E gjithë Kosova në kërkim të dy Policëve

Kryeministri, Kryetari i Parlamentit dhe ministrat janë në terren dhe kan parë nga afër sakrificat e qytetarëve dhe zyrtarëve komunalë, që sfidojnë ujin e rrëmbyeshëm për gjetjen e dy...

Aksident me motor, ndërron jetë këngëtari shqiptar

Ka ndërruar jetë tragjikisht në një aksident me motor këngëtari shqiptar në Kosovë. Bëhet fjalë për Jeton Kuçin, nga Deçani. Lajmi bëhet i ditur nga mediat kosovare, sipas të cilave,...

Kapet nga Policia rreth 1 ton kokainë

Policia spanjolle ka sekuestruar rreth 1 ton kokainë dhe një shumë prej 1.550.000 euro, gjatë një operacion kundër mafias shqiptare në Spanjë. Në pranga kanë rene dy liderët e grupit...

VJEDH LEKËT NË SHTËPI DHE IA JEP TË DASHURIT, VAJZA: MË GRABITËN

Një 19-vjecare në Kamëz ka vjedhur lekët në shtëpi dhe ja ka dhënë të dashurit të saj, pa i thënë asgjë familjes. Madje vajza ka shpikur historinë sikur banesa ishte...

PËRPLASEN MAKINAT,PLAGOSET SHQIPTARI NË ITALI

Një aksident rrugor ka ndodhur pak para orës 16:00 të ditës së sotme në Perdone, Itali. Dy makina, një Golf dhe një Fiar Croma janë përplasur ‘kokë më kokë’, duke...

“Po nuk dole më, do të të vë 4” çfarë i tha mësuesi abuzues...

Ngacmoi seksualisht nxënësen e tij 11-vjeçare, arrestohet dhe pezullohet nga detyra mësuesi i shkollës në fshatin Kalasë të Delvinës. “Ndalimi i tij pasi si mësues në një shkollë 9-vjeçare në...

Video/ Kamerat e sigurisë filmuan momentin kur djali me kapuç i vë flakën Mercedesit...

Kamerat e sigurisë së ambienteve aty pranë kanë filmuar momentin, kur një djalë me kapuç afrohet pranë Mercedesit dhe pasi hedh mbi të një shishe me benzinë i vë...

Digjet për herë të dytë makina e pedagogut, brenda pak muajve

Mbrëmjen e djeshme pas mensante në qytetin e Elbasanit është djegur një automjet në pronësi të Arben Haxhihysenit, pedagog në Universitetin e këtij qyteti. Ngjarja sipas bluve të qytetit rajonal...

Gjykata e Shkodres jep masen e sigurise per 69 vjecarin, i cili pak dite...

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e arrestit me burg pa afat per Bashkim Telin, 69 vjeçarin qe vrau gruan e tij Suzana Shemuni. Gjate seances te drejtuar nga gjyqtarja...

‘Na nxori kunata nga shtëpia’/ Burrë e grua mbi vinç, kërcënojnë me vetëvrasje

Dy persona, burrë dhe grua kanë hipur mbi një vinç te diga e liqenit duke kërcënuar se do të hidhen nëse nuk do të zgjidhet problemi i tyre. Ata janë...

Te fundit

Video/ Qytetari i kërkoi llogari pse se ka vendosur rripin e sigurimit, polici ‘kaubojs’...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar në facebook një video në të cilën shihet një qytetar shqiptar i cili debaton me dy punonjës të Policisë...

“Kam që 15 vjeç me këtë histori”, Dojna Mema zbulon sëmundjen që e shoqëron...

Një nga arsyet kryesore përse nga viti në vit zona e Bënjës së Përmetit po njeh një frekuentim të gjerë vizitorësh jo vetëm nga...

“Na ke kërkuar të mos derdhim lot”, Agron Llakaj jep lajmin e hidhur për...

Aktori i njohur i humorit shqiptar ka dhënë lajmin e hidhur për personin e dashur në familje që ka ndërruar jetë. Në një shkrim...