Mina me celular për 2 mijë euro, tregtia pak metra nga ambasada amerikane

Janë mësuar detaje të reja nga hetimet për shpërthimin që tronditi dje paradite Tiranës. Në Rrugën e Elbasanit, jo shumë larg ambasadës amerikane dhe në një zonë të populluar,...

Forcat RENEA ‘zbarkojnë’ në Rrëshen pas vrásjes së biznesmenit Kastriot Reçi

Forcat RENEA kanë mbërritur në Rrëshën pak minuta pas ngjarjes së rèndë, ku këtë mesditë u ékzékutua para lokalit të tij biznesmeni Kastriot Reçi. Ngjárja ka ndodhur pak metra larg...

“Bërtisnin; Lekët, lekët”, gruaja e viktimës tregon momentet e tmerrit nga grabitja

Mbrëmjen e djeshme Kamza u trondit nga një vrasje e kryer në një dyqan të vogël, ku dy persona tentuan ta grabisnin. Nga kjo ngjarje mbeti viktimë pronari Agim...

SHKODER, MERR FLAKE BOMBULA E GAZIT NE LAGJEN…

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:25 minuta, ndërsa personat që ndodheshin brënda në banesë kanë nxjerre me shpejtësi bombulen nga hyrja e pallatit ne lagjen Skenderbeg duke shpëtuar pa lëndime. Banoret...

Plot 5000 euro për të ngelur shtatëzanë, mjeku popullor ‘me 13 diploma’ që shëron...

Një qytetar nga Tirana Andreja Pepkolaj, pretendon se zgjidh problemet shëndetësore e sociale të njerëzve, duke u lutur e kryer rituale kundrejt pagesave. Gazetarja e Fisk fare kontakton me “shëruesin”...

PËRPLASEN MAKINAT,PLAGOSET SHQIPTARI NË ITALI

Një aksident rrugor ka ndodhur pak para orës 16:00 të ditës së sotme në Perdone, Itali. Dy makina, një Golf dhe një Fiar Croma janë përplasur ‘kokë më kokë’, duke...

ATENTAT ME ARMË ZJARRI,SHQIPTARI, NË LUFTË ME VDEKJEN

Një i ri shqiptar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në komunën Busto Garolfo, në Milano. Sipas raportimeve të medieve italiane, i plagosur ka mbetur...

SKANDALI ME PRONAT, ARRESTOHET ISH-DEPUTETI I PS

Arrestohet ish-deputeti i Partisë Socialiste Arben Ndoka .Ai është prangosur nga RENEA pasditen e sotme së bashku me dy persona të tjerë, ndërsa mësohrt se Ndoka ka ndikuar në...

E trishte! Ndahet nga jeta në moshën 38 vjecare sportisti shqiptar, ishte prekur nga...

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vde.kjen e Shahës e ka bërë të ditur Federata e Karatesë së Kosovës me anë të...

Prifti në Shkodër kap të riun duke vjedhur kishën: Shpresoj që ta shoh sërish…

Një ri nga Shkodra, Kristian Arra, ka hyrë për të vjedhur para në Kishën Kishën Françeskane në Shkodër. Por, ndërsa thyente drynat, është ndeshur me përgjegjësin e Kishës, Aleksandër...

Te fundit

Meri Shehu bën parashikimin për muajin gusht, disa shenja pretendime për famë dhe mart

DASHI Duhet te rigjeni forcen per t’u çliruar psikologjikisht dhe te jeni ne nje pune me ne grup per te arritur qellime me te larta...

Si ta kuptoni që pesha juaj ka lidhje me hormonet dhe si ta humbni...

Ka shumë arsye pse shtoni peshë dhe një prej tyre janë hormonet. Ka disa shenja që ju japin indikacione se shtimi në peshë vjen...

7 të vdèkur gjatë 24 orëve të fundit, “boom” rastesh të reja në …

Shtatë vdèkje nga korònavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit dhe 250 persona kanë rezultuar pozitivë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...