PAS TERMETIT NE DURRES, LEKUNDET DHE SHKODRA

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në qytetin e Shkodres ndersa ne Tirane njerezit kanë dalë në rrugë. lëkundjet janë ndjerë në orën 3:55 ku zgjaten per rreth...

E rëndë në Shkodër/ Fëmija 2-vjeçar bie nga kati i 6-të i pallatit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme pranë urës Dervishbeg në qytetin e Shkdrës. Një fëmijë 2-vjeçar ka rënë nga kati i 6-të i pallatit. Fëmija është transportuar...

Donte ta çonte në azil, nëna vret djalin: “Ti ma ke marrë jetën dhe...

Edhe pse 92 vjeçe, ajo ka mundur të qëllojë me armë zjarrin djalin e saj duke e lënë të vdekur. E moshuara ka qëlluar disa herë mbi djalin 72-vjeçar,...

Plumba në Malësinë e Madhe, PLAGOSET 32 vjeçari. Dy vëllezërit e qëlluan…

Një tjetër ngjarje ka ndodhur në zonën e Shkodrës. Pas plagosjes së një biznesmeni në Darragjat, pasditen e sotme një 32-vjeçar është qëlluar me armë në Kamenicë të Malësisë së...

Shkodër/Të shtëna me armë zjarri mes dy kushërinjve, policia zbardh konfliktin

Të shtëna me armë në fshatin Drisht të Postribës. Rreth orës 22:00 është raportuar se në fshatin Drisht janë dëgjuar të shtëna me armë. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat...

Të shtëna me armë në Shkodër, plagoset biznesmeni

Një plagosje me armë ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Shkodrës. Siç bëhet me dije, i plagosuri është biznesmeni Xhevat Vataksi. Ngjarja ka ndodhur në njësinë Bërdicë. Policia...

Vrau gruan me çekiç/ Zbardhet dëshmia: Debatuam për 60 mijë lekë

Është zbardhur dëshmia e burrit që vrau gruan e tij në Shkodër mesnatën e djeshme. Në polici 69-vjeçari Bashkim Teli i ka thënë uniformave blu, se dabati i cili përfundoi...

DETAJE TË REJA PËR VDEKJEN E POLICIT NË SHKODËR

Mbetet ende nje enigme, vdekja e efektivit te policise se Shkodres i cili u gjet i vdekur ne ujerat e Lumit Kir. 52 vjecari, babi i 7 femijeve po shkonte...

Konfirmohet nga mjekët ligjor, ky është helmi që kanë pirë dy të rinjtë që...

Një ngjarje e rëndë tronditi mbarë opinionin publik paraditen e djeshme. Kujtojmë këtu se Olsian dhe Rezarta Hajdari u gjetën të he.lmuar në dhomën e tyre. 19- vjeçarja ndërroi je.të,...

KOMSHINJTË TË SHOKUAR PËR VRASJEN E ÇIFTIT

Vjollca Teodori është tronditur kur ka mësuar se komshinjtë e saj Boran Bërcana dhe Silvana Ndoci janë vrarë poshtë pallatit. Vjollca ka qenë e para kur ka kaluar por...

Te fundit

Erla Mëhilli bëhet nostalgjike, ja si dukej ajo në ditën e parë si zëdhënëse...

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha e komentuar për jetën e saj politike dhe private. Mëhilli me anë të një statusi në rrjetin...

Fansja ”i prish” pushimet Rudina Magjistarit, i lë komentin e pështirë, s’ia përton moderatorja:...

Moderatorja Rudina Magjistari përmes postimeve në rrjetet sociale na ka zbuluar se ka nisur pushimet e saj verore në Turqi, edhe pse në ekran...

79 vjecari niset nga Tirana dhe shkon te familja në Itali, i infekton të...

Një shqiptar i cili shkoi te familja e tij në Itali ka rezultuar pozitiv me koronavirus, së bashku me katër anëtarë të tjerë të...