pse gjatë këtyre ditëve të nxehta, shumica e vajzave dhe grave zgjedhin të jenë ujë dhe sapun + krem dielli me fakt mbrojtës 50, duhet ta pranojmë që...

LIDHU ME NE

83,768FansaPëlqeje

Te fundit

Gjejnë portofolin e mbushur me para, ja çfarë bëjnë dy motrat nga Saranda

Një rast i bukur, pozitiv, qytetarie dhe shembull për t’u marrë nga të tjerët, është demostruar ditët e fundit në qytetin e Sarandës. Protagoniste të...

Zbrazen spitalet, edhe 200 infermierë të tjerë nga Shqipëria në pritje për tu larguar...

Rreth 6 mijë e 500 infermierë kanë lënë Shqipërinë vitet e fundit për të punuar në institucionet shëndetësore të vendeve Europiane. Interes më të lartë...

Duhet qe te githe te kontrolloni karten e identitetit dhe pasaporten

Nje milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh pritet të skadojnë në fund të këtij viti. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i bëri thirrje të...