Femijet mund te fitojne deri 500 euro ne dite, kjo eshte puna te cilen...

Fëmijët në qytetin norvegjez Balstad bëjnë çdo ditë një punë që fitojnë të ardhura të mira, të cilën nuk mund ta bëjnë të rriturit. Ata u pre. sin gjuhën një...

Shikoni si grabitet nusja në mes të dasmës! (video)

Ne mes te dasmes grabitet nusja, çfare grabitje profesionale. A eshte kjo nje tradite pao me te vertet ndodhi ua leme juve ta gjykoni… Rasti ka ndodhur ne nje dasem tek...

Rreziku i sëmundjes së zemrës ”shkruhet” në sy

Thuhet se sytë janë dritarja e shpirtit. Por, ata gjithashtu mund të jenë një dritare për zemrën dhe të ndihmojnë në parashikimin e rrezikut të sulmeve në zemër dhe...

Ja kush ishte shqiptari i parë që ka shkuar në SHBA

Për shkak të kushteve politike, sociale dhe ekonomike shqiptarët e kanë njohur që herët emigracionin, e ndërsa vendet e afërta ishin ato që i tërhiqnin më së shumti ,...

Historia e Remzijes, tetë ditë pa bukë në bodrumin e një shtëpie — flasin...

Gruaja e cila u raportua e humbur për tetë ditë, Remzije Mustafa, është gjetur dje në mbrëmje dhe kthyer në familjen e saj. Ajo u gjet nga fqinji i...

Historia e pazakontë, nëna mbart në bark foshnjën e djalit të saj

Nëna e këtij burri, po mbart në bark foshnjën e tij. Ju mund të mendoni se kjo është një histori e errët dhe shqetësuese incesti apo aktiviteti të paligjshëm...

I vodhi të vde kurës unazën me diamant dhe e shiti, mjekes i ndodh...

Një ndihmës mjeke është arrestuar pasi i mori nga gishti unazën një pacienteje të vde kur dhe e shiti në një dyqan pengjesh. Lisa Darlene Glaze është akuzuar për vjedhjen...

Të gjithë me sytë nga qelli në fundjavë, ja fe nomeni që do të...

Fenomene të tilla nuk duhen humbur. Një shi i vërtetë meteorësh do të ndodhë këtë fundjave në “spektaklin” e përvitshëm të pagëzuar “Leonid”. I njohur për shkëlqimin dhe ngjyrat shpërthyese,...

Shkoi për të blerë ilaçet, gruaja nuk e dinte se kishte vdekur

73-vjeçarja nga Magnolia, Teksas, Sherry Ellis shkoi të merrte ilaçet mirëpo karta e saj e bankës u refuzua. Ellis tha se e dinte që kishte diçka që nuk shkonte pasi...

Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë

Dimri po vjen dhe teksa të gjithë një mendje e kemi nga festat, me siguri që jeni duke planifikuar pushimet apo arratistjen e radhës, diku në një destinacion të...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

VOLTANA ADEMI ÇDO DITË “SHOW TELEVIZIV”, KANALET KULLUESE PUSHTOHEN NGA UJËRAT E ZEZA

Inauguron rrugë e kanale çdo ditë por normalisht çdo gjë mbetet në kuadrin e një show mediatik të Voltana Ademit.   Ajo çka shihet në realitet...

SHKODËR, INCIDENT NË MBLEDHJEN E KËSHILLIT BASHKIAK

Në mbledhjen e këshillit bashkiak të Shkodrës ndodhi një incident i papritur. Teksa po fliste drejtori i shërbineve sociale Filip Vila për një pikë...

Një vend i bukur, por i mistershëm (Foto)

Transilvania është një vend i bukur, por shumë i mistershëm. Jemi mësuar ta shohim në këtë këndvështrim për shkak të filmave të shumtë, por...