Identifikohet shqiptari që vdiq në Itali: Babai i dy fëmijëve punonte në ndërtim

Eshtë identifikuar shqiptari që u gjet pa jete në një kanal, pranë lumit Vera në Aquila të Italisë. Ai është Edmond Preka, 36-vjeç, babai i dy fëmijëve. Preka ishte...

Arrestohet inspektori i hetimit tatimor, i kërkoi ryshfet shoferit

Një inspektor i hetimit tatimor është arrestuar në flagrancë për shpërdorim detyre. Klodjan Pjeshka nga Tirana, rreth orës 14.00 në Rogozhinë, dyshohet se i ka kërkuar 20 mijë lekë të...

Zbardhet vrasja/ Vrau shokun dhe fshehu kufomën, ja kush është autori

Policia dhe Prokuroria kanë zbardhur vrasjen e shtetasit Kreshnik Beqiraj 36 vjeç, banues në Fier. Kufoma e tij u gjet dje në një kanal në fshatin Daullas, 9 muaj...

Video/ Skema e vrasjes së Azem Hajdarit dhe misteret e telefonatës së fundit

Sot, në 55-vjetorin e lindjes së Azem Hajdarit, në një moment kur vëmendja publike është rikthyer sërish tek kjo ngjarje, vecanërisht pas vendimit të shtetit turk për t’i hapur...

Vdekja e mistershme e shqiptarit, trupi gjendet në kanal

Trupi i pajetë i një shqiptari është gjetur në ujërat e një lumi në Aquila të Italisë. Sipas mediave fqinje, trupi i përket një 36-vjeçari të identifikuar me iniciale...

Kapet me karikator kallashi në valixhe, arrestohet italiani në aeroportin e Rinasit

Policia ka arrestuar një shtetas italian në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, pasi tentoi të transportonte municione drejt Italisë. Policia zbuloi identitetin e shtetasit italian, Stefano Carli, ku në bagazhet e tij,...

Ja si përplasen me armë dy banda në qendër të qytetit

Një përplasje me pistoletë dhe kallashnikov ndodhi më datë 27 shkurt pranë kishës Ortodokse në Vlorë. Në konflikt u përfshinë shtatë të rinj, të cilët qëlluan me armë drejt njëri-tjetrit. Mësohet,...

Aksident i rende, 21- vjecari dergohet me urgjence ne gjendje te rende ne Tirane

Më datë 08.03.2018, në orën 21:30, ka ardhur një telefonatë në sallën operative se në fshatin Hajmel, Vau Dejës ka ndodhur një aksident. Shërbimet e policisë kanë shkuar në vendngjarje...

AKSIDENT NE AKSIN RRUGOR VAU DEJES-HAJMEL

Nje aksident i rende ka ndodhur mbremjen e sotme ne aksin rrugor Vau Dejes-Hajmel. Nje motorciklete ku po udhetonin dy te rinje ka dale nga rruga pasi drejtuesi i saj...

Makina perplas per vdekje 4- vjecarin, drejtuesi largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 4-vjeçari ka ndodhur pasditen e kësaj të enjte në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Pavarësia pranë zonës së plazhit. Pas aksidentit...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ju kujtohet Van Dami? Ja kush eshte shqiptari qe ndeshet me te (Video)

Peter Malota lindi në Malësinë e Madhe më 28 gusht 1958. Ai është më tepër i njohur për publikun amerikan nëpërmjet tre interpretimeve të...

Ja si duhet t’i hash makaronat që të dobësohesh

Makaronat mund të jenë të mira për belin tënd.   Një studim mbi dietën e më shumë se 23,000 njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar...

“Fëmijët janë bekime”/ Elisa Spiropali zbulon gjininë e fëmijës

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin Ftesë në 5, ka zbuluar gjininë e fëmijës së dytë.   Pas vajzës, Nalta, Elisa...