SHKODËR, BIE NGA KATI I 3-TË I PALLATIT, HUMB JETËN

Një person është rrëziar nga 3-te i një pallati në Shkodër dhe ka Vdekur në vend. Sipas informacioneve mësohet se viktima është A. L, rreth 57-vjeç. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

“Zbulohet droga mes domateve, droni i filmon plantacionet nga ajri”

Policia ka zbuluar kanabis në një serë në zonën e Raguzës në Itali mes serave të domateve me falë përdorimit të një droni. Policia zbuloi se në serën e...

Mrekulli, makina bie nga 40 metra shpëton shoferi

Një ngjarje e pazakonte ndodhi diten e sotme kur makinë tip ‘Ford Focus’ humbi kontrollin dhe u përmbys në kthesat e Llogorasë. Drejtuesi i automjetit, shtetasi me iniciale E.A ka...

Goditet me grushta Nën Kryetari i Bashkisë

Një ngjarje e pa precedent ka ndodhur para pak minutash ku Nënkryetari i Bashkisë së Gjirokastrës, Aurel Llapa, është sulmuar nga punonjës i prefekturës së qytetit me detyrë topograf. Ky...

Shpërthimi me tritol, banorët: Na ra dera mbi kokë

Dy shpërthime me tritol kanë terrorizuar qytetin në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ngjarja e parë ndodhi në lagjen “Kushtrimi” përballë drejtorisë së Policisë, ndërsa ngjarja e dytë...

Tragjike në Elbasan, humb jetën pasi kafshohet nga pitbulli

Një 58-vjeçar nga Elbasani është kafshuar nga një qen “Pitbull”, dhe ka ndërruar jetë pak pas mesnate. Burime të besueshme raportuan se 58-vjeçari Rifat Bajrami, banues në lagjen “5...

I arrestuari për vrasjen e biznesmenit Memli Begalla ka alibi: Isha në xhami. (Video)

NGAKLODIANA LALA TIRANE- Këto pamje janë fiksuar nga kamerat e sigurisë të instaluara në xhaminë e Kombinatit. Prokuroria e Tiranës i ka sekuestruar për llogari të çështjes penale ndaj ish-policit A.S....

Aksident tragjik në Kurbin, 3 viktima

Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e tre të rinjve ndodhi këtë të martë në fshatin Adriatik të Kurbinit. Makina me të cilën udhëtonin tre të rinjtë ka rënë nga...

Shkon të presë pemë, gjen vdekjen 50 vjeçari shqiptar në Itali

Një 50 vjeçar humbi jetën aksidentalishtë në Itali. Ai kishte dalë në pyll për të prerë pemë dhe trungu e ka zënë poshtë. Viktima është 50-vjeçari Nikolin Gjeka, ndërsa...

E gjithë Kosova në kërkim të dy Policëve

Kryeministri, Kryetari i Parlamentit dhe ministrat janë në terren dhe kan parë nga afër sakrificat e qytetarëve dhe zyrtarëve komunalë, që sfidojnë ujin e rrëmbyeshëm për gjetjen e dy...

Te fundit

Harrojeni dashurinë deri në qershor, kjo shenjë e Horoskopit s’do t’i ketë mirë punët...

Dashuria është një nga ndjenjat më sublime që përjeton njeriu gjatë gjithë jetës. Duket sikur e gjithë jeta jonë është një udhëtim i vazhdueshëm...

Histori e rrallë, nusja shqiptare i thotë vjehrrës publikisht: Të dua

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është sjellë ajo. Nusja jeton në...

Romeo Veshaj flet për ndarjen nga Jonida Maliqi: Ndarje të bukura nuk ka

Romeo Veshaj është komentuar shuëm në mediat rozë për shkak të lidhjes së tij me këngëtaren Jonida Maliqi.   Por vetëm pas pak kohësh që deklaruan...