Tragjike/ 20-vjeçarja i jep fund jetës pas zënkave me të fejuarin

Një 20 vjeçare i dha fund jetes sot duke u helmuar me fostoksinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Zvirinë të Korçës, ku e reja me inicialet E.V, u...

Katër aksidente në pak minuta, bllokohet rruga e Rinasit

Disa aksidente të ndodhura njëri pas tjetrit kanë bllokuar autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në aksidente janë përfshirë 9 makina, duke sjellë probleme në rrugën kombëtare. Aksidentet kanë ndodhur pranë rrugës së...

MALESI E MADHE :GODITET ME MJETE TË FORTA, VDES NË SPITAL

Një 49-vjeçar ka humbur jetën në spital këtë të mërkurë, pasi është dëmtuar me mjete të forta, thanë burime policore. Viktima është H.Z, me çrregullime mendore. Më 2 Mars, në banesën...

SHKODËR, AKSIDENT I RËNDË TEK URA E BUNËS

Nje aksident i rende ka ndodhur ne Shkoder tek Ura e Bunes ku nje motorçiklete eshte perplasur me nje makine tip Audi. Drejtuesi i motorcikletes raportohet se ka qene ne krahun...

Rikthehen maskat, autorët dhunojnë pasagjerët e një mjeti

Maskat janë rikthyer sërish në Korcë. Persona të maskuar dhe të armatosur, ende të paidentifikuar, kanë grabitur një makinë në periferi të qytetit të Korçës. Burimet paraprake bëjnë me dije...

KERCENOHET NE SHKODER TRAJNERI I VLLAZNIA B,I DEMTOHET MAKINA

Pas Ernest Gjokës, një trajner trajner kërcënohet në Shkodër. Trajnerit të Vllaznia B, Ervis Kraja, i kanë shpuar gomat e makinës. Kraja është shprehur se nuk ka konflikte me njeri...

GRABITJE ME ARME , DY PERSONA TË DHUNUAR

Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në periferi të qytetit të Korçës. Prè e personave të maskuar dhe të armatosur, këtë herë kanë rënë dy persona...

BUSHAT:QELLON ME ARME GJAHU MJETIN E PERSONIT NE KONFLIKT,ARRESTOHET

Policia ndërhyn në kohë dhe parandalon përshkallëzimin e një konflikti, ku një shtetas ka përdorur një armë gjahu. Policia arreston në flagrancë autorin. Sekuestrohet arma e gjahut Më datë 07.03.2018, rreth orës...

Si Facebook-u zbuloi vrasësin e një shqiptari në Greqi

Facebook-u që përdorte një mafioz shqiptar për të ekzekutuar … një konkurrent të tij në Peristeri të Greqisë duke përdorur për karrem një femër greke, e tradhtoi … gjashtë...

“Më mbyti në dajak”/ 17-vjeçari befason në gjyq: I vdekur mbeti Anxhelo, por viktimë...

Gjykata e Durrësit vendosi si masë sigurie “arrest në burg” për 17-vjeçarin Devid Lala. Ai qëlloi për vdekje tri herë me thikë bashkëmoshatarin e tij, Anxhelo Gjokazaj, ngjarje e ndodhur...

Te fundit

Adhurues të maceve, largojini ato menjëherë nga krevati/ 4 arsyet pse nuk duhet që...

Të flini krahë kafshëve tuaja të preferuara tashmë është kthyer në diçka normale apo jo?! Ndoshta nuk ju zë as gjumi nqs qentë dhe...

Do të flije në një hotel për një euro nata ? Në këmbim do...

Hotel që kushton një euro ? Nuk është utopi, ekziston me të vërtetë dhe ndodhet në Fukuoka, Japoni. Dhomës nuk I mungon asgjë: është...

Goditja e Fortë në Zemër – Trajtimi Që Duhet Të Bëni Menjëherë

Ataku në zemër është një nga sëmundjet më të përhapura të zemrës në vendin tonë. Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Sëmundjet kardiovaskulare...