Thellohet bilanci i tragjedisë, shkon në 18 numri i viktimave

Ka shkuar në 18 numri i viktimave, Burime pranë prefekturës në Durrës konfirmojnë shifrën. Ndërsa, numri i personave që kanë kërkuar ndihmë në spitale ka kaluar 600. Ndërkohë, raportohet se ende...

DËSHMIA: VAJZËS QË VDIQ IU SHEMB BANESA TE ASTIRI

Në hotelin ‘Mira Mare’ vijojnë kërkimet për të gjetur personat e tjerë që janë nën rrënoja. Një banor i zonës tregon se pronari i hotelit është hedhur nga dritarja,...

11 TË VDEKUR NGA TËRMETI 6.4 BALLË, NXIRREN DHJETËRA TË GJALLË NGA RRËNOJAT –...

Një tërmet i fuqishëm shkundi Shqipërinë ku pas lëkundjeve të njëpasnjëshme, ai i orës 03:55 të mëngjesit të së martës, me magnitudë 6.4 ballë, rrëzoi pallate e shënoi dëme...

Termeti çan rrugën, regjistrohet viktima e shtatë në afërsi të Lezhës…

Shkon ne 7 numri i viktimave te termetit te fuqishem qe goditi vendin ne oret e para te mengjesit te sotem. Ministria e Mbrojtjes ben me dije zyrtarisht se viktima...

PAS TERMETIT NE DURRES, LEKUNDET DHE SHKODRA

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në qytetin e Shkodres ndersa ne Tirane njerezit kanë dalë në rrugë. lëkundjet janë ndjerë në orën 3:55 ku zgjaten per rreth...

“Qendër estetike unisex”, kjo është foleja ku “Zogu i ‘Tiranës” menaxhonte prostitucionin dhe rekrutonte...

Zbardhen detaje të reja nga skema e prostitucionit që përdorte grupi ku bënte pjesë edhe “Zogu i Tiranës”. Në fotot e mëposhtme shihet pikërisht hyrja e një qendre estetike...

Makina përplas këmbësorin, humb jetën 73-vjeçari

Një aksident me pasojë vdekjen e një 73-vjeçari ka ndodhur në Maminas të Durrësit.I moshuari është përplasur nga një makinë në aksin dytësor të rrugës Sukth-Maminas.   Policia dhe grupi hetimor...

Basketbollisti përjashtohet përjetë, pritet edhe prangosja

Basketbollisti i Tiranës Bruno Daliu, është përjashtuar përjetë nga të gjitha aktivitetet, pasi goditi arbitrin në ndeshjen Teuta–Tirana. Ky është vendimi i komisionit të disiplinës në federatën e basketbollit,...

I DJEGIN MAKINËN, GJYQTARI YMERI: NUK TREMBEM

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër. Makina e gjyqtarit të gjykatës së shkallës së parë në Shkodër Andri Ymeri është djegur nga dy persona të paidentifikuar. Ka qenë...

Një ndër vajzat e arrestuara nxjerr zbuluar “Zogun e Tiranës”: Ai më gjente klientët…

Dy vajza të moshës 20 e 32 vjeçare banuese në Tiranë, të dyshuara për ushtrim të “Prostitucionit” janë duke u hetuar në gjendje të lirë nga Prokuroria e Tiranës,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Esiela humbi jetën gjatë tërmetit, mësuesja tregon momentin e vështirë sot me shoqet e...

Esiela Karanxha, vetëm 8 vjeç, humbi jetën gjatë tërmetit të fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor. Vogëlushja humbi jetën pas shembjes së pallatit...

Nuk do ta besoni se sa lek harxhon në ditë Kejvina Kthella

Modelja Kejvina Kthella ka hapur ‘faturat’ një ditë më parë teksa ka treguar se shpenzon deri në 200 mijë lekë të vjetra në ditë.   E...

Në rast se semaforët nuk punojnë, kush ka përparësi në këtë kryqëzim?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”   Pikërisht për këtë, gjatë...