Ndahet nga jeta në moshën 74 vjeçare këngëtarja e njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare këngëtarja e njohur kosovare Shahindere Bërlajolli Stafai. Që në moshën 13 vjeçare, ajo u bë solistja me moshën më të re në muzikën...

Muzika shqiptare në zi/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur

Një lajm i rëndë raportohet nga Kosova. E ditur bëhet se është ndarë nga jeta këngëtarja e njohur, Shahindere Bërlajolli Stafai. Këtë lajm e dha këngëtarja, Besiana Mehmeti me anë...

Agjerimi! Pse duhet të agjerosh, qëllimi i agjerimit!

Feja Islame ngrihet në pesë shtylla kryesore të cilat janë: Shehadeti ( të dëshmosh se nuk ka të adhuruar tjetër përveç All-llahut, dhe Muhammedi alejhi selam është i Dërguari...

Shtatë dobitë fizike dhe shpirtërore të agjërimit gjatë Ramazanit

Agjërimi gjatë muajit të bekuar të Ramazanit sjell më vete shumë dobi. Ndër to po ju rendisim shtatë:   “NATA E KADRIT ËSHTË MË E MIRË SE NJË MIJË MUAJ”. Muaji Ramazan...

E gjeni dot se kush është aktorja më sipër ? Shikojeni se si duket...

Nje nga komedite me te bukura Shqiptare “Pallati 176”. A e mbani mend Pavlina Mani aktoren brilante? Kjo e fundit e cila kishte rolin e ‘mamasë së Elsës’ në...

Rita Gjeka: Rikard Ljarja nuk e pranoi titullin ‘Nderi i Kombit’

Rita Gjeka, drejtoresha e Teatrit Migjeni, në një interviste te dhene sot per mediat ne Shkoder, tha se ishte e pikëlluar nga ky lajm edhe pse e priste pasi...

Kinematografia në zi. Shuhet në moshën 77-vjeçare aktori i madh shqiptar

Ndërron jetën në moshën 77-vjeçare aktori i njohur shqiptar Rikard Ljarja. Aktori prej disa kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë dhe nuk dilte nga shtëpia. Rikard Ljarja është...

Të mëdhenjtë po na ikin një nga një. Shuhet Rikard Ljarja…

Ndahet nga jeta në moshën 77 vjeçare aktori i njohur i kinematografisë shqiptare Rikard Ljarja. Aktori dhe regjisori shumë i dashur për publikun shqiptar në datë 1 prill festoi 77...

Vdes në moshën 95-vjeçare regjisori i ‘Tom & Xheri’

Illustratori fitues i çmimit Oscar dhe regjisori legjendar i Tom & Jerry, Gene Deitch, ka vdekur në moshën 95 vjeçare. Gene vdiq në apartamentin e tij në Pragë të enjten,...

Hemoragji cerebrale, aktori i njohur shtrohet në spital (FOTO )

Aktori Bruno Shllaku është shtruar këtë pasdite në QSUT, pasi ka pësuar hemoragji cerebrale.   Fatmirësisht gjendja e tij shëndetësore nuk është e rënduar, por ndodhet i shtruar në Reanimacion për...

Te fundit

Nga Rudina Dembacaj tek presidenti Meta, 13 VIP-at shqiptarë që humbën peshë në mënyrë...

Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur...

Do sigurojë 2 makina me 20 milionë/ Rama ‘shpërblen’ Tomin, besnikun e tij që...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka nisur nga tenderimet e ndryshme dhe shpenzimet operative, pavarësisht se vendi është në gjendje të Fatkeqësisë...

“Mrekulli”/ 32 ditë në gjendje kome, foshnja e infektuar me koronavirus fiton betejën!

Një “mrekulli” mund të konsiderohet beteja e fituar e një djali pesëmuajsh në Brazil, i cili kaloi plot 32 ditë në gjendje kome teksa...