Me pasë bishtin ta presin, mos me pasë ta ngjesin, 150 fjalë të urta...

Amanetin e mban toka. SHKODËR – Amanetin as deti nuk e mban, e qet në lëndinë. Dukagjin – Burri o të mbyt, o të fal; i ligu as të mbyt, as...

Tefta Radi: Për lëkurën, ju tregoj recetat e harruara të gjysheve tona…

“Sekreti i vjetër” vetëm me të verdhë veze, për një fytyrë të re. Gazetarja dhe spikerja e njohur tregon si kujdeset për lëkurën… E ndërsa vitet kalojnë dhe koha bën...

Vogëlushi vendosi t’i lajë enët, ajo që bëri mahniti të gjithë

Një video është bërë hit në Facebook vikendin që e lamë pas, duke marrë më shumë se 2.8 milionë shikime. Videoja shfaq një vogëlush duke larë enët, por larja e...

‘Xhevahiri’ i Shqipërisë në trupin e një shkodrani

26 vjeçari nga Shkodra prej ka vendosur që në krahun e tij si një mënyrë mirënjohje ndaj figurës së Fishtes të bëjë tatuazh fytyrën dhe disa vargje të tija...

3 ushqime që shqiptarët i konsumojnë, por që janë të ndaluara në Amerikë

Kumbulla e verdhë Fruti i kumbullës me ngjyrë të verdhë të errët, njihet si një frut i ëmbël dhe plot shije që përdoret kryesisht për prodhimin e kompostos në Shqipëri...

“Çdo moment në jetë përmban qindra mesazhe nga Zoti”

Disa thënie nga Rumi që do ta ndryshojnë komplet botëkuptimin tuaj për jetën… “Çdo moment në jetë përmban qindra mesazhe nga Zoti”. “Duhet të vazhdosh ta thyesh zemrën tënde, derisa ajo...

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë...

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin!Fiqtë janë mjaft të dobishëm, si të freskët, poashtu edhe të thatë, kurse konsumimi i...

Nëse asgjë nuk po ecën mirë, thirr gjyshërit. Do vijnë patjetër sa të jenë...

Tetori është muaji i gjyshërve dhe lum kush i ka… Para se t’ju njohim me disa aforizma të bukura për këta “engjëj”, theksojmë se lidhja midis fëmijëve dhe gjyshërve ka...

Çfarë do të thotë të kesh gishtin e dytë të këmbës më të gjatë...

Janë të shumtë personat që besojnë se kanë këmbë të shëmtuara, sidomos ata që vënë re se e kanë gishtin e dytë të këmbës më të gjatë se të...

Lindja e diellit në perëndim, shkencëtarët paralajmërojnë për atë që thuhet në Kuran para...

Sipas shkrimit të medieve ndërkombëtare, të cilat i referohen burimeve të Agjencisë Kozmike Amerikane NASA, nuk është larg dita kur Dielli do të lind nga Perëndimi në vend se...

LIDHU ME NE

83,768FansaPëlqeje

Te fundit

Gjejnë portofolin e mbushur me para, ja çfarë bëjnë dy motrat nga Saranda

Një rast i bukur, pozitiv, qytetarie dhe shembull për t’u marrë nga të tjerët, është demostruar ditët e fundit në qytetin e Sarandës. Protagoniste të...

Zbrazen spitalet, edhe 200 infermierë të tjerë nga Shqipëria në pritje për tu larguar...

Rreth 6 mijë e 500 infermierë kanë lënë Shqipërinë vitet e fundit për të punuar në institucionet shëndetësore të vendeve Europiane. Interes më të lartë...

Duhet qe te githe te kontrolloni karten e identitetit dhe pasaporten

Nje milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh pritet të skadojnë në fund të këtij viti. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i bëri thirrje të...