Nëna vëren një refleks të çuditshém në syrin e djalit, zbulimi trondités më pas

Nuk ka asgjë më të fortë se intuita e një nëne. Këtë gjë e di mirë Kara Sefo, një nënë angleze 43-vjeçare nga Newcastle. Ajo e ndjente se tek...

U hap një gropë e madhe në fshatin shqiptar, banorët surprizohen nga ajo që...

Një gjë e pazakontë ka ndodhur në një fshat të Vitisë, e që nuk po mund ta shpjegoj askush.   Bëhet fjalë për një gropë në tokë e cila është hapur...

13 Taksa të Pazakonta Nëpër Botë për të Cilat Nuk Kishit as Idenë më...

Taksa e mjekrës në Rusi, tatimi i dritares në Angli, taksa e kripës në Francë … historia e qytetërimit ka parë shumë ligje tatimore të çuditshme dhe të pazakonshme! Megjithatë,...

Cila është mosha ideale për të mbetur shtatzënë?

Fëmija është dhe një ndër momentet më të bukura të një çifti në jetën e tyre. Shpesh të gjithë mund të kenë dilemën se kur është koha ideale për...

Historia që po bën xhiron e rrjetit: Adopton dy fëmijë, më pas bën zbulimin...

Katie Page është një grua nga Colorado e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe historia e saj po bën xhiro në rrjet. Në moshen 30 vjeçare i është dashur të...

Mos e besoni po deshët! Më thuaj çfarë numri e ke këmbën, të të...

Sipas një studim suedez numri i këpucëve tregon se sa gjet do të jetoni. Ky hulumtimi i studiuesve suedezë ka nisur në vitin 1987 dhe ka analizuar 800 njerëz. Dhe studimi...

Habit analisti i njohur, nuk ka larë duart prej 10 vitesh

Një prej analistëve dhe aksionerëve të Fox News, Pete Hegseth ka pranuar në transmetim direkt se ai nuk i ka larë duart prej 10 vitesh duke thënë se "mikrobet...

Valencia dhe një histori shqiptare pak e njohur…

Nga Saimir Kadiu* Valencia ka edhe një histori shqiptare pak të njohur. Pasi u detyrua të emigronte për herë të dytë në jetën e saj, Donika Kastrioti (1428-1506), gruaja e heroit...

Banka u depozitoi gabimisht 120,000 dollarë në llogari, çfarë i bënë lekët çifti…?

Një çift nga Pennsylvania kanë bërë ‘namin’ me blerje pasi banka u depozitoi gabimisht plot 120,000 dollarë në llogarinë e tyre. Llogaria bankare e Robert Williams dhe Tiffany Williams u...

10 shprehjet tipike që thotë një MAMA shqiptare kur është me nerva…

Të gjitha nënat në botë janë të veçanta, dhe të rëndësishme për fëmijët sa vetë jeta. Të gjithë biem dakord në një pikë, që raportet në familjet tona janë...

Te fundit

Berisha : Kam plot 5 ditë që kam të gjitha shenjat e koronavirusit dhe...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denon cimin e një qytetari. Në një regjistrim audio të publikuar nga Berisha në rrjetin e tij social, dëgjohet...

Arti botëror në zi, shuhet Ennio Morricone “babai” i muzikës së filmave western…

Shuhet në moshën 92-vjeçare kompozitori dhe dirigjenti i orkestrës italiane Ennio Morricone. Lajmi bëhet i ditur nga familjarët të cilët thanë se ai ndërroi...

Fundjavën e kaluan të “ndarë”/ Pas postimit të Arbanës, Eduarti i bën dedikimin e...

Çifti i njour i showbizzit Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj, dyshja më e daashur për publikun shqiptar këtë fundjave siç duket e kanë kaluar...