Helmoi vjehrren më fotoksinë, kërkohet 35 vjet burg për nusen

Prokuroria ka kërkuar 35 vjet burg për Marjana Çmetën. Ajo akuzohet se në 30 prill 2018 ka helmuar me fotoksinë vjehrrën e saj Lirie Lami, në atë kohë 48 vjece. Fillimisht...

23 akuzat ndaj Berishës, Fatos Klosi hedh dritë: I përfshirë në çdo ngjarje që...

Rëndohen akoma edhe më tepër pozitat e ish-kryeministrit Sali Berisha. Ish-truproja i tij, Izet Haxhia ka dorëzuar një padi, duke e bërë përgjegjës ish-kryeministrin Berisha për plot 23 ngjarje që...

Përplasen dy makina në Shkodër, plagoset rëndë 60 vjeçari

Një 60 vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur pasditen e kësaj të premtje në Shkodër. Informacionet bëjnë me dije se në aksidentin...

Sapo zbret nga autobusi i shkollës, adoleshentja rrëmbehet nga persona të paidentifikuar…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një vajzë trembëdhjetëvjeçare është rrëmbyer. Sipas informacioneve të policisë së Tiranës, mësohet se në rrugën “Ndre mjeda” dyshohet se një person...

Policia bashkiake shmang tra gjedinë: Shpëtohet gruaja që tentoi vetëvr asjen

Policia bashkiake e Tiranës ka shmangur një tra gjedi sot në Liqenin Artificial në kryeqytet. Një grua rreth të 60-ave ka tentuar të varë veten, por fatmirësisht veprimi i...

POLICIA RAPORTON PËR 12 NXËNËS TË HELMUAR E JO 20…! REAGON SPITALI: 7 NXËNËS...

Në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e së enjtes ku rreth 20 fëmijë janë paraqitur në urgjencën e spitalit rajonal të shkodrës të helmuar drejtoria vendore...

SHKODËR, HELMOHEN RRETH 20 NXËNËS NË POSTRIBË SHKAK MENDOHET TË JETË USHQIMI FAST FOOD...

Rreth 20 nxënës në shkollën e mesme në Postribë janë shfaqur në spiatlin rajonal të Shkodrës më simptoma të ndryshme të helmimit.   Nga sa bëhet me dije dyshohet se arsyeja...

SHKODËR, HELMOHEN 19 NXËNËS TË SHKOLLËS SË POSTRIBËS

Të paktën 19 nxënës të shkollës së Postribës, pjesë e bashkisë Shkodër janë helmuar një ditë më parë. Shkak i helmimit mendohet të jetë një kioskë fast foodi aty...

“Dënimi i Pjetrit”/ Drejtësia italiane i sjell letër-porosinë Prokurorisë së Përgjithshme

Drejtësia italiane i ka dërguar Prokurorisë së Përgjithshme letër-porosinë e kërkuar për verifikimin e dënimit në Itali të kryebashkiakut të zgjedhur të dorëhequr, Valdrin Pjetri. Sipas burimeve jozyrtare, letër-porosia...

TË SHTËNA ME ARMË NË LEZHË, NË PRANGA BABË E BIR

Nga puna e mirëorganizuar e Komisariatit të Policisë Lezhë si dhe bazuar në informacione policore se një shtetas kryente manovra të rrezikshme me mjetin e tij dhe qëllonte në ajër...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Paolo Fox nxjerr parashikimin per kete jave 14-20, ketyre 2 shenjave me ne fund...

Dashi/ Gjatë këtyre ditëve do të keni ndjesinë sikur ka përfunduar një periudhë e lodhshme. Më e keqja tashmë ka kaluar dhe ju ndiheni...

Nëse zgjoheni në këtë orë gjatë natës, atëherë dikush kërkon tu thotë diçka

Qëndrimi zgjuar ne disa ore të caktuara te ditës, ka disa kuptime. Mësojini me poshtë:   9-11 të mbrëmjes Qëndrimi zgjuar në këto orë është ndoshta për...

Mësoni gjithçka për fatin tuaj, duke lexuar vijat midis dorës dhe parakrahut

Në pjesën midis pëllëmbës së dorës dhe pjesës tjetër të parakrahut krijohen disa vija horizontale të lakuara, të cilat njihen si vijat byzylyk. Lexuesit...