Test psikologjik: Cilën figurë e shihni të parën, kuptojeni se çfarë thotë për personalitetin...

Studimet kanë treguar se persona të ndryshëm mund të interpretojnë ndryshe atë se çka shohin dhe se kjo thotë diçka rreth personalitetit të tyre. Sytë shohin gjithçka, por truri...

Gruaja 43 vjeçare që ka lindur 8 fëmijë

Të bëhesh prind është një nga dëshirat më të dëshiruara për çdo çift. Pothuajse edhe kur jeni në marrëdhënie kënaqeni me kohën duke folur me partnerin tuaj, ditën kur...

Shenjat/ Si ta kuptoni që ju kanë bërë magji

Misteret e magjisë, e cila i tejkalon kufijtë e dijes në të cilën jeton shumica e njerëzve, asnjëherë nuk janë zbuluar deri në fund. Magjia ka ekzistuar prej mijëra vitesh...

Kete fakt nuk e paskemi ditur: Ja se cfare tregon gjatesia e gishtit te...

Gishtat mund të thonë shumë detaje për personalitetin tuaj, që ndoshta deri tani nuk i keni ditur. Mund të jetë kënaqësi të mësoni fakte të reja, por ndonjëherë ju...

Turbullohet interneti nga fotot e pazakonta, duhet t’i shikoni dy herë për t’i kuptuar

Këto foto po bëjnë xhiron e internetit dhe kanë çoroditur të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale Ajo që e shihni në pamje të parë do t’ju duken si një...

Dëgjoi zhurmë të pazakontë në motor, shoferi i kamionit tmerrohet çfarë gjen brenda

Shoferi i një kamioni filloi të shqetësohej kur po dëgjonte një zhurmë të çuditshme nga motori i mjetiti të tij. Pasi u bind se diçka nuk shkonte mirë, ai...

Shi meteorësh gjatë mbrëmjes së sotme, ‘shprehni dëshirat’

Gjatë mbrëmjes ngrini sytë nga qielli, pasi do të bëheni dëshmitarë të një shiu meteorësh. Sot pritet të ndodhë një fenomen i rrallë, ku një shi meteorësh pritet që...

7.500 dollarë bonus, kompania që paguan punonjësit për të shkuar me pushime

Një bonus prej 7,500 dollarësh, kundrejt një kushti të vetëm: të harroni për disa ditë e-mailet dhe projektet e ndryshme në punë, sepse vendosja e një ekuilibri ndërmjet kohës...

E thotë studimi/ Mënyra si i mbani duart tregon se çfarë njeriu jeni

Ekspertët e gjuhës së trupit besojnë se mënyra se si i kryqëzoni gishtat e duarve, thotë shumë për personin që jeni. Ky përfundim është bazuar në një studim të...

Puthja në ballë, puthje hyjnore

Epo, nëse ju ka ndodhur kjo do ta dini se është e pakrahasueshme, intensive dhe kaq depërtuese. Çfarë e bën kaq të fuqishme dhe si ndikon në ndjenjat tona?   A...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Paolo Fox nxjerr parashikimin per kete jave 14-20, ketyre 2 shenjave me ne fund...

Dashi/ Gjatë këtyre ditëve do të keni ndjesinë sikur ka përfunduar një periudhë e lodhshme. Më e keqja tashmë ka kaluar dhe ju ndiheni...

Nëse zgjoheni në këtë orë gjatë natës, atëherë dikush kërkon tu thotë diçka

Qëndrimi zgjuar ne disa ore të caktuara te ditës, ka disa kuptime. Mësojini me poshtë:   9-11 të mbrëmjes Qëndrimi zgjuar në këto orë është ndoshta për...

Mësoni gjithçka për fatin tuaj, duke lexuar vijat midis dorës dhe parakrahut

Në pjesën midis pëllëmbës së dorës dhe pjesës tjetër të parakrahut krijohen disa vija horizontale të lakuara, të cilat njihen si vijat byzylyk. Lexuesit...