Sulmi me thikë ndaj Ernest Gjokës, Vllaznia kërkon shtyrjen e ndeshjes ndaj Luftëtarit

Pas skandalit të ndodhur disa orë më parë në Shkodër, ku është sulmuar me thikë, trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, i cili fatmirësisht i është shmangur keqbërësit, klubi shkodran...

GRABITJA NË LEZHË, HAJDUTËT MBYTEN EDHE QENIN E SHTËPISË

Pas tentativës për një grabitje ne Lezhë kanë dalë në pah detaje të reja që japin më shumë pamjen e kësaj ngjarje të rëndë ndodhur në qytetin e Lezhës. Ndërkohë...

POLICIA,DETAJE MBI NGJARJEN KU U GODIT ERNEST GJOKA

Me datë 22.02.2018 rreth orës 17:00,  salla operative ka marrë një njoftim se afër portës hyrëse të  një fushe sportive, një shtetas i është afruar trajnerit të vllaznisë, E.Gj, i cili...

AKSIDENTET QË PËRGJAKEN SHKODRËN NDËR VITE

Rasti i fundit i tragjedisë në aksin Shkodër Velipojë nxjerr në pah edhe njehere tjeter dinamiken e rende te ngjarjeve aksidentale që janë regjistruar ne Shkodër gjatë viteve të...

Tre të rinjë dështojnë për të grabitur një banesë

Tentativa e tre të rinjve për të grabitur një banesë në Lezhë ka dështuar, pasi janë pikasur nga familjarët. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen pranë Bordit të Kullimit. Policia...

Tmerri, grabitësit dhunojnë pronarin e shtëpisë në sy të fëmijëve

Detaje të tjera zbulohen nga ngjarja e rëndë sot në Lezhë, ku një banesë u tentua të grabitej nga tre persona të maskuar dhe me armë zjarri. “BalkanWeb” mëson se...

“Vrite, jo se gjynah” dëshmia rrëqetheshe e të moshuarit në Dajç

Çifti Mark dhe Shaqe Alija pasi kane dëshmuar për afro tre ore ne policinë e Shkodres, mbi minutat e tmerrit qe kane përjetuar gjate grabitjes ne banesën e tyre....

ATENTAT ME ARMË ZJARRI,SHQIPTARI, NË LUFTË ME VDEKJEN

Një i ri shqiptar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në komunën Busto Garolfo, në Milano. Sipas raportimeve të medieve italiane, i plagosur ka mbetur...

SHQIPTARI THERET ME THIKË NË FIRENCE,RËNDË NË SPITAL

Një shqiptar është therur me thikë në mes të qytetit të Firences, Itali. Emri i tij nuk është bërë ende i ditur. Media italiane shkruan se shqiptari është qëlluar disa...

UDHËTONIN ME MINA NË MAKINË, ARRESTOHEN DY PERSONA

Policia e Lezhës arrestoi dy persona që dyshohet se përgatisnin dhe vendosnin mina me telekomandë. Artur Popa, 46 vjeç nga Kukësi dhe banues në Kamëz, i dënuar më parë, dhe...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

O idiotër, nuk ishte lajmi fake, por gadishmëria e qeverisë! Rob të trashë…

Nga Keti Bashhysa   Sa idiotër ka ky vend , nuk ma do mendja të ketë askund! Boll shenja po ju jep Zoti pra , që...

Rama batuta në spital: Gratë durojnë burrat gjithë jetën, jo më tërmetin

Kryeministri Edi Rama vizitoi në spitalin e Traumës disa nga qytetarët që u lënduan si pasojë e tërmetit që tronditi dje Tiranën dhe Durrësin.   “Populli...

E njohim si modele, por ja çfarë pune bënte Kejvina para se të bëhej...

Së fundmi bukuroshja, Kejvina Kthella ka qenë e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”. Në një intervistë me prezantuesen, Rudina Dembacaj, ajo ka...