Dyshimi: Si u la i lirë grabitësi që sot plagosi dy persona?

Një ngjarje tejet e rëndë u shënua sot në Fier. Në mes të ditës në zonë të populluar, pranë gjimnazit u grabit një pike e kembimit valutor. Pronari i dyqanit...

Ky rrëfim, i vitit 1470, është më i hershmi që ka bërë ndonjë shqiptar,...

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore ishte nën kontrollin e venedikasve, përpara pushtimit otoman të shekullit të pesëmbëdhjetë. Fushatat ushtarake otomane të viteve 1466 dhe 1467 shkatërruan pjesën më...

Grabitet banka në orët e para të mengjesit, autorët rrëmbejnë kasafortën me një shumë...

Grabitet në orët e para të mëngjesit një pikë banke e nivelit të dytë në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:30 minuta. Autorët, 3 persona të maskuar dhe armatosur kanë...

‘ARREST ME BURG” PËR AGRESORËT E GJOKËS

Gjykata e Shkodres ka dhene masen e sigurise “Arrest me burg” per Nehar Fojleten dhe Sehar Xhenje te cilet ishin autoret e sulmit ndaj trajnerit Ernest Gjoka. Ata i kane...

Tjetër aksident me vdekje, humb jetën i moshuari

Një aksident i rëndë automobilistik i ka marrë jetën një të moshuari në Elbasan. Sipas njoftimit të policisë viktima është shtetasi I.B. 74-vjeç banues në Fushë Labinot i cili është...

Vrasja e nënës me të birin, flasin fqinjët e Kasem Pirajsit: Kishin ardhur nga...

Në lidhje me vrasjen e nënës dhe të birit të saj në Vlorë, si e dyshuar është ndaluar nusja e familjes Hysnije Hoxhallari. Bashkë me të është ndaluar dhe shtetasi...

Dalin emrat: Ja kush janë shqiptarët e arrestuar për 5 ton marijuanë në Itali

Policia italiane ka bërë publik emrat e tre shqiptarëve, mes 25 të arrestuarve në Katanzaro të Italisë për trafik ndërkombëtar droge. Gjatë operacionit u sekuestrua dhe 5 ton marijuanë...

Fakte tronditëse/ Kasem Pirjasi martoi me mblesëri të dashurën, më pas i vrau burrin...

Kasëm Pirjasi, 26 vjeç i martuar dhe me dy fëmijë i mori jetën Olsi Hoxhallarit dhe nënës së tij të moshuar dhe më pas i vuri flakën shtëpisë për...

Droga kolumbiane kapet në Shqipëri, jehonë në mediat ndërkombare

Kokaina e kapur sot në Maminas është komentuar edhe nga mediat ndërkombëtare. Policia shqiptare kapi 613 kg kokainë që vinte me kamionët e bananes nga Kolumbia të porositura nga kompania “Arbri-Garden” me qendër...

DETAJE/ Kokaina më e madhe e kapur në Shqipëri vinte nga Kolumbia në konteneirin...

Së fundmi mësohet se sasia e kokainës së sekuestruar në portin e Durrësit është 613 kg kokainë. Kjo është sasia më e madhe e kokainës e kapur ndonjëherë në...

Te fundit

Ja si të humbasim peshë vetëm në 3 ditë me vezë të ziera

Ne besoni! Vezët do zvogëlojnë yndyrën e barkut vetëm në 3 ditë. Dita e parë: -Mëngjes: një filxhan çaj jeshil pa sheqer, 2 domate dhe 2...

Ditën e dasmës kupton diçka që vajza e tij ia kishte fshehur me vite

Jo të gjithë i duan tatuazhet, sidomos prindërit. Të rallë janë ata që i pranojnë me lehtësi kur vizatimet në trup të fëmijëve të...

Njoftoi të gjithë ndjekësit e saj se po realizonte ëndrrën e saj, ja sa...

Para pak ditësh, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu njoftoi të gjithë ndjekësit e saj se po realizonte ëmdrrën e saj të madhe për të...