GJENDET NË SHKODËR, ‘FORD’-I I VJEDHUR NË VITIN 2015 NË ANGLI

Një automjet i cili ishte vjedhur e trafikuar para tre vjetësh nga Anglia në Shqipëri është gjetur dhe bllokuar në Shkodër.   Për pasojë burimet e Policisë vendore, sqarojnë se u...

Njeriu me fat në Shkodër, bie në pusin mbi 35 metra dhe mbijeton

Një 40 vjeçar nga fshati Grudë e Re në Shkodër duket se është me shumë fat, pasi ka arritur të mbijetojë pasi ka rënë në një pus mbi 35...

Merrte 5 mijë € ryshfet, drejtori i Hipotekës në Shkodër del para gjykates

Drejtori i Hipotekës, Zamir Leka ka dalë para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë pas arrestimit për korrupsion dy ditë më parë. Ai u arrestua së bashku...

Akuza për korrupsion, arrestohet drejtori i Hipotekës Shkodër

Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka. Burime  mësojnë se ndalimi nga policia është bërë pas një urdhri të prokurorisë, ndërsa Leka akuzohet për korrupsion. Burime nga organi i...

PASTRONIN PUSIN E UJIT,VDESIN NIPI DHE DAJA

Dy persona ne Lezhe bien ne pus, ndërsa raportohet se kane vdekur . Sipas banoreve dy personat qe kane rene ne pus.   Po punojnë për nxjerrjen e trupit tjetër dy...

Mjekë brenda dhe jashtë gjykatës së Shkodrës, lexoni çfarë po ndodh

Dërgohen në gjykatën e Shkodrës mjekët e spitalit të Shkodrës të arrestuar për akuzën e "shpërdorimit të detyrës" Ish drejtori i spitalit, Përparim Cela, mjeku Luan Dragusha, infermieri Renato Kepi,...

9 mjekë në pranga, reagon spitali: Po rrezikohet jeta e pacientëve

Personeli i spitalit Shkoder ka kerkuar që prokuroria te ndryshoje masat e sigurise dhe te liroje mjeket pasi po rrezikohet jeta e pacienteve. Reagimi vjen një ditë pas përfundimit...

Ndodh në Shqipëri, i vihet zjarri derës së bashkisë

Nuk dihet se cilat kanë qenë arsyet që e kanë shtyrë t’i vërë zjarrin derës së Bashkisë, por një 45-vjeçar në Librazhd e ka marrë këtë guxim. Gjatë orëve të...

Shpërdoruan detyrën, në pranga ish-drejtori i spitalit Shkodër, mjekë dhe farmacistë (Emrat+Detaje)

Pas nje hetimi dymujor te Prokurorise Shkoder ne bashkepunim me drejtorine e policise me kerkese te Prokurorise Shkoder u caktuan dhe ekzekutuan masa sigurie per shtetasit e meposhtem perfshi...

Drama e familjes kukësiane që iu refuzua azili, kryefamiljari në spital

Familja Tocilla nga Franca përfundoi në një spital në Tiranë. Dy fëmijët e mitur mezi flasin shqip ndërsa babai i tyre u sëmur rëndë.   24 gushti është një datë që...

Te fundit

Nga Rudina Dembacaj tek presidenti Meta, 13 VIP-at shqiptarë që humbën peshë në mënyrë...

Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur...

Do sigurojë 2 makina me 20 milionë/ Rama ‘shpërblen’ Tomin, besnikun e tij që...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka nisur nga tenderimet e ndryshme dhe shpenzimet operative, pavarësisht se vendi është në gjendje të Fatkeqësisë...

“Mrekulli”/ 32 ditë në gjendje kome, foshnja e infektuar me koronavirus fiton betejën!

Një “mrekulli” mund të konsiderohet beteja e fituar e një djali pesëmuajsh në Brazil, i cili kaloi plot 32 ditë në gjendje kome teksa...