Peshkataret kapin peshkun më te madh dhe më te vjetër në botë, peshon 159...

Një peshk i madh, i cili peshon plotë 159 kg dhe që mendohet të jetë 50 vjeç, është kapur në brigjet e Floridas. Ai është cilësuar nga studiuesit si...

Kontrolloni mirë xhepat! Nëse keni këtë kartmonedhë 50 euro mund të bëheni të pasur

Besojeni ose jo, kartëmonedha në vlerë prej 50 euro ndonjëherë vlen më shumë se aq. Në fakt, në internet disa kartëmonedha të kësaj shume mund ta arrijnë vlerën deri në...

Me nje gote uje, Shqiptari fiton Mercedesin e fundit ne Gjermani, ja si qendron...

Gjermani eshte bere enderr per te gjithe shqiptaret. Dhe te gjithe duan te ikin atje.   Por nje djal nga shqiperia i eshte ndryshuar jeta pasi ishte ne spital nje grua...

Njihuni me vogëlushen shqiptare që imiton vajzat e ekranit

Është vetëm 5 vjeç, por Amila është që tani shumë e famshme. Vogëlushja ka një veçanti: Imiton në mënyrë perfekte personazhet e ekranit e showbizit. Amila ndiqet nga më shumë...

Nga byreku me gjak derri te reçeli i qepës: 15 gatime të çuditshme shqiptare

Përgjigjet e mëposhtme kanë mbërritur në @anabel_media në Instagram në lidhje me temën “gatim shqiptar me përbërës të çuditshëm”. Kemi përzgjedhur 15 gatimet më të përmendura: 1. Plendës me qull...

Shqiptari ne Gjermani fiton Mercedesin “flake” te ri, vetëm me nje gotë qe ia...

Një djalë Shqiptar i cili për një kohëtë gjatë jeton në Gjermani pësoi një aksi dent dhe shkoj ne spital. Disa ditë para se ta lëshonte spitalin, duke shëtitur...

Mrekulli: 6-vjeçari fiton luftën me leukeminë, ja si e presin në shkollë

Është vetëm 6 vjeç, por sfidat për të kanë qenë shumë të forta. John Oliver Zipay u diagnostikua me leukemia në vitin 2016, por “luftëtari” nga Newbury në Shtetet e...

Po ju ecin gjërat ters? Ja si të shpëtoni nga syri i keq!

Syri i keq është një besim popullor se dikush mund t’ua bëjë vullnetarisht ose pa dashje. Sipas intv.al përjetoni sëmundje dhe gjërat nuk do iu ecin mbarë, zakonisht të...

Pronari shpërblen këndshëm punonjësit që nuk pinë duhan, shtyhen edhe të tjerët të lënë...

Katër ditë shtesë pushim në vit është shpërblimi që morën disa punonjës që nuk pinin duhan. Ky është vendimi që mori Don Bryden, i cili zbuloi se disa punëtore...

U bë gjyshe 33 vjeç, duket aq e re sa njerëzit e ngatërrojnë me...

Një grua e cila duket aq e re sa njerëzit e ngatërrojnë me të bijën, ka marrë vëmendjen e mediave botërore. Philipa Nairn nga Cork i Irlandës sot është...

Te fundit

SI PO E SHTREMBËROJNË SHTYLLËN KURRIZORE CELULARËT

Përdorimi i celularit me orë të zgjatura po shkakton pasoja tek të rinjtë e sidomos tek fëmijet. Mbajtja e kokës ulur për të naviguar...

E çoi deri në altar, nusja i bën të papriturën e madhe dhëndrit në...

Teksa po festonte në natën e saj të beqarisë australianës me emrin Casey i erdhën disa mesazhe që do t’ja kthenin përmbys gjithë jetën...

Lepur apo sorrë? Kjo është fotoja që ‘çmendi’ rrjetin

Fotoja e një kafshe/shpendi të zi që po përkëdhelet në kokë i ka ndarë njerëzit e internetit në dy grupe. Ajo që askush nuk...